آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هنگ کردن کامپیوتر

sib200

کاربر
2014-11-01
4
5
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
من یک مشکل عجیب دارم که امیدوارم با مطرح کردنش اینجا بتونم جواب بگیرم
یک سیستم نسبتا قدیمی (2.4 cpu) دارم توی محل کار که مدتی هست زیاد اذیت میکنه به اینصورت که هر چند وقت یکبار که البته الان این فاصله زمانی به چند دقیقه یکبار رسیده کلا هنگ میکنه مهم نیست ویندوز بالا اومده باشه یا نه یا چه نرم افزاری درحال کار باشه حتی قبل از ورود به ویندوز کلا توی همون صفحه ای که هست فریز میشه
مشخصه که این یک مشکل سخت افزاریه فن روی سی پی یو رو تعویض کردم گاهی با بیرون آوردن و دوباره جا زدن یکی از رم ها (فرقی نداره کدوم باشه) گاهی با دستکاری کارت گرافیک گاهی ide هارد مشکل موقتا رفع میشه وبرای مدت طولانی تری سیستم روشن میشه گاهی سی پی یو داغ میکنه گاهی سیم های پاور از جایی که جکش روی مادر بورد وصل میشه داغ میشن خلاصه همه مشکلی داره و هیچ مشکلی نداره اینم بگم که خازن های روی مادر برد سالم هستن و ورم کرده و ... نیستن ولی این مشکل هنگ کردن از زمان بالا اومدن سیستم تا هر لحظه حین کار ممکنه بوجود بیاد و با ریستارت کردن سیستم هم درست نمیشه مگر اینکه با قطعات همونجوری که گفتم کمی ور برم که اونم 50 - 50 هست
ممنون میشم اگه کسی بتونه این مشکل عجیب و غریب منو تشخیص بده و کمکم کنه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

sib200

کاربر
2014-11-01
4
5
با سلام

دوست عزیز در وحله اول شما با یک پاور دیگه تست کنید

تمامی قطعات و چیپ ها و ای سی ها رو از نظر حرارت غیر طبیعی چک کنید
تشکر میکنم از وقتی که گذاشتین و جوابی که دادین
یک سوال دارم آیا راهی برای تست پاور هست ( مثلا تست ولتاژ از سیمهای خروجیش ) که نخوام پاور رو تعویض کنم بعد ببینم مشکلی وجود داره یا خیر ؟

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
تشکر میکنم از وقتی که گذاشتین و جوابی که دادین
یک سوال دارم آیا راهی برای تست پاور هست ( مثلا تست ولتاژ از سیمهای خروجیش ) که نخوام پاور رو تعویض کنم بعد ببینم مشکلی وجود داره یا خیر ؟

دوست عزیز با تستر پاور و همین طور ولت متر میتونید ولتاژهای خروجی پاور رو چک کنید ولی سعی کنید حتما با یک پاور دیگه تست کنید تا خیالتون از نظر پاور راحت باشه یه وقت میبینید همه ولتاژهای پاور درست باشند ولی هنگامی که پاور زیر بار میره کم میاره

موفق باشید

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
دوست عزیز شما اول پاور رو تعویض کن بعد تمام قطعات جانبی رو از سیستمت جدا کن حتی هارد رو ببین باز هم مشکل وجود داره ؟

بالا