آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خطای d1 مادربرد گیگا ga-8vm800pmd-777

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام دوستان 2 تا دیباگر دارم که یکی از اونها کد 88 میده و یکی d0 داد
یکی از فتها خیلی داغ مبکرد که تو عکس نشون دادم به شماره 40t03gh که نمونشو نداشتم و به جاش 60t03gh زدم که اونم پس از روشن کردن مین داغ میکنه
آیا میتونه مشکل از همین باشه
پل و cpu گرم میشن و چراغ ریست هم خاموشه
ممنون میشم راهنمایی کنید که جایگزین اون فت چی بزارم
ممنون

1.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
کد d0 معمولا مربوط به فاز رم و اسلات رم و ولتاژهای مورد نیاز برای اسلات و همچنین پل شمالی و بایوس می باشد .با توجه به اینکه کد88 رو هم روی اون یکی دیباگر دارید که اونم مربوط به بایوس هست .از طرفی داغ کردن فت یه علتی باید داشته باشه و با توجه به شماتیک مادربرد باید ببینید با توجه به موقعیت قطعه ،این فت مربوط به پل شمالی هست یا LAN.البته قبلش خازن کنار فت رو هم تعویض کنید .بایوس رو اگه مقدور هست تعویض و پروگرام کنید .
موفق باشید .

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوست خوبم
کد d0 معمولا مربوط به فاز رم و اسلات رم و ولتاژهای مورد نیاز برای اسلات و همچنین پل شمالی و بایوس می باشد .با توجه به اینکه کد88 رو هم روی اون یکی دیباگر دارید که اونم مربوط به بایوس هست .از طرفی داغ کردن فت یه علتی باید داشته باشه و با توجه به شماتیک مادربرد باید ببینید با توجه به موقعیت قطعه ،این فت مربوط به پل شمالی هست یا LAN.البته قبلش خازن کنار فت رو هم تعویض کنید .بایوس رو اگه مقدور هست تعویض و پروگرام کنید .
موفق باشید .
ممنون اما اون فت چی جایگزینش که استفاده کردم مشکلی پیش نمیاد
اکنون که گرم میشه باید عوضش کنم ؟

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ولتاژها درست هستن ولی یه کم گرم می کنه ،شاید مشکلی پیش نیاد .حداقل تا زمانی که مادربرد تصویر بده لزومی به تعویضش نیست با توجه به اینکه دسترسی به همون شماره هم ندارید .منتهی از سالم بودن این فت که جایگزین کردید مطمئن شوید .خازن کناریش رو هم حتما تعویض کنید .یه مورد دیگه اینکه پاور معیوب هم می تونه باعث داغ شدن قطعات بشه .
موفق باشید .

• Like

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوست خوبم
اگه ولتاژها درست هستن ولی یه کم گرم می کنه ،شاید مشکلی پیش نیاد .حداقل تا زمانی که مادربرد تصویر بده لزومی به تعویضش نیست با توجه به اینکه دسترسی به همون شماره هم ندارید .منتهی از سالم بودن این فت که جایگزین کردید مطمئن شوید .خازن کناریش رو هم حتما تعویض کنید .یه مورد دیگه اینکه پاور معیوب هم می تونه باعث داغ شدن قطعات بشه .
موفق باشید .
سلام
پاور رو عوض کردم
خازن رو هم نیز تعویض شد و فت نیز مشابه که گفته بودم تعویض کردم
اما باز هم پس از روشن کردن فت به طور شدید داغ میکنه فت رو هم نو گرفته بودم
این فت به آی سی شبکه lan وصل نیست و به 2 تا از پایه های i/o وصله پس فت مربوط به lan نیست
دوستان نظرتون چیه قبل این فت چی رو برم تست کنم
ممنون

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ممکنه یه ولتاژگیری از پین سوئیچ و پایه های کریستال پل جنوبی و همچنین I/O و پورت های USB و اسلات رم و پل شمالی و جنوبی ، انجام داده و اعلام کنید .برای حل مشکل بهتره قدم به قدم بریم جلو تا محدوده عیب مشخص بشه .منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید .

بالا