آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خود به خود استارت شدن GIGAM61PME-S2

داوودجون

کاربر
2012-04-17
107
141
با سلام یه مین گیگا با مدل ذکر شده دارم که موقع اتصال پاور به مین بورد خود به خود روشن میشه و تصویر نداره ضمن اینکه دیباگر هم کدی نشون نمیده و چراغ ریست هم یکسره روشنه !!!

با برداشتن رم و سی پی یو هم وضعیت همینه
پاور هم تعویض شده

دوستان اگر نظری دارید بفرمایید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام یه مین گیگا با مدل ذکر شده دارم که موقع اتصال پاور به مین بورد خود به خود روشن میشه و تصویر نداره ضمن اینکه دیباگر هم کدی نشون نمیده و چراغ ریست هم یکسره روشنه !!!

پاور هم تعویض شده

[hide] دوست عزیز بایوس را اپدیت کنید و فتهای اطراف سی پی یو و ایسی pwm را نیز تست کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

آخرین ویرایش:

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران

پاور هم تعویض شده

سلام دوست عزیز
به غیر از مسائلی که سایر اساتید فرمودند ، من هم همین مشکل رو داشتم این یک اتصالی (Short circuit) در مسیر جامپر پین LED HDD بود که با تعویض ترانزیستور منتهی به پایه جامپر مذکور مشکل بر طرف شد
در کل هرگاه اتصالی در یکی از خطوط +5 و 3.3 رخ دهد مادربورد خود به خود سویچ میشود .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
دوستان و اساتید نکات اصلی و کلیدی رو بیان کردند ،در ادامه فت های اطراف سوکت CPU رو هم از نظر شورتی بررسی کنید .همچنین خازن های مادربرد رو از نظر بادکردگی چک کنید .
موفق باشید .

بالا