آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصوير در آفون تابا مدل tvd-1040 m

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
سلام، آیا اگر منو شدت نور و.. رو نشون بده، وفقط تصویر دوربین رو آبی نشون بده، باز هم آی سی TW ش سوخته؟

با احترام .
آیسی tw پردازشگر تصویر هستش و ارتباط خاصی با نمایشگر منو نداره . این آیسی رو نمیتونید به راحتی پیدا کنید .

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
با سلام، برای بنده هم آیفون تصویری مدل 1040M200 تصویر مانیتور در اکثر مواقع مشکی نشون میده گاهی اوقات تصویر را نشون میده،
اگه مقدوره راهنمایی بفرمایید.
با احترام.
این اشکال میتونه از اتصالات سیمکشی و یا بکلایت باشه .نیاز به تست تخصصی داره‌

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
با احترام .
آیسی tw پردازشگر تصویر هستش و ارتباط خاصی با نمایشگر منو نداره . این آیسی رو نمیتونید به راحتی پیدا کنید .

نه همه موارد شامل ایسی پروسس تصویر نمیشه این برند به ضعیف بودن جریان منبع تغذیه خیلی حساس هستن مورد داشتم ایفون با تغذیه خودش ابی نشون میداد و با تغذیه دو امپری] تصویر نشون داده میشد خازن های مربوط به تغذیه نمایشگر راچک و تعویض کنید اگر ایسی بیش از حد داغ بشه سوخته ولی اگه از حالت نرمال کمی بیشتر داغ بشه مشکل تغذیه و ریپل ونویز دارید

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام. اول صفحه تی اف تی را ازبرد درایو جدا کن بعد فلت صفحه دوتا خط تغذیه ضخیم داره (که معمولا لحیم شده ) با یه باطری سکه ایی ودوتا سیم افشان ۵/ نازک یه ولتاژ بده باید ال ای دی های صفحه روشنشه اگه روشنشد مشکل از تغذیه برد درایو خود تی اف تیه اگه روشن نشد ال ای دی های صفحه سوختس یعنی دراصل تصویرداری صفحه تاریکه نمیبینیش که اگه تصویر به مانیتور بدی و با چراغ قوه گوشیت بگیری توصفحه تصویر هس.

Homayooun

کاربر vip
vip
کاربر
2020-03-02
18
19
25
جناب طهماسبی چرا اطلاعات غلط میدیدوقتی اطلاع نداریداولاکه بکلایت ال سی دی باولتاژحدودابیست ولت کامل نورمیده وباباطری سکه ای اصلاروشن نمیشه وولتازی هم که برای بکلایت تامین میشه توسط یک مبدل بوست انجام میشه که ۵ولت روتبدیل به بیست ولت میکنه بستگی به مدلهاتاسی ولت هم میشه امااینکه باباتری سه ولتی روشن کنی نمیشه ودوماشماچرافلت روزخمی کنی کابل فلت روازسوکت براحتی میشه جداکردوکافیه خطوط رودنبال کنیدخطوط بکلایت باa وk که همان آندوکاتددیودنوری هست مشخص شده ثالثا ولتاژ تغذیه ای که شمافرمودیدباتغذیه دوامپرتست کردیدروشن شده بایدعرص کنم که پاورشمامشکل داشته که بایستی تعمیرمیشد چون خروجی قابل قبولی نداشته

سلام برای عیب یابی باید قدم به قدم جلو رفت همکار عزیزی که گزارش خرابی را داده با توصیه و راهکارهای اساتید عزیز باید جلو برود در کل از هر دری گفتن شاید مشکل را بدتر کند درسته که اینها همه تجربه دوستان است اما علت های زیادی را هم میتواند شامل شود همین عیب برای بنده هم بود با تعویض خازنهای تغذیه حل نشد و رسوب در پنل باعث نداشتن تصویر بود
قبل از هرکاری ایا روشنایی و تنظیمات در صفحه ابی رویت می شود در این صورت کارهای زیر را انجام بده
اولین راهکار ارائه شده توسط همکارمان جمپر پشت مونیتور می باشد
دو چک کردن تغذیه گوشی زیر بار و داشتن ولتاژ بدون ریپل و چک کردن خازنهای خروجی تغذیه
سه استفاده ازیک دوربین انالوگ و سیم بندی به گوشی بایک تغذیه جانبی
چهار تست دوربین خود پنل توسط تلوزیون که با یک عدد فیش av سیم زرد و سیاه را به ورودی تلوزیون بدهید و تغذیه دوربین را هم وصل کنید سیم قرمز و سیاه
چک کردن مسیر تصویر از سیم زرد دوربین تا پنل قبل و بعد از سوکتها تست شود چون بعضا رسوب در سوکتها کار دست ادم میده
قابل توجه که در بعضی برند ها تغذیه پنل بیرونی باید وصل باشد تا تصویر داشته باشیم
کارهای توصیه شده که جمع بندی گفته اساتید عزیز بود را انجام بده و گزارش کن تا مشکلت حل گردد

amiritin

کاربر
2021-12-07
2
3
32
سلام بر اساتید مانیتور تابا 1040m تصویر نداره اشکال ار lcd است و باعث خرابی برد تغذیه شده .با تغذیه دیگر صدا زنگ و قفل داره ولی از برد lcd بو بلند میشه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parviz407

hamed3840

کاربر
2007-09-04
1
0
سلام بر اساتید مانیتور تابا 1040m تصویر نداره اشکال ار lcd است و باعث خرابی برد تغذیه شده .با تغذیه دیگر صدا زنگ و قفل داره ولی از برد lcd بو بلند میشه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
منم دقیقا همین مشکلو دارم. احتمال زیاد مال سلف ۲۲۰ میکرو هانری و آیسی تغذیه fa4p1 هست. میخوام عوضش کنم اگه درست شد پیام میدم.

Islam1997

کاربر vip
کاربر
2018-12-09
38
21
منم دقیقا همین مشکلو دارم. احتمال زیاد مال سلف ۲۲۰ میکرو هانری و آیسی تغذیه fa4p1 هست. میخوام عوضش کنم اگه درست شد پیام میدم.
نه من الان دارم روی یکی کار میکنم یه آی سی شش پایه اتصال کرده بود کل برد خاموش شده بود خارجش کردم الان صدا و درب باز کن اوکیه و تصویر روی مانیتور نیست شماره ای سی هم a9afmk هست هر چی سرچ کردم چیزی نیومد کسی از دوستان میدونه از کجا گیر میاد یا مشابه نداره

بالا