آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شار

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
گوشی سامسونگ E250با رنگ برد آبی شارژرش سوخت برای این که بتونم از یه منبع 5ولت به صورت موقت اون رو شارژ کنم سیم شارژر رو بریدم چون سر دیگش سوکت داشت تا بتونم راحت به گوشی بزنم چند بار خوب شارژ شد تا این که اتفاقی دوتا سیم به هم اتصالی کرد از اون موقع به بعد دیگه گوشی شارژ نمیشه؟یعنی آیکون باطری دیگه موقع شارژ تغییر نمیکنه حتی شارژر نو و سالم هم گرفتم و تست کردم جواب نداد!ولی وقتی که شارژر به گوشی وصله و باطری رو خارج میکنم روی سوکت باطری ولتاژ هستش.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
گوشی سامسونگ E250با رنگ برد آبی شارژرش سوخت برای این که بتونم از یه منبع 5ولت به صورت موقت اون رو شارژ کنم سیم شارژر رو بریدم چون سر دیگش سوکت داشت تا بتونم راحت به گوشی بزنم چند بار خوب شارژ شد تا این که اتفاقی دوتا سیم به هم اتصالی کرد از اون موقع به بعد دیگه گوشی شارژ نمیشه؟یعنی آیکون باطری دیگه موقع شارژ تغییر نمیکنه حتی شارژر نو و سالم هم گرفتم و تست کردم جواب نداد!ولی وقتی که شارژر به گوشی وصله و باطری رو خارج میکنم روی سوکت باطری ولتاژ هستش.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
دوستان و اساتید لطفاً راهنمایی فرمایید!

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوستان و اساتید لطفاً راهنمایی فرمایید!
[hide]
دوست عزیز با اتصال سیم ها فیوز ورودی مدار شارژ سوخته هست فیوز را بردارید و دو سر ان را با سیم لاکی به هم وصل کنید یعنی سیمکشی کنید مشکل حل خواهد شد در ضمن نتیجه را اعلام کنید
[/hide]
با تشکر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
hidden content may not be quoted
با تشکر
با سلام وتشکر
مسیر این فیوز در روی برد جا هست؟
در ضمن عرض کردم
وقتی که شارژر به گوشی وصله و باطری رو خارج میکنم روی سوکت باطری ولتاژ هستش.

منبع :
آیا با این وجود که در سوکت باطری ولتاژ هست باز هم ممکنه که فیوز سوخته باشه؟
با تشکر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
دوستان و اساتید لطفاً مسیر شارژ رو نشون بدین(برای برد آبی)

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام وتشکر
مسیر این فیوز در روی برد جا هست؟
در ضمن عرض کردم

آیا با این وجود که در سوکت باطری ولتاژ هست باز هم ممکنه که فیوز سوخته باشه؟
با تشکر

[hide] دوست عزیز هرگونه اتصال در شارژ کردن باعث سوختن فیوز ورودی می شود برای یافتن مسیر شارژ به نقشه گوشی مورد نظر مراجعه کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
  دوست عزیز شماتیک این مدل که معروف به برد آبی یعنی SGH-E250Dهستش رو با زحمت پیدا کردم که جهت بررسی آپلود میکنم ولی هیچ فیوزی در مسیر شارژر مشاهده نکردم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
دوستان و اساتید لطفا راهنمایی فرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali_esf

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,680
سلام

راجبه جریانه فیوز اگه من بیام بحث کنم اقای نکویی میاد شاکی میشه پس بهتره بحثشو نکنیم :yes:

شما با اعماله ولتاز 5 ولته شارزر چه میزان رویه کانکتور باتری دارید ؟؟

به احتمال زیاد مسیر bsi معیوب شده ، شما باتریو عوض کردی ؟ چون بعضی وقتا bsi داخله باتری معیوبه و عملیات شارز مشکل پیدا منه و بعضی وقتا قطعات bsi رویه برد گوشی معیوب میشن

قطعه ای که تویه شکل یه کادر قرمز دورش کشیدم و نزدیکه کانکتوره باتریه رو از نظر شورتی چک کن و اگر شورت شده بود حذفش کن
اون مسیر رو هم که مشخص کردم از نظر قطع بودن چک کن
ای سی پاور داغ نمیشه ؟؟

اعلام نتیجه فراموش نشه

پیوست‌ها

• 95.3 کیلوبایت بازدیدها: 154
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
با اعمال ولتاژ شارژر در حالت جدا بودن باطری از گوشی ولتاژ4.3ولت در کانکتور وجود داره.
باطری هم عوض کردم ولی تغییری نکرد!
اون قطعه شورتی نداره ولی از دو طرف مقاومت 700اهم داره
مسیری رو که کشیدید تست کردم قطع نیست
آی سی هم داغ نمیشه.
همانطور که عرض کرده ولتاژ4.3ولت روی کانکتور وجود داره پس چرا باطری شارژ نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!در صورتی که بنده باطری رو در خارج از گوشی با آداپتور معمولی شارژ میکنم و میزنم به گوشی نشانگر باطری پر میشه و گوشی کار میکنه.و به تدریج که از گوشی استفاده میشه نشانگر باطری میزان شارژ رو کم و کمتر نشون میده.

آخرین ویرایش:
بالا