آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کارنکردن درگاه های sata در مادربرد soyo

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
سلام

روی این سیستم ویندوز نصب کردم ... جواب میداد

تا اینکه وقتی تموم شد ..رو کیس سوارش کردم

استارت زدم دیدم ....هارد بالا نمیاد

هم کابل هم پاور همه چی حله

ولی درگاه های ساتا از کار افتادن

حتی با دی وی دی رایتر نو تست کردم جواب نداده

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد پل جنوبی دچار دیسکانکتی شده .موقع بالا اومدن سیستم روی پل جنوبی با دست فشار بیارید و امتحان کنید .
موفق باشید .

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
دوست خوبم
احتمال زیاد پل جنوبی دچار دیسکانکتی شده .موقع بالا اومدن سیستم روی پل جنوبی با دست فشار بیارید و امتحان کنید .
موفق باشید .
اره ..اصلا کلا مشکل پل جنوبی داشت که به کمک رفقا حل شد
اول که اصلا بالا نمیومدش.....
تا اینکه فرکانس دادو منم سریع شروع به تعویض ویندوز کردم
همه چیز ok بود..وقتی گزاشتم تو کیس دیگه هارد بالا نیومد وهرچیزی در درگاه ساتا جواب نمیداد
موقع استارت همون کارو که فرمودید انجام داده ام..ولی ....نشد

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
احتمال زیاد وقتی شما روی کیس بستید مادر برد در وضعیت مسطح قرار گرفته و باز هم دیسکانکتی بوجود اومده.در بعضی مواقع قلع مماس با سطح چیپ هست و بمحض صاف شدن سطح مادر برد جدا میشه.هر عملی چه ریسولد چه ریبال در صورتی که قوس داشته باشه مادر برد درست از کار در نمیاد.بعضی مواقع شما باید برد رو کاملا مسطح کنید و اقدام به ریسولد نمایید .من در این جور مواقع اگر مادر برد جواب داد (بعد از ریسولد)موقع بستن در کیس درست زیر سطح پل از چیزی استفاده میکنم تا شکم مادر برد گرفته بشه و تمام پیچهای مادر برد روی کیس رو میبندم.

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز اگه bga داری چیپ رو ریسولد ویا ریبال کن اگه نداری یدونه کارت ساتا بگیر بنداز رو pci هم کم هزینه هست هم ریسکش کمتره

موفق باشید

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86
سلام
ضمن تشکر از راهنمایی های دوستان بنده فکر میکنم تنظیمات بایوس سیستم ربط داشته باشد یعنی گزینه مربوط به فعال بودن ساتا غیرفعال می باشد چون مادربرد های جدید مخصوصا گیگا یک آی سی دیگه مربوط به ساتا دارند که بطور غیر مستقیم با چیپ جنوبی در گیری دارند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw
بالا