آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: بوت نشدن و خود به خود سویچ شدن مادر بورد Elitegroup-ECS مدل P33T-A

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir
دوست من ایرادی که فرمودید و دوستان هم اعلام کردن ایراد مین شما به احتمال خیلی خیلی زیاد از ای او هست. ولی اگر بر روی مین شما در هر قسمتی اگر ماسفتی شورت باشد نیز همچین ایرادی به وجود می اید.شما ابتدا تمام فت های روی مین را چک کنید که شورت نباشند. در صورت سالم بودن فت ها اقدام به تعویض ای او نمایید.موفق باشید

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست من ایرادی که فرمودید و دوستان هم اعلام کردن ایراد مین شما به احتمال خیلی خیلی زیاد از ای او هست. ولی اگر بر روی مین شما در هر قسمتی اگر ماسفتی شورت باشد نیز همچین ایرادی به وجود می اید.شما ابتدا تمام فت های روی مین را چک کنید که شورت نباشند. در صورت سالم بودن فت ها اقدام به تعویض ای او نمایید.موفق باشید

فک نمیکنم از فتها باشه چون برق 4 پین رو در میارم بازم مادر بورد با کلید پشت پاور سویچ میشه پس میمونه آی او-آی او خودش شمارش IT 8718F-S هست میشه جاش IT 8717F-S رو گذاشت؟

آخرین ویرایش:

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست خوبم
معمولا قاعده تعویض I/O اینه که حتما شماره ها مخصوصا شماره های خط اول دقیقا یکی باشه .
موفق باشید .

حالا اگه نباشه چی میشه یعنی بخشی از امکانات مادر بورد کم میشه؟ یا اصلا کار نمیده؟...

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با اینکه در حالت کلی اکثر پین ها یکی هستند ولی معماری داخلی و عملکرد ها و پارامترهای ورودی و خروجی در هر شماره فرق می کند .به نظر بنده در مواردی که نسخه ها نزدیک باشند،مثل شماره هایی که شما فرمودید ،شاید شماره جدیدتر بتونه به جای شماره پائین تر از خودش کار کنه ولی برعکسشو شک دارم . می تونید با مقایسه دیتاشیت هر دو قطعه و امکانات مادربرد ،امکان استفاده از شماره های مختلف به جای هم رو بفهمید یا اینکه خیلی ساده قطعه رو تعویض و بصورت تجربی امتحان کنید .
موفق باشید .

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام عوضش کردم 2 ساعت دقت تمام حالا دیگه دکمه پشت پاورو میزنی خود به خود سویچ نمیشه ولی پینهای سویچم اتصال میدی بازم روشن نمیشه! متوجه شدم پل جنوبی قبل سویچ شدیدا داغ میکنه!

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
وضعیت ولتاژ روی پین سوئیچ و پایه های کریستال پل جنوبی رو لطفا اعلام کنید .یعنی پس از تعویض I/O ،پل جنوبی داغ می شود؟با اتصال سیم های سبز و مشکی تصویر دارید یا خیر؟زیر چیپ رو با تینر کاملا تمیز کرده و یه هیت روی پل بگیرید .البته اگه شدیدا داغ می شه احتمال زیاد ،پل دچار مشکل شده ولی به امتحانش می ارزه .
موفق باشید .

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست خوبم
وضعیت ولتاژ روی پین سوئیچ و پایه های کریستال پل جنوبی رو لطفا اعلام کنید .یعنی پس از تعویض I/O ،پل جنوبی داغ می شود؟با اتصال سیم های سبز و مشکی تصویر دارید یا خیر؟زیر چیپ رو با تینر کاملا تمیز کرده و یه هیت روی پل بگیرید .البته اگه شدیدا داغ می شه احتمال زیاد ،پل دچار مشکل شده ولی به امتحانش می ارزه .
موفق باشید .
سلام
مشتری اومد مادر بوردشو برد از کمکتون مرسی... اینهمه زحمت و هیچ! کار ما هم اینطوریه دیگه!

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
اشکال نداره ،همه جا اینطوریه .منم از این مشتری ها دارم .یه چیزی برا تعمیر میارن ،3 وعده در روز سر می زنن ،حالا هر چی هم بهشون بگی حاضر بشه تماس می گیرم ،باز کار خودشونو می کنن .بهرحال از نظر کاری تجربه بود ،شما سعی خودتو کردی .
موفق باشی .

بالا