آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: افزایش سرعت اینترنت با خنک نگه داشتن مودم ADSL

4121355

کاربر vip
کاربر
2011-03-05
51
199
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همکاران گرامی
یک تجربه در مورد مودم برام پیش اومد که لازم دونستم اونو به اشتراک بزارم
همیشه که مودمها را برای تعمیر می اوردند می دیدم که قسمتهایی از برد اونها با حرارت ایجاد شده توسط قطعات تغییر رنگ داده و خودم که مودم خریدم از همون روز اول برای خنک کردنش یک فن پلی استیشن 2 روش نصب کردم که تصویرش رو هم در زیر پیوست کرده ام چند روز پیش که صدای فن زیاد شده بود برق فن رو قطع کردم دیدم بعد نیم ساعت سرعت اینترنتم خیلی اومد پایین به نحوی که یک صفحه اینترنت رو به زحمت باز می کرد و و دانلودم به 33کیلو بایت در ثانیه رسید و با وصل کردن مجدد فن دوباره سرعت خوب شد یعنی به همون سرعت 75 کیلو بایت در ثانیه رسید چند بار این موضوع رو ازمایش کردم که همین نتیجه رو داد (ضمنا اینترنت من 512 است که سرعت 75 میانگین سرعت دانلودشه ) اینطوری شد که فهمیدم مودم وقتی یکسره روشنه بعد یک ساعت که گرماش زیاد بشه روی سرعت اینترنت تاثیر می زاره .

پیوست‌ها

• 38.4 کیلوبایت بازدیدها: 210

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز فکر کنم مودم شما مشکل دارد
وگرنه تاثیری ندارد
فقط خنک نگه داشتن باعث زود خراب نشدن قطعات مودمتون میشه
من اینترنتم 10 مگ هست
با همین مودم های معمولی با سرعت 1 مگابایت یا 1000kb
دانلود میکنم
مرسی بابت اطلاعاتی که گذاشتید

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
راست میگه مودمت ایراد داره... وگرنه مودم من tp link هست و با اینترنت 256 سرعت دانلود 33 است و براش فرقی نمیکنه تازه روشنش کنی (سرد) همونه یک روزم روشن باشه (گرم) همونه.کلن 256 سرعتش همینه.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

منهم تجربه دارم با خنک کردن تاثیر زیادی در سرعت دانلود دارد یک فن بزرگ پاورهای گرین را بایک آداپتور جدا شبیه فنهای لپ تاپ درست کردم الان هر دفعه بهش دست میزنم خنک است ولی کافیست 10 دقیقه فن خاموش باشد گرم میشود
علاوه بر تاثیر در سرعت باعث افزایش عمر و عملکرد مودم میگردد زیر تمام مودمهای وارده به ایران چینی هستند برای دفع حرارت سی پی سو و چیپ وای فای چیزی پیش بینی نکردند و همچینین عمل فیلی و سرعتهای مختلف غیر استاندارد نیز عامل دیگر میباشد

4121355

کاربر vip
کاربر
2011-03-05
51
199
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان
مودم من در یک محیط تقریبا گرمه و خودم هم تو منطقه گرمسیری هستم عزیزانی که می گویند مال ما درست کار می کند بله تو گرمای منطقه ما تا شش هفت ماه هم مودمها درست کار می کنند ولی بعدش به طریقی از کار می افتند من و برادرم دو تا باهم گرفتیم ولی دستگاه او از کار افتاد و من هم چون مودم را برای استفاده مغازه و منزل همزمان استفاده می کنم داخل کمد دیواری اتاقیه که نزدیکترین قسمت منزل به مغازه هستش برای همین محیط هم خیلی تاثیر داره در فضای طبیعی منزل باید عادی کار کنند به هر حال ممنونم از شما دوستان عزیز .

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
سلام

دوستان مال ما برعکس هنگامی که سرد درست کا نمیکنه مارکش هم تی پی لینکه 8951

با سلام

این ایراد در مودمهایی که سرد هستند درست کار نمیکنند ولی گرم میوفتند خوب کار میکنند معمولا مشکل خازنی هست ولی برعکسش همان بحث سیستم خنک کنندگی هست که دوستان فرمودند....

یا علی

بالا