آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شارژ نشدن باتری لپ تاپ دل اینسپایرون 9400

black_roz

کاربر
2012-09-27
3
1
با سلام
دوستان من چند وقت بود که باتری دستگاه خراب بود الان که باتری نو خریدم باتری شارژ نمیشه و با باتری هم دستگاه روشن نمیشه فقط وقتی به برق وصله روشن میمونه و سیم پاور رو که از دستگاه جدا میکنی دستگاه خاموش میشه
تو تنظیمات بایوس نشون میده که 21درصد باتری شارژ داره اما باتری دستگاه رو روشن نگه نمیداره
به یک تعمیر کار نشون دادم گفت از سوکت شارژ هست
در ضمن آدابتور هم نو هست و با یک آدابتور دیگه هم تست کردم
زمانی که باتری رو دستگاه هست چراغ باتری یکبار در میون سبز و نارنجی میشه و زمانی که باتری رو بر میدارم چراغ نارنجی چشمک زن میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

اگر مشکل از سوکت شارژر باشد پس چطوری همان سوکت بوسیله شارژر بدون باتری روشن میشود
مطمئنی که باتری فابریک و از جای مطمئن خریدی

black_roz

کاربر
2012-09-27
3
1
باتری به شرط اصل بهم داد
اما من اصل و غیر اصل رو تشخیص ندادم و باتری چینی بود درصورتی که باتری خودش کره ای بود
و پشتش اطلاعات خیلی درستی ننوشته بود
در ضمن همون جا که باتری رو گرفتم گفت سوکت مشکل داره
دستگاه رو هم خودش تست کرد هم چندجا برد گفت مشکل از سوکت هست

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
دوست عزیز جک پاور شما سه تا پایه اصلی داره.یکی ground،یکی voltage و یکی adapter ID.
v خروجی 19 ولت رو داره و پین وسط برای شناسایی معتبر بودن آداپتور لپ تاپ هست.اگر اتصال g و v خراب باشه اصلا لپ تاپت نباس روشن بشه،چون بهش تغذیه نمیرسه،پس این دوتا اتصال جک پاورت سالمه.پین وسط هم اگر اتصال نداشته باشه و یا از سمت آداپتور مشکل داشته باشه اول که لپ تاپ رو روشن میکنی یه پیغام مبنی بر معتبر نبودن آداپتور میده(البته اگر تو بایوس این ویژگی رو غیر فعال نکرده باشی).و بعد هم باطری شارژ نمیشه.اگر هم جک اتصالی داشته باشه رفتارش متفاوت باید باشه.پس به احتمال 99% مشکل از جک نیست.
باطری رو اگر میتونی جای دیگه ای امتحان کن.من فکر میکنم مدار شارژت مشکل داره.

آخرین ویرایش:

black_roz

کاربر
2012-09-27
3
1
ممنون مسرور جان
من خودمم شکم به همون مدار شارژ هست
حالا یک باتری مطمئن دیگه میندازم رو دستگاه تا ببینم بازم همین مشکل رو دارم یا نه
ممنون بابت راهنماییت

------------------------------------------------------------------------------------
دوستان با یک باتری دیگه دستگاه رو امتحان کردم
دستگاه روشن شد اما هم تو صفحه بوت ارور برای باتری بهم داد که اصل نیست
و هم چراغ شارژ سبز و نارنجی میشد
البته چون عجله داشتم فراموش کردم با شارژر هم تست کنم ببینم شارژ میشه یا نه

آخرین ویرایش:
بالا