آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روش جداسازی وتست LED چراغ قوه پلیسی مدل XML-T6 چگونه است؟

mahdiebi

کاربر
سلام دوست عزیز من تاحالا با سی چهل تا از این چراغ قوه ها سر وکله زدم ولی هنوز ندیدم ال ای دی بسوزه مگر اینکه به منبع تغذیه خارجی وصلش کنی توی ال ای دی ها این نوع پرنورترین نوعی بود که ساخته شده بود تا دوسال قبل که امارشوگرفتم بهرحال اکثر ایرادها از اتصالاتش بوجود میاد بخصوص قطب منفی که به بدنه وصل میشه بطوری که فیکس وثابت وصل نشده ووقتی قسمت تنه رو میبندی اونوقت همزمان با قطب مثبت ،منفی ازلبه دور تنه با حلقه دایره ای مدار تغذیه لامپ اتصال میشه واسه همین معمولا سولفاته میشه که گاهی با ضربه زدن قطع ووصل میشه بهرحال این چیزی بود که من تجربه کردم امیدوارم بدردتون بخوره

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
پاسخ : روش جداسازی وتست ال ای دی چراغ قوه پلیسی مدل XML-T6 چگونه است؟

سلام
نیازی به جدا سازی ال ای دی نیست
روی برد نیز تست می شود
دو طرف ال ایدی
سیم های نازکی به مدا متصل شده با کمی دقت متوجه خواهید شد که مربوط به ال ای دی می باسد انها را را با اهمتر انالوک روی رنج x1 تست کنید همانند دیود با این تفاوت که ال ای دی روشن میشود
دوست عزیز معنولا دو عدد مقاومت صفر در مدار هست اس ام دی هست انها میسوزه
با سلام حالا اومدیم و ال ای دی سوخته بود بعد تکلیف چیه چطوری در میاد ؟🤔

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
سلام دوست عزیز من تاحالا با سی چهل تا از این چراغ قوه ها سر وکله زدم ولی هنوز ندیدم ال ای دی بسوزه مگر اینکه به منبع تغذیه خارجی وصلش کنی توی ال ای دی ها این نوع پرنورترین نوعی بود که ساخته شده بود تا دوسال قبل که امارشوگرفتم بهرحال اکثر ایرادها از اتصالاتش بوجود میاد بخصوص قطب منفی که به بدنه وصل میشه بطوری که فیکس وثابت وصل نشده ووقتی قسمت تنه رو میبندی اونوقت همزمان با قطب مثبت ،منفی ازلبه دور تنه با حلقه دایره ای مدار تغذیه لامپ اتصال میشه واسه همین معمولا سولفاته میشه که گاهی با ضربه زدن قطع ووصل میشه بهرحال این چیزی بود که من تجربه کردم امیدوارم بدردتون بخوره
اینکه نشد پاسخ دادن کی گفته این ال ای دی ها نمیسوزه کاملا اشتباه هر قطعه نیمه هادی و قطعات الکترونیکی عمر مفیدی داره و بعد از اون میسوزه

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
چراغ قوه xml t6 لامپ سوخته به چه صورت باز کنم بسیار محکم و راهی برای باز کردن ندیدم
متاسفانه اینم سوال منه و از هیچ کجا از اینترنت موفق نشدم پیدا کنم و هیچکس هم بلد نیست چطوری باز میشه همه جواب الکی و گمراه کننده میدن چون خودشون بلد نیستن

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
متاسفانه اینم سوال منه و از هیچ کجا از اینترنت موفق نشدم پیدا کنم و هیچکس هم بلد نیست چطوری باز میشه همه جواب الکی و گمراه کننده میدن چون خودشون بلد نیستن
درود،
تا حالا چند عدد از این چراغ قوه ها باز کردم و تعمیر کردم.
هر چراغ قوه ای تفاوت داره ولی اکثرا یک قطعه پلاستیک رزوه ای پشت LED وجود داره که اگر باز بشه کل مجموعه برد درایور و LED دستت میاد.
اگر تصویر کاملی بذارید میتونم راهنمایی کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nimarh

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
با سلام حالا اومدیم و ال ای دی سوخته بود بعد تکلیف چیه چطوری در میاد ؟🤔
هر مدل فرق میکنه دراوردنش چطوری اما غیر ممکن نیست و من خودم کارم اینه و زیاد تعمیر کردم همون لامپ ها اس ام دی پاور رو
بستگی به مدل چراغ قوه داره اما بهترین راهنمایی برای شما همیشه از کله خود چراغ شروع کنید باز کردن ومعمولان بصورت پیچی خلاف عقربه ساعت باز میشه اون دسته از چراغ قوه ها که زوم دارن اونا هم همونطوری که گفتم باید کله که جنس اهنی داره از اون بدنه پلاستیکی جدا بشه و مثل پیچ باز میشه خلاف عقربه ساعت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nimarh
بالا