آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راه حلی برای برنگشتن سردی لحیم چیپ های گرافیک لپ تاپ

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام خدمت اساتید گل
من دستگاهBGAدارم روش کار من اینجوریه که درجه حرارتو زیاد میکنم تا جایی که چیپ کاملا آزاد میشه و بعد با یک پیچ گوشتی کمی چیپ رو تکون میدم
روی بیشتر لپ تاپا خوب جواب میده ولی بعضی ها برگشت میکنن
حتی خمیری که میزنم تایوانیه و جنس خیلی خوبیه
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام دوست عزیز .
همانطور که مطلع هستید ، سوال شما بارها و بارها در انجمن تکرار و مورد بحث قرار گرفته است .
قبلا" نوشته ای از جناب امجدی دیده ام ، که به اینصورت توضیح داده بودند :
ابتدا چیپ را ریسولد می کنیم و اگر جواب داد ( یعنی چیپ سالم می باشد ) و برای بهتر انجام شدن و برگشت نخوردن دستگاه چیپ رو ریبال می کنیم .
به نظر بنده با اینکه شما دستگاه BGA Machin در اختیار دارید ، چیپ را ریبال نمایید .
با تشکر .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام دوست عزیز .
شابلون زدن کار زیاد سختی نیست ، فقط باید حوصله و تمرکز کافی موقع کار داشته باشید .
آموزشهای فراوانی در انجمن و نت موجوده ، شما یک بار با دقت فیلم را نگاه کن و روی چیپهای خراب چند بار انجام بده تا دستت راه بیفته و بعد روی چیپهای لپ تاپ کار کن.
اگر سوالی بود در خدمتم.
روز خوش .

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام دوست گلم
من آموزشها رو نگاه کردم ولی بازم هر کاری میکنم نمیشه
شابلونهای من حرارت مستقیم هستن ولی وقتی حرارت میدم یه مقدار کج میشن و وقتی سرد میشن به حالت اول بر میگردن
این مشکل رو حل کردم ولی وقتی حرارت میدم بعضی از توپ قله ها به چیپ نمیچسبن و قتی شابلون رو بر میدارم با شابلون بالا میان
ممنون

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام خدمت اساتید
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamid2025

کاربر vip
کاربر
2008-05-27
29
55
سلام خدمت اساتید
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
شابلون زدن کار زیاد سختی نیست اول سطح چیپ رو با تینر 20000 ویا محلول دیگه تمیز کن - دوم فلاکس روی چیپ بزن و تمام سطح رو بپوشونه -سوم شابلوم رو روی چیپ قرار بده و برحسب سایز سوراخ شابلون توپها ی لحیم رو روی اون شابلون بریز (داخل یک ظرف ) سوراخهایی هم که خالی مونده رو با پنس میتونی پرکنی - سوم به گیره ببند - چهارم حرارت بده فقط حرارت با توجه به جذب شابلون می بایستی بیشتر باشد و زمانی که توپها جذب پایه چیپ می شود رو دقیقا می بینی
فقط شجاع باش و تمرین کن
موفق باشی

بالا