آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن نمایشگر دیجیتال دستگاه جوش

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام دوستان و استادان گرامی با عرض تسلیت تاسوعا وعاشورا خدمت شما .
یک دستگاه جوش اینوتر برای تعمیر اوردن که مشکل pwm داشت وبعداز برسی و کلی تلاش برد مین خودش جواب نداد یه برد مین استوک داشتم راه اندازی کردم ودستگاه درست شد اما وقتی نمایشگر نصب کردم نمایشگر کار نکرد و چراغ oc روشن شود .
قابل توجه نمایشگر برد جداگانه دارد و فقط یک سیم مثبت ومنفی و یک سوکت دارد که ولوم نصب میشه روش .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام دوستان و استادان گرامی با عرض تسلیت تاسوعا وعاشورا خدمت شما .
یک دستگاه جوش اینوتر برای تعمیر اوردن که مشکل pwm داشت وبعداز برسی و کلی تلاش برد مین خودش جواب نداد یه برد مین استوک داشتم راه اندازی کردم ودستگاه درست شد اما وقتی نمایشگر نصب کردم نمایشگر کار نکرد و چراغ oc روشن شود .
قابل توجه نمایشگر برد جداگانه دارد و فقط یک سیم مثبت ومنفی و یک سوکت دارد که ولوم نصب میشه روش .

سلام

مارک و مدل دستگاه و آی سی مربوطه ؟
اگر تصاویر لازم را در یکی از آپلود سنتر ها آپلود کنید و اعلام فرمایید به این تاپیک منتقل میکنم و اگر مقدورتان نیست اشکالی نداره

آیا ولتاژ 5 ولت را در برد نمایشگر داری؟
آیا مطمئنی پتانسیومتر جریان در برد نمایشگره ؟ (خیلی بعیده )

سپاس

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
دستگاه مارک نداره ولی روی برد نمایشگر قسمت مدار چاپی زده شباهنگ
ولتاژ ورودی 11.8
از یک پتانسیمتر دو طبقه 10k استفاده شده که دو پایه آن با هم مشترک شدن که یک طبقه به نمایشگر ودیگری به برد مین دستگاه جوش .
الان در دسترس نیست اولین فرصت عکس آپلود میکنم .راستی استاد ولتاژ ورودی از پایه ترانزستر مدار 24 ومنفی ان از پایه سوکت ترموستاد روی هیتسینک گرفته شده بود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
دستگاه مارک نداره ولی روی برد نمایشگر قسمت مدار چاپی زده شباهنگ
ولتاژ ورودی 11.8
از یک پتانسیمتر دو طبقه 10k استفاده شده که دو پایه آن با هم مشترک شدن که یک طبقه به نمایشگر ودیگری به برد مین دستگاه جوش .
الان در دسترس نیست اولین فرصت عکس آپلود میکنم .راستی استاد ولتاژ ورودی از پایه ترانزستر مدار 24 ومنفی ان از پایه سوکت ترموستاد روی هیتسینک گرفته شده بود

ولتاژ برد نمایشکر را نسبت به گراند برد اندازه گیری کن
احتمالا گراند به برد متصل نیست

یعنی هر دو پروب ولتمتر را به ولتاژ و گراند برد متصل کن نه به گراند دستگاه و ببین ولتاژ داری؟

نگفتی شماره آی سی چیه؟

سپاس

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
استاد من پروپ ولتمترو زد به سیمهای ورودی نمایشگر .ببخشید استاد من مبتدی هستم میشه منظور از گرند و ولتاژ کجای دقیقا بگیرم ؟
دستگاه الان دم دست نیست ولی اولاً فرصت هم عکس و هم شماره ای سی میفرستم .
استاد برد مین دستگاه مشابه دستگاه اروین 200 بدون نمایشگر هست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد من پروپ ولتمترو زد به سیمهای ورودی نمایشگر .ببخشید استاد من مبتدی هستم میشه منظور از گرند و ولتاژ کجای دقیقا بگیرم ؟
دستگاه الان دم دست نیست ولی اولاً فرصت هم عکس و هم شماره ای سی میفرستم .
استاد برد مین دستگاه مشابه دستگاه اروین 200 بدون نمایشگر هست

سلام

گراند یعنی منفی تغذیه یا بدنه یعنی همون سیمی که گفتی از طرف هیت سینک به برد نمایشگر متصل شده

ولتاژ 12 ولتی که فرمودید به برد نمایشگر متصل شده با دو سیم متصل شده که یک سیم مثبت 12 ولت و دیگری منفی است

منظورم اینه که وقتی پروب قرمز ولتمتر را به 12 ولت در برد نمایشگر متصل میکنی باید سیم مشگی ولتمتر را هم در این برد به منفی متصل کنی نه جاهای دیگه

بعبارت دیگر برای اندازه گیری ولتاژ باید هر دو پروب ولتمتر در این برد متصل بشه زیرا ممکنه منفی قطع شده باشه و اگه به بردهای دیگه متصل کنی مشخص نمیشه

آیا با این وضعیت میتونی جوشکاری کنی و میتونی جریان جوشکاری را کم و زیاد کنی ؟(احتمالا جریان جوشکاری کم و زیاد نمیشه مگر اینکه هر سه سیم پتانسیومتر جریان به برد مین رفته باشه )

آیا نمایشگر کاملا خاموشه یا روی عدد ثابتی است ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
استاد من ورودی زا روی مین و باز از ورود نمایشگر تست کرد همین ولتاژ میداد
استاد عرض کردم که پتاسیمتر دو طبقه است ویک طبقه با سه سیم به مین متصل شد وطبقه دوم به نمایشگر فقط پایه اول پتانسیمتر بالا وپایین به هم متصل شدن .
دستگاه جوشکاری میکنه و کم و زیاد میشه .
نمایشگر کاملاً خاموش است .
استاد من فکر کنم این نمایشگر فقط یه شمارنده باشه اخه هیچ ارتباتی به برد مین نداره .
درود بر شما

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
استاد به مرحمت شما اپلود عکسم یاد گرفتم یه تشکر ویژه ویژه ویژه ازشما .
هر بار بگویم : تو راسپاسگذارم .برمن وجب میشود باردیگر بگویم : سپاس گذارم استاد

بالا