آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نوسان در خروجی منبع تغذیه سوئیچینگ

Shenzhen

کاربر
2021-02-22
11
6
سلام مهندس جان . من خروجی یک پاور سویچینگ ۲۴ ولت ۲ آمپری را به یک افزاینده dc به dc وصل کردم . ولتاژ آوردم تا ۳۰ ولت ، بعد وصل کردم به 240 عدد لامپ smd ولی متاسفانه شروع کرد به چشمک زدن . میشه لطفاً علت بگین.در ضمن اگر نقشه درایور دیمر دار led دارید ، لطفا کمک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
730
1,422
استان گلستان
سلام مهندس جان . من خروجی یک پاور سویچینگ ۲۴ ولت ۲ آمپری را به یک افزاینده dc به dc وصل کردم . ولتاژ آوردم تا ۳۰ ولت ، بعد وصل کردم به 240 عدد لامپ smd ولی متاسفانه شروع کرد به چشمک زدن . میشه لطفاً علت بگین.در ضمن اگر نقشه درایور دیمر دار led دارید ، لطفا کمک کنید

سلام و درود،علت این موضوع اضافه بار به منبع
تغذیه هست. یعنی جریان کششی LED
ها بیش از حد هست.حالا هم که میگین ماژول افزاینده گذاشتین که این هم باعث افزایش جریان
کششی از منبع تغذیه میشه.
لطفا برای جواب واضح تر جریان کششی ال ای دی ها رو اعلام فرمایید.
موفق و پیروز باشید.

Shenzhen

کاربر
2021-02-22
11
6
سلام .جریان یا آمپر دقیق 1.5 آمپر است که من رعایت کردم حتی پاور2 آمپر استفاده کردم . مشگل من دیمر کردن . ماژول های موجود در بازار هست که براحتی همه لامپ ها را روشن کنه ولی متاسفانه دیمر نمیشن . این لامپ ها مربوط به رینگ لایت است که مدار اصلی آن سوخته و متاسفانه ای سی میکرو چیپ آن شماره نداره . آیا مدار یا نقشه پاور سویچینگ که دیمر بشه موجود هست یا خیر و آیا به چه صورت میشه ساخت.ممنون

Shenzhen

کاربر
2021-02-22
11
6
و سوال دیگه . ولت ثابت نگه دارم و شدت جریان کم کنم که از این طریق نور بتونم کم زیاد کنم . نظرتون چیه و اینکه با مداری میشه این کار انجام داد. بعضی ها میگن با lm 317

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
730
1,422
استان گلستان
سلام .جریان یا آمپر دقیق 1.5 آمپر است که من رعایت کردم حتی پاور2 آمپر استفاده کردم . مشگل من دیمر کردن . ماژول های موجود در بازار هست که براحتی همه لامپ ها را روشن کنه ولی متاسفانه دیمر نمیشن . این لامپ ها مربوط به رینگ لایت است که مدار اصلی آن سوخته و متاسفانه ای سی میکرو چیپ آن شماره نداره . آیا مدار یا نقشه پاور سویچینگ که دیمر بشه موجود هست یا خیر و آیا به چه صورت میشه ساخت.ممنون

سلام مجدد،
با این توضیحاتتون میشه گفت که توان منبع تغذیه حدودا 48وات هست. توان مصرفی LED ها هم حدودا 45 وات هست،احتمالا چند وات هم داخل ماژول تلفات وجود داره که یعنی تمام توان مصرف شده. حالا هم منبع تغذیه های چینی هم توان واقعیشون 80 درصد توان نامی هست. پس منبع تغذیه شما ضعیفه و کم میاره. پس در نتیجه شما باید از یه منبع تغذیه حداقل 3 آمپری استفاده کنین.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
730
1,422
استان گلستان
و سوال دیگه . ولت ثابت نگه دارم و شدت جریان کم کنم که از این طریق نور بتونم کم زیاد کنم . نظرتون چیه و اینکه با مداری میشه این کار انجام داد. بعضی ها میگن با lm 317

هم میشه با کنترل جریان این کار رو انجام داد هم ولتاژ، با توجه به اینکه مدار مورد نظر رو بعد ماژول افزاینده میذاریم و ال ای دی ها هم حدودا 1.5 آمپر جریان میکشن و این جریان هم برای LM317 یا آیسی های مشابه غیر قابل تحمله،پیشنهاد بنده استفاده از دیمر PWM هست.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
730
1,422
استان گلستان
اینم مدار:
https://s18.picofile.com/file/8430966984/Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1_%DB%B0%DB%B4_%DB%B1%DB%B6_%DB%B1%DB%B4_%DB%B4%DB%B9_%DB%B0%DB%B7.jpg
Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1_%DB%B0%DB%B4_%DB%B1%DB%B6_%DB%B1%DB%B4_%DB%B4%DB%B9_%DB%B0%DB%B7.jpg

سوالی بود در خدمتم..موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

Shenzhen

کاربر
2021-02-22
11
6
سلام مهندس جان ممنون از لطفتون ، شرمنده کردین قربان . من میتونم شماره شما را داشته باشم . این شماره بنده ممنون میشم 09123344670

Shenzhen

کاربر
2021-02-22
11
6
بالا