آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: برفک رنگی روی لپ تاپ ایسوس n43s

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام دوستان لپ تاپم جدیداً مشکلی که پیدا کرده در زمانهایی صفحه نمایش شروع میکنه رنگی شدن رنگهای مختلف رو نشون میده شبیه برفکی شدن
مثل زمانی میمونه که صفحه مرگ میاد اما اینجا نمایش خط های رنگی که ثابت هم نیستند و مدام رنگها جابجا میشن بین خطوط
این کار زمان نداره شده وقتی تازه روشنش کردم و همین که خواستم پسورد ویندوزو بزنم اومده یا زمانی در حال کار با وب ولی تو بازی سنگین مثل مترو این مشکل پیش نیومده
باز نظرتونو بگید شاید بشه مشکلو حل کرد
ممنون

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
سلام دوست عزیز.ایشاالله از چیپ گرافیک نیست.وقتی این اتفاق می افته کناره های lcd رو فشار بده ببین درست میشه؟احتمالا از کانکتور های فلت lcd باشه.یه عکس هم اگر بزاری بهتره.<br>موفق باشی.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در اولین قدم با استفاده از یک مانیتور دیگر و وصل کردن به خروجی VGA ،حالت تصویر رو چک کنید و ببینید همین مشکل رو دارید یا خیر .اگر روی مانیتور دیگر ،تصویر مشکلی نداشت ، اولین احتمال اینه که فلت ارتباطی LCD دچار مشکل شده .فلت رو با دقت جدا کرده و پس از تمیز کردن مجددا وصل و امتحان کنید .قبل از جدا کردن فلت حتما باتری و شارژر رو از سیستم جدا کنید .قطعات اطراف فلت رو چک کنید .اعلام نتیجه بفرمائید تا در صورت حل نشدن مشکل بریم مرحله بعد .
موفق باشید .

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
این عکس
IMG_7456.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: apa

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان من نتونستم مانیتور پیدا کنم تا اون مورد رو هم تست کنم
اما یه چیز جالب
من یه بازی سنگین نصب کردم و دارم امتحان میکنم اما تو بازی مشکلی نداره فقط اگه یه تکون خیلی نا چیز دستگاه بخوره (مثلاً دستگاه که گرم شده و فن داره با شدت میچرخه کافیه کمی لپ تاپ رو تکون بدم نه اینکه برش گردونم به حالتی روی زمین سر بخوره خیلی کوتاه) بازم برفکی میشه یا زمانی صفحه سفید میشه
دستگاه رو باز کردم و خمیر سلیکون زیر چیپ و سی پی یو رو هم تمیز و مجدد خمیر جدید زدم و تمام پیچ های برد رو بستم که تکون نخوره
هارد هم با 4 تا پیچ کاملاً محکمه رم نیز تعویض کردم با مارک سامسونگ کخ گفتم شاید رم ها خوب نباشه
درایور گرافیک رو هم مجدد ورژن جدید رو گرفتم و نصب کردم
دیگه چیزی نمیدونم به نظر خودم اگه از گرافیک بود باید تو بازی اینطوری میشد چرا زمانی که دستگاه چه در بازی و چه در حالت کار معمولیه اینطوری میشه البته بگم دستگاه باید گرم بشه اگه دستگاه خنک باشه و روشن کنم هتی اگه دستگاه کج بشه باز خوب کار میکنه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به شرایطی که فرمودید ،احتمال قریب به یقین فلت ارتباطی LCD مشکل داره .فلت رو از نظر له شدن یا چسبیدن پین ها به همدیگه بررسی کنید .همچنین داخل سوکت رو هم با دقت تمیز کنید .
موفق باشید .

pc_mojtaba

کاربر
2013-10-06
68
94
سلام .
یه چند هفته پیش این جور موردی داشتم ولی نه اینجور فقط نقطعه سبز رنگ تو تصویر بود کارای که انجام دادم
تعویض LCD
تعویض RAM
تعویض کابل فلت
تعیویض MIN BORD
خلاصه همه چی تعویض کردیم به غیره CPU
مشکل از CPU بود

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
عجب تجربه نابی... Cpu ..البته یحتمل لپتاپی که شما تعویض کردید گرافیک اینتل اچ دی داشته که روی خوده cpu سوار میشه و مشکل از گرافیک بوده وگرنه جالب بود این تجربه
دوست عزیز تکون ها رو فقط به مانیتور لپتاپ بده ببین همون طوری میشه.؟اگه شد از فلت یا lcd در کل باید با یک مانیتور دیگه تستش کنید

بالا