آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد Foxconn g31mxp دیباگر کد چرخشی میدهد

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir
دوست من با توجه به چرخشی بودن کد ها و کارهای انجام شده، ایراد بخاطر خرابی در فاز گرافیک ، خود گرافیک و چیپ شمالی میباشد که با توجه به اینکه مادربرد شما انبرد است احتمال خیلی زیاد ایراد مربوط به به چپپ شمالی میشود که باید ریسولد شود .
البته قبل از همه ی اینها شما اسلت pci express را چک کنید که چیزی داخل ان نباشد و اسلت های رم و گرافیک را تینر شستشو دهید. ای سی های فاز گرافیک و رم را با هیتر کمی حرارت دهید تا قلع مردگی نداشته باشند...همچنین ای او را نیز یک بار حرارت دهید تا از نظر نداشتن قلع مردگی پایه های ان نیز مطمئن شوید.
در انتها اگر اقدام به ریسول کردید حتما دقت کافی را داشته باشید چرا که ریسولد کردن چیپ شمالی کمی سخت تر از چبپ جنوبی مادربرد یا چیپ گرافیک و... است.
موفق باشید

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
تمام این روش ها را انجام دادم ولی باز مشکل بر جای خود باقی است
نکته بدون رم کد 00 میشود و بیزر بوق رم میزند
کمممممک
:051:

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
سلام بر اساتید
یه تجربه

یه روز یه مادربرد رو برا سرویس و شستشو باز کردم بعد سرویس کامل و بستن کیس متوجه شدم که کامپیوتر روشن میشه ولی تصویر نداره از صبح تا غروب روی مین برد کار کردم تمام قطعات سالم بود ولی تصویر نداشت.بیش از چندین بار قطعات رو باز و بسته کردم ولی باز تصویر نداشت.
شب شده بود مین برد رو زیر روشنایی زیاد با دقت ورنداز کردم ،اسلات کارت گرافیک رو دونه به دونه پینهاشو چک کردم متوجه شدم یه پین از انتهاییترین قسمت اسلات گرافیک عقب رفته و با جا زدن کارت گرافیک هم اتصالش برقرار نمیشه پس از ترمیم پین ، کامپیوتر تصویرو بالا آورد.

با تشکر

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
تشکر میکنم خیلی هم دقت کردم نتیجه نداد
قلع مردگی تست شده
عجیب اینجاست که بدون رم بیزر بوق رم میزنه
ولی قطعه معیوب در فاز رم پیدا نکردم

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
دوستمون آقای حیرانی یه تجربه ای دارن در مورد چیپ های دارای دیسکانکتی .البته بنده تا حالا موردی پیش نیومده که تست کنم ولی محض اطلاع عرض می کنم .ایشون حین روشن بودن مادربرد یه هیت نرم روی چیپ ها می گیرن و اگه چیپ دچار دیسکانکتی باشه یه تغییری در حالت کدها پیش میاد و بعدش اقدام به ریسولد چیپ می کنند .البته بازم عرض می کنم بنده به شخصه امتحان نکردم ولی به تجربه آقای حیرانی ایمان دارم .این تست رو بذارید برای مرحله آخر .

سلام وادب
توضیح کوچیکی بدم با تشکر از دوستم cybernovaو اون اینکه من روشن هیچوقت حرارت نمیدم چیپ رو و من هم با نظر دوستمون موافقم که مادر برد شما در فاز گرافیک گیر میکنه و مورد مشکل پل محتمل ترین گمان میتونه باشه.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز هیت سینگ روی پل شمالی رو بردارید و به اندازه 40 ثانیه حرارت بدید و بعد با ته پیچ گوشتی دقیقا به مرکز پل خوب فشار بیارید و مادر برد رو در همون حال استارت کنید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام وادب
توضیح کوچیکی بدم با تشکر از دوستم cybernovaو اون اینکه من روشن هیچوقت حرارت نمیدم چیپ رو و من هم با نظر دوستمون موافقم که مادر برد شما در فاز گرافیک گیر میکنه و مورد مشکل پل محتمل ترین گمان میتونه باشه.

من از بابت اشتباه در نقل قول از طرف آقای حیرانی معذرت می خوام .اشتباه چاپی بوده :yes:

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
از همه دوستان تشکر ویژه دارم
ایراد از پل شمالی بود
با هیت ملایم چند روزی جواب داد ولی باز دچار مشکل شد
دادم همکاری برای ریبال کردنش ، درست شد و تحویلش دادم
تشکر از لطف همه دوستان بزرگوار که پاسخ اینجانب را دادند
:iran::#$V686#$V686:iran::