آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هنگ کردن لپ تاپ IBM مدل T23 در لوگوی اول

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
یه لپ تاپ
IBM
سری صنعتی با مدل
T23
برام اومده که روی لوگوی اول (همون صفحه ی اول بعد از روشن شدن که زیرش مینویسه)

press F1 for IBM BIOS utility
press F12 to choose temporary boot device

وقتی F1 یا F12 و فشار میدم هنگ میکنه کلا و نمی شه کاری کرد جز خاموش کردن و اگر هم کلیدی رو نزنم میره به صفحه ی که سخت افزار ها رو چک میکنه و ارور زیر رو میده:

ERROR
0175 :
Bad CRC1 , stop POST task

همه ی سخت افزار های جانبی (هارد - وایرلس - دی وی دی - کارت شبکه - اسپیکر) رو در آوردم ولی فرقی نکرد.
متاسفانه کیبردشو نمیتونم جدا کنم چون کلید پاور روش قرار داره و حتی سعی کردم که پایه های کلید پاور رو پیدا کنم و دستی سوئیچ کنم ولی چون پایه هاش میره تو آی سی نمیشه پیدا کرد.
بایوسش رو هم نداشتم چک کنم، تو چند تا سایت خارجی رفتم و میگن این عیب معمولا برای بایوس هست.
بایوس رو هم تو بخش مربوطه درخواست کردم.
اساتید و دوستان دوست داشتنی اگه مشکل مشابه داشتن لطف بزرگی در حقم میکنن اگه راهنمایی بفرمائید.
با تشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز به احتمال زیاد طبق همون حدستون پاسخ خواهین گرفت بایوس را بزن و نشد حتی تعویضش کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست عزیز به احتمال زیاد طبق همون حدستون پاسخ خواهین گرفت بایوس را بزن و نشد حتی تعویضش کن
با تشکر از شما دوست عزیز.
قبلا همچین مشکلی رو لپ تاپ های دیگه داشتم که اکثرا کیبردشون اتصال بود، کلا اینجور مشکلای عجیب غریب بخاطر باطری بک آپ یا بایوسه, باطری عوض کردم ولی جواب نداد, کلید پاور لپ تاپ رو در حالت خاموش بدون دو باطری (بک آپ و تغذیه) هم چند دقیقه نگه داشتم ولی جواب نداد, فقط مونده بایوسش که نمیتونم جایی پیدا کنم.
از دوستان تقاضا دارم اگه کسی جایی رو میشناسه که بایوس مطمئن این دستگاه رو دارن بهم اطلاع بدن.
ممنون میشم از لطفتون :rose:

بالا