آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد Foxconn g31mxp دیباگر کد چرخشی میدهد

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
سلام و احترام اساتید گرامی
---------------------
مشخصات قطعه :

مادربرد foxconn مدل g31mxp
Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details
----------------------
مشکل برد :

روشن میشود ولی بوت نمیشود
کد دیباگر به صورت چرخشی میباشد
بدون رم کد نمیدهد
CPU داغ میشود
--------------------------------
کار های انجام شده :

1- تست با Power دیگر
2- تست CPU دیگر
3-تست با رم دیگر
4-تست با گرافیک دیگر و گرافیک آنبورد
-شست و شوی مادربرد و تعویض آی سی بایوس
تست 7-8 ورژن بایوس هم از سایت سازنده و هم از سایت تعمیرکاران و تست روی 3 IC
تعویض باتری
روی پین سویچ مادربرد 5 ولت را دارم
روی IC بایوس 3.3 ولت دارم
--------------------------
کمک :narahat:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
حالت چرخشی کدهای دیباگر می تونه از دیسکانکتی چیپ ها باشه .موقع روشن کردن روی چیپ ها فشار داده و تست کنید .
موفق باشید .

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست عزیز این نوع مادربوردها بیشتر چیپ شمالی میسوزونه با این حال شما حرارت روی چیپ ها رو چک کنید و همین طور ای سی ها وقطعات روی برد رو از نظر حرارت غیر طبیعی چک کنید

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست گرامی

این مشکل از بایوس است هیچ ربطی به چیز دیگری ندارد
بایوس بزنید حل میشود

همکار گرامی
دوستمون در پست اول بطور کامل توضیح دادن که با چندین نسخه فایل بایوس و با 3 تا آی سی بایوس امتحان کردن .
اگه بدون رم ،بوق می زنه و بعد از قرار دادن رم حالت چرخشی داره ،پس تا حدودی می شه نتیجه گرفت تا مرحله تست رم می رسه .شما قطعات اطراف پل شمالی و همچنین اسلات رم رو هم بررسی کنید .سوکت CPU رو هم چک کنید .
موفق باشید .

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
همکار گرامی
دوستمون در پست اول بطور کامل توضیح دادن که با چندین نسخه فایل بایوس و با 3 تا آی سی بایوس امتحان کردن .
اگه بدون رم ،بوق می زنه و بعد از قرار دادن رم حالت چرخشی داره ،پس تا حدودی می شه نتیجه گرفت تا مرحله تست رم می رسه .شما قطعات اطراف پل شمالی و همچنین اسلات رم رو هم بررسی کنید .سوکت CPU رو هم چک کنید .
موفق باشید .

سلام دوست عزیز

مشکل همینه که همکارمون در زدن بایوس دقت لازمه رو انجام نمی دن وگرنه نمیخاست 3 تا بوس بزنن
بایوس باید با ورژن مادربرد یکی باشه و حتما فرست ریلز باشه متآسفانه بیشتر دوستان این انجمن اطلاع کافی ار کیفیت بایوس رایت کردن ندارند

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
سلام دوست عزیز

مشکل همینه که همکارمون در زدن بایوس دقت لازمه رو انجام نمی دن وگرنه نمیخاست 3 تا بوس بزنن
بایوس باید با ورژن مادربرد یکی باشه و حتما فرست ریلز باشه متآسفانه بیشتر دوستان این انجمن اطلاع کافی ار کیفیت بایوس رایت کردن ندارند
باور بفرمایید اولین بارم نیست بایوس میزنم
روی 3 IC هم تست کردم
فایل بایوس هم سالم بوده فکر کنم به گفته دوستمون مربوط به چیپ ها بشه
چون فت ها و خازن های اطراف رم را هم تست کردم و همه سالم بودن
کمک

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
حالت چرخشی کد ها یکسان هست ؟یعنی هر بار یه سری کدها رو نشون می ده ؟یعنی از یه کد مشخص شروع و به یک کد مشخص ختم می شه یا هر بار این پروسه فرق می کنه ؟مقدار VCORE روی سلف های اطراف CPU دارید یا خیر؟مقادیر 5 ولت روی پین های USB و همچنین مقدار 3.3 ولت روی پین 14 اسلات PCI از سمت بیرون مادربرد رو دارید ؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوستمون آقای حیرانی یه تجربه ای دارن در مورد چیپ های دارای دیسکانکتی .البته بنده تا حالا موردی پیش نیومده که تست کنم ولی محض اطلاع عرض می کنم .ایشون حین روشن بودن مادربرد یه هیت نرم روی چیپ ها می گیرن و اگه چیپ دچار دیسکانکتی باشه یه تغییری در حالت کدها پیش میاد و بعدش اقدام به ریسولد چیپ می کنند .البته بازم عرض می کنم بنده به شخصه امتحان نکردم ولی به تجربه آقای حیرانی ایمان دارم .این تست رو بذارید برای مرحله آخر .

بالا