آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: راهی برای دیرتر خراب شدن درام کارتریج

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
سلام دوستان
من امروز شنیدم آغشته کردن رول فریم به پودر بچه باعث میشه که درام آسیب کمتری ببینه و بعد از چند بار شارژخط بندازه یا خراب بشه.خواستم بدونم این قضیه درسته؟اگر درسته برای کارتریج های hp(49a,05a هم جواب میده؟

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام
دوستان عزیز خسته نباشید .
پودر بچه به درام میپاشند
علت اینه که
:[hide]چون بلید اگه خشک کار کنه ویا لبه لبه داشته باشه درام رو خط میندازه پودر بچه میپاشن که حالت چربی به بلید میده ><که درام خشک روی بلید حرکت نکنه[/hide]

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
با سلام و احترام به همه اساتید بزرگ و بزرگوار از اونجایی که معمولا مستند حرف می زنم خدمتتون عرض کنم تنها قطعه ای که وقتی آکبندش رو می خریم یه نوع پودر خاص شبیه پودر بچه بهش زدن فقط و فقط بلید هست -نه آکبند درام و نه آکبند فوم رول هیچکدوم آغشته به پودر نیستند (این موضوع در دستگاههای دیجیتال بزرگتر مثل پرینترهای A3 و دستگاه کپی که بلید اونها مجزا فروخته میشه مشهودتره بنابراین به نظر حقیر تنها بلید هست که بایستی با این نوع پودر روانکاری بشه البته با تجربه های این کار از خود تونر هم بعضا برای این کار استفاده می کنند (در صورت موجود نبودن پودر روانکاری )
سپاس

آخرین ویرایش:

hamid_nadery

کاربر vip
کاربر
2009-12-30
97
118
shiraz
سلام خدمت اساتید
من خودم روی کارتریج های hp - canon استفاده میکنم
الان 5 سالی میشه و هیچ مشکلی هم پیش نیومده و کاملا هم جواب میده - میشه گفت عمر درام حداقل 2 برابر میشه
در ضمن روی درامهای samsung - brother - pantum - panasonic - lexmark اصلا نزنید که بد تر میکنه
فقط canon - hp
شاد باشید و سربلند

بالا