آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: زیادشدن صدای فن ها بعد از تعویض ویندوز

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
سلام دوستان

بعد از نصب ویندوز روی دوتا از سیستم ها متوجه صدای شدید و لرزش کیس شدم که فکر کنم از فن سی پی یو باشه راهی هست بخوام تعداد دور چرخش فن رو کم کنم یا اصلا بدونم کمه یا زیاد یا نرماله؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
با سلام
چون سیستم تهویه هوشمنده اگر دمای قطعات زیاد بشه فن شروع به کار کردن میکنه و بسته به دما و هوش سیستم دور فن کم و زیاد میشه
بله در بعضی از مادربردها میتونی تنظیمات رو دستکاری کنی پیشنهاد من اینه که دستکاری نکن و دمای سیستم رو در بایوس میتونی ببینی
زمان کار کردن فن بستگی به نوع ویندوز و نرم افزارهای در حال اجرا دارد به زبان ساده هر چقدر به سیستم فشار بیاد فن بیشتر کار میکنه

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
خوب تو تسک منیجر کنترل کن که چه برنامه هایی در حال اجراست و کدومشون به cpu فشار میاره ؟

vhw

کاربر
2012-12-20
60
318
با سلام.
همکار محترم لطفا درب کیس رو باز کنید و فن ها رو جک کنید. معمولا حرارت بیشتر باعث افزایش سرعت فن ها میشود ولی لرزش یک مشکل غیر عادی است و بایستی بررسی شود. شما ابتدا از شل نبودن و شکسته نبودن فن ها مطمئن شو و بعد دمای سیستم و cpu رو چک کن. موفق باشی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان

بعد از نصب ویندوز روی دوتا از سیستم ها متوجه صدای شدید و لرزش کیس شدم که فکر کنم از فن سی پی یو باشه راهی هست بخوام تعداد دور چرخش فن رو کم کنم یا اصلا بدونم کمه یا زیاد یا نرماله؟

[hide] دوست عزیز تنظیمات مربوط به سی پی یو را در ستاپ کامپیوتر به حالت دیفالت در بیاورید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
سلام
تنظیمات سی پی یو رو در حالت دیفالت قرار دادم ولی تاثیری نداشت.

• Like

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
338
Qazvin
parselectric.gigfa.com
داخل بایوس یه قسمت برای کالیبره کردن فن داره رو بعضی مادربردها/اگه داره اونو بزن و سیو کن باید حل بشه.

Sent from my AXPAD 7E01 using Tapatalk

• Like

daneshrooz

کاربر
2013-10-06
305
471
خوزستان
اگه زیاد صدا میده روکش زوی فن رو بردار یک قطره روغن چرخ خیاطی یریز ودوباره روکش رو بذار
در مورد لرزش کیس وصدای لرزش پیچ های مین وپاور وکارت گرافیک رو سفت کنید

• Like
بالا