آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: آموزش و تجربیات تعمیر ، ریکاوری با دستگاه های MRT LAB (مشابه pc3000 روسی)

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
من تعجب میکنم از نظرات بعضی دوستان. در دنیای ریکاوری و تعمیر هارد واقعا هیچ رقیبی برای pc۳۰۰۰ وجود نداره و هیچ کاری نیست که این دستگاه از پسش بر نیاد. اما یک مساله وجود داره و اینه که تعمیر هارد نیاز به دانش بسیار پیچیده و خاصی داره و در ایران بیش از ۱۰ نفر نداریم که از تمام ظرفیت این دستگاه بتونن بهره ببرن. اصلا تصورش رو هم نکنید که بدون آموزش های تخصصی بتونید کوچکترین کاری با این دستگاه قدرتمند انجام بدید. خوشبختانه بنده در این زمینه پیشرفت های بسیار زیادی داشتم و به علوم سطح بالایی دست پیدا کردم که زمان زیادی برد و بسیار پر هزینه بود. پشتیبانی بسیار قوی شرکت Ace Lab هم بسیار کمک کننده هست. این شرکت یک بلاگ تخصصی در زمینه آموزش های سطح بالا داره که فقط خریداران دستگاه pc3000 به اون دسترسی دارن.در مورد mrt باید بگم که تقریبا ۵۰ درصد از قابلیت های pc3000 رو داره و بیشتر بدرد یادگیری در این حرفه میخوره تا بیزینس. بیشتر یک دستگاه مقرون به صرفه هست تا یک ابزار تخصصی. هرچند بنده شخصا ماهها با همین دستگاه هزینه‌های خودم رو دراوردم.
با تشکر از راهنمایی های دوست عزیز.ولی اینو بگم دستگاه یه ابزار برای این کار.شاید خیلی از دوستان حتی با pc3000 هم نتونن یه سری کارها را انجام بدن ولی یکی با ام ار تی بتونه انجام بده.در کل اگه سطح بالا باشین در تعمیر هارد pc3000 بهترین گزینه است و شکی نیست.ولی جدای از اینها پشتیبانی مهم ترین چیز است

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
سلام و وقت بخیر
بعضی از دوستان از نوشته های بنده طوری برداشت کردند که سواد یا آشنایی با هارد دیسک ندارم
تعجب میکنم که از پیچیدگی تکنولوژی هارددیسک صحبت میکنند سپس از دستگاهها تعریف و تمجید میکنند
بسیار خوب شما که حرفه ای این موضوع هستید چرا راه حل هایی را به سوالاتی که در انجمن پرسیده میشود ارائه نمیکنین
خیلی از دوستان از این ادوات خریداری میکنند چرا در روز خرید از این پیچیدگی هارد دیسک و مسایل و آموزش هار ابتدایی صحبت نمیشود
من انتظار دارم با هم صادق باشید این تجهیزات هیچ کارایی ندارد به جهت تعمیر اما برای بازیابی میتوان به عنوان کمک آن هم فقط کمک نه چیز دیگری استفاده کرد
چرا که شما اگر به مسایل مربوط به دانش ذخیره و بازیابی اشنا باشید و دانش چگونه ای قرار گرفتن دیتا بروی هارددیسک مسلط باشید بدون این تجهیزات تنها با دستوراتی که توسط خود کمپانی ها ارائه شده میتوان به دیتا دسترسی داشت
البته این بسیار پیچیده و تخصصی و لذت بخش هست و زمان زیادی را میبرد
تنها کاری که این عدوات برای شما میکنند سرعت کارتان را بالا میبرند
باید توجه داشت نمیتوان به کار در حوزه تعمیر و بازیابی به عنوان کار جنبی نگاه کرد اگر هرکدام از دوستان بخواهند در این حوزه فعالیت کنند باید تمامی تمرکز کاریتان متوجه این مسئله شود
نمیتوانید هم در این حوزه فعالیت کنین هم در حوزه های دیگر
چون هم بسیار پر هزینه هست یاد گیری هم بسیار زمان بر
سپاسگزارم

uranuse2

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-12
335
317
سلام و وقت بخیر
بعضی از دوستان از نوشته های بنده طوری برداشت کردند که سواد یا آشنایی با هارد دیسک ندارم
تعجب میکنم که از پیچیدگی تکنولوژی هارددیسک صحبت میکنند سپس از دستگاهها تعریف و تمجید میکنند
بسیار خوب شما که حرفه ای این موضوع هستید چرا راه حل هایی را به سوالاتی که در انجمن پرسیده میشود ارائه نمیکنین
خیلی از دوستان از این ادوات خریداری میکنند چرا در روز خرید از این پیچیدگی هارد دیسک و مسایل و آموزش هار ابتدایی صحبت نمیشود
من انتظار دارم با هم صادق باشید این تجهیزات هیچ کارایی ندارد به جهت تعمیر اما برای بازیابی میتوان به عنوان کمک آن هم فقط کمک نه چیز دیگری استفاده کرد
چرا که شما اگر به مسایل مربوط به دانش ذخیره و بازیابی اشنا باشید و دانش چگونه ای قرار گرفتن دیتا بروی هارددیسک مسلط باشید بدون این تجهیزات تنها با دستوراتی که توسط خود کمپانی ها ارائه شده میتوان به دیتا دسترسی داشت
البته این بسیار پیچیده و تخصصی و لذت بخش هست و زمان زیادی را میبرد
تنها کاری که این عدوات برای شما میکنند سرعت کارتان را بالا میبرند
باید توجه داشت نمیتوان به کار در حوزه تعمیر و بازیابی به عنوان کار جنبی نگاه کرد اگر هرکدام از دوستان بخواهند در این حوزه فعالیت کنند باید تمامی تمرکز کاریتان متوجه این مسئله شود
نمیتوانید هم در این حوزه فعالیت کنین هم در حوزه های دیگر
چون هم بسیار پر هزینه هست یاد گیری هم بسیار زمان بر
سپاسگزارم

شدیدا مخالم، شما هاردت بدسکتور گرفته باشه بدون داشتن دستگاه یا حداقل برنامه ای مثل Sediv چطوری میتونی مشکلش رو رفع کنی ؟ مشکل SMART چی؟ مشکل لودر توی هاردهای وسترن چه جور ؟ انواع و اقسام مشکلات فیرموری چی؟ داشتن pc3000 یا MRT برای کسی که میخواد کار ریکاوری و تعمیرات رو به صورت تخصصی انجام بده الزامی هست.با شرایط دلاری الان هم دیگه نمیشه pc3000 خرید، من خودم MRT دارم و جز توی موارد خیلی خاص که خیلی هم کم پیش میاد مشکلی باهاش ندارم و کلا به صرفه هست. البته با یه قسمت حرفتون کاملا موافقم که این کار تخصصی هست و باید فقط روی همین کار تمرکز داشت و نه کار دیگه.

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
دوستان عزیزی که میخاند در ورک شاپ شرکت کنند
میتوانند چند نمونه (بین 3 تا 5 هارد) با خودشون برای تست بیارند

برای ثبت نام پیام خصوصی بدهید

در ضمن 10 ویدیو موجود در این تاپیک بصورت واقعی و ضبط شده توسط خود ما بوده و برای آشنایی بهتر شما گذاشته شده است.

متاسفانه فیلم ها اجرا نمیشه بررسی کنید

بالا