آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن مادربورد BIOSTAR مدل GF7100-M7S و تصویر ندادن ان

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام
مادربورد بایوس استار روشن میشود ولی تصویر نمیدهد.
ولتاژ مربوط به مدارCPU درست می باشد.ولتاژ رم و پایه های بایوس و FPANEL و همچنین ای سی IO درست می باشند.سی پی یو هم گرم میشود.با سی پی یو و رم دیگری هم تست کردم.
این مادربورد تک پل می باشد بنابراین وقتی روشن میکردم دست روی هیتسینگ میگذاشتم گرم نمیکرد البته ولتاژهای اطراف چیپ هم موجود بودن.خیلی برام سوال برانگیز هست.

من اومدم بایوس بزنم وقتی ای سی بایوس رو در پروگرامر قرار دادم با زدن گزینه READ از محتویات بایوس بکاپ گرفتم.(هیچ اروری نداد)وقتی ERASE کردم و گزینه blink که برای چک کردن اینکه ایا بایوس کامل پاک شده یا نه,روکلیک کردم دیدم ارور میده.
ایا امکان داره از ای سی بایوس بکاپ گرفتم بکاپ مشکل داشته باشه؟

دوستان لطفا کمک کنید

IMG_20141105_191235.jpg

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
بر عکس گذاشتن ای سی (حواس پرتی)در بعضی مواقع باعث داغ شدن ای سی میشود..در ضمن نیاز به بکاپ نیست چون شما میتونید از سایت سازنده بایوس اصلی رو بگیرید.
اگر دیباگر دارید میتونید بگید بعد از روشن شدن کدی نشون داده میشه یا خیر؟و اینکه در هنگام زدن کلید شناسایی خودکار توجه کنید گزینه انتخابی با شماره روی ای سی مطابقت داشته باشه .

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست عزیز شما خوده ای سی بایاس رو تعویض و مجددا پروگرام کنید یکی از دلایل خراب بودن ای سی حرارت غیر طبیعی است

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست و همکار قدیمی
داغ شدن آی سی بایوس می تونه از معیوب بودن خود قطعه هم باشه ،از طرفی پاک نشدن کامل قطعه ،احتمال معیوب بودن قطعه رو بیشتر می کنه .با یه آی سی بایوس دیگه امتحان کنید .دیود شاتکی مسیر بین باتری بکاپ و آی سی بایوس رو هم تست کنید .
موفق باشید .

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با تشکر از دوستان و دوست عزیزم cybernova گرامی
من هیت سینک پل رو دارودم دیدم حرارتش نرماله.از سایت سازنده مادربورد بایوسش رو پیدا کردم منتها بایوس با پسوند Bss. می باشد و به صورت بین bin یا rom نیست.ایا راهی وجود داره که فایل رو به bin یا rom تبدیل کرد؟اگر در مسیر فایل بایوس در پروگرامر گزینه All type رو انتخاب کنم و بایوس با پسوند .Bss رو انتخاب کنم مشکلی نیست.
دوستان من یه ای سی بایوس از اوراقی پیدا کردم و این عکس مربوط به ای سی بایوس هست که با پروگرامر انداختم. در همه گزینه ها icای که میخام جایگزین کنم با هم شباهت دارن جز گزینه ای که دور ان خط کشیده شده.در ای سی بایوسی که پیدا کردم اندازه اش تقریبا نصف اندازه ی ای سی بایوس اصلی هست. این ایا مشکلی پیش میاد؟
Capture1.jpg

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوستان مشکل داغی بایوس حل شد.
لازم به ذکرهست که تمامی ولتاژهای روی مادربورد رو هم دارم.حتی ولتاژهای خازن اطراف تک پل رو هم دارم.نمیدونم چرا باز تصویر نمیده.
الان دیباگر هیچ کدی رو نشون نمیده

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست و همکار خوبم
در مورد فایلی که دانلود کردید و پسوندش BSS. هست احتمال زیاد در حالت All Type و انتخاب فایل بتونید بایوس رو پروگرام کنید ولی نظر اساتید رو هم جویا شوید .این فایل ها بعنوان Update از محیط ویندوز هست و با برنامه های winRar و 7zip اکستراکت نشد،ولی امتحانش ضرری نداره .باز اگه از دوستان کسی نسخه خوانده شده توسط پروگرامر رو داشته باشه ،خیالتون از بابت فایل راحت می شه .در مورد آی سی که پیدا کردید ،یه جورایی منطقی نیست که همه مشخصات یکی باشن ولی ظرفیت نصف باشه.منظورم اینه اگه آی سی مورد نظر و آی سی اصلی ،هر دو دارای شماره ( MX25L8005 ) باشن که نمی شه ظرفیت هاشون با هم فرق بکنند.در ضمن بفرمائید ظرفیت فایل بکاپی که از آی سی اصلی ذخیره کرده اید ،چقدر هست .با توجه به ظرفیت فایل می تونید آی سی بایوس جدید رو جایگزین کنید .اگه ظرفیت فایل یا همون ( Buffer Size ) با ظرفیت آی سی جدید یکی هست می تونید استفاده کنید .حتی اگه ظرفیت آی سی بایوس بیشتر از حجم فایل هم باشه باز اشکالی نداره ولی اگه ظرفیت فایل از ظرفیت آی سی بیشتر باشه ،طبیعتا نمی تونید استفاده کنید .
موفق باشید .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوستان مشکل داغی بایوس حل شد.
لازم به ذکرهست که تمامی ولتاژهای روی مادربورد رو هم دارم.حتی ولتاژهای خازن اطراف تک پل رو هم دارم.نمیدونم چرا باز تصویر نمیده.
الان دیباگر هیچ کدی رو نشون نمیده

دوست خوبم
اگه لطف کنید و بگید که مشکل داغ کردن بایوس چطور حل شد ،ممنون می شم .شما سوکت CPU رو از نظر دیسکانکتی چک کنید .سوکت رو با تینر کاملا تمیز کنید .همچنین اسلات رم رو هم با دقت چک کنید .
با تشکر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوست و همکار خوبم
در مورد فایلی که دانلود کردید و پسوندش BSS. هست احتمال زیاد در حالت All Type و انتخاب فایل بتونید بایوس رو پروگرام کنید ولی نظر اساتید رو هم جویا شوید .این فایل ها بعنوان Update از محیط ویندوز هست و با برنامه های winRar و 7zip اکستراکت نشد،ولی امتحانش ضرری نداره .باز اگه از دوستان کسی نسخه خوانده شده توسط پروگرامر رو داشته باشه ،خیالتون از بابت فایل راحت می شه .در مورد آی سی که پیدا کردید ،یه جورایی منطقی نیست که همه مشخصات یکی باشن ولی ظرفیت نصف باشه.منظورم اینه اگه آی سی مورد نظر و آی سی اصلی ،هر دو دارای شماره ( MX25L8005 ) باشن که نمی شه ظرفیت هاشون با هم فرق بکنند.در ضمن بفرمائید ظرفیت فایل بکاپی که از آی سی اصلی ذخیره کرده اید ،چقدر هست .با توجه به ظرفیت فایل می تونید آی سی بایوس جدید رو جایگزین کنید .اگه ظرفیت فایل یا همون ( Buffer Size ) با ظرفیت آی سی جدید یکی هست می تونید استفاده کنید .حتی اگه ظرفیت آی سی بایوس بیشتر از حجم فایل هم باشه باز اشکالی نداره ولی اگه ظرفیت فایل از ظرفیت آی سی بیشتر باشه ،طبیعتا نمی تونید استفاده کنید .
موفق باشید .
درود و تشکر
ظرفیت فایل بکاپ یه مگ هست.اندازه فایل بایوس اصلی تو سایت سازنده قرار دادن هم یه مگ هست.
در مورد buffer size هم هردو ای سی بافر سایزشون یه اندازه هست.
تمامی ولتاژهای روی مادربورد صحیح می باشند.
واینکه در نرم افزار پروگرامر 2000 در قسمت all type فایل بایوس با پسوند .bss رو انتخاب کردم متاسفانه جواب نداد.

بالا