آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن نشدن و داغ شدن ایسی i/o بعد از اتصال شارژر در لب تاب دل وسترو مدل 1320

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام لب تاب فوق ابتدا سالم بود و مشکل قطی سیم ال سی دی داشت که با تکان دادن ال سی دی لب تاب بک لایت روشن و خاموش میشد سیم ال سی دی رو کلا ازاد کردم و وقتی که شارژر رو به لب تاب وصل کردم دستگاه روشن شد و مشکلی نداشت با مانیتور هم تست کردم تصویر داد ویندوز هم بالا امد بعد از مدت کوتاهی یک دفعه دستگاه خاموش شد و دیگه هر کاری کردم روشن نشد با چند تا اداپتور دیگه هم تست کردم و بعد از باز کردن دستگاه متوجه داغ کردن شدید ایسی ای او شدم که احتمالا سوخته سوالم اینه ایا شارژر میتونه باعث سوختن ایسی فوق بشه حالا موندم جواب مالک این دستگاه رو چی بدم ایا با تعویض ایسی فوق درست میشه دوستان لطفا راهنماییم کنید با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد یک شورتی در مدار باعث همچی مشکلی شده .شما ابتدا کلیه قطعات مثل هارد و DVD Rom و WiFi و هر چیزی که برای بالا آمدن سیستم نیازی به وصل بودن آنها نیست رو جدا کرده و لپ تاپ رو تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف مثل سوئیچ پاور و پایه های I/O رو اندازه بگیرید.کلیه کابل ها و فلت ها رو تست کنید .شاید موقع جا زدن پین ها بهم وصل شده باشند .اگه از سوختن قطعی I/O مطمئن شدید ،اقدام به تعویض آن بکنید .
موفق باشید .

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز

ایا هنگام جا زدن کانکتور ال سی دی دستگاه به شارژر وصل بوده یا نه

و یا ایا هنگام جا زدن یا در اوردن کانکتور ال سی دی دستگاه باطری داشته یا نه

هر یک از حالات بالا اگر اتفاق افتاده باشد صد در صد ای او سوخته است

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوست عزیز

ایا هنگام جا زدن کانکتور ال سی دی دستگاه به شارژر وصل بوده یا نه

و یا ایا هنگام جا زدن یا در اوردن کانکتور ال سی دی دستگاه باطری داشته یا نه

هر یک از حالات بالا اگر اتفاق افتاده باشد صد در صد ای او سوخته است

باتری روی دستگاه بود شارژر رو که وصل کردم مدتی کار کرد اگه نظر قطعی باشه که ایسی سوخنه عوض کنم با تشکر

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز

در باره قطعی بودن این موضوع شک نکنید و اگر شانس بیارید که پل جنوبی شما معیوب نشده باشد خدا را شاکر باشید

ولی ای او رفته است عوض کنید انشاا.. درست میشود

اگر نشد

ابتدا بایوس بزنید

ولی اگر باز هم نشد که انشاا... به این مرحله نمیرسد

باید پل جنوبی عوض کنید چون این مدل نوت بوک از چیپ جنوبی hbm استفاده میکند و تجربه ثابت کرده که این مدل چیپ هنگامی که در مدار rtc مشکل دار شود معمولا عیب می کند

به هر حال این مراحل کار شماست که باید طی کنید

موفق باشید

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
تشکر فراوان از همه شما دوستان گرامی کل مادر برد رو زیر لوپ گرفتم دیدم روی خود ایسی i/o یک خال زدگی ریز افتاده که خودش سوختن ایسی رو مشخص کرده

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
می خوام ایسی ای اورو تعویض کنم ایسی خود این لبتاب ene KB926QF-CO هست اما ایسی که من دارم شماره یکی هست اما حرف اخرش C1 هست ایا میشه بجای هم زد من تا حالا این ایسی رو عوض نکردم مال PC رو عوض کردم
[h=3][/h]

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد عدد آخر مشخص کننده سری ساخت هست و تاثیری تو کارکرد نداشته باشه .البته شما که خودتون استاد هستید و تجربه کافی برای تعویض رو دارید .
موفق باشید .

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست عزیز c1 , c0 رو میشه جای همدیگه زد من امتحان کردم جواب میده.
هنگام تعویض ال سی دی باید حتما باطری و شارژر رو در بیارید وگرنه I/O میزاره رو دستتون.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد ایسی ای او رو دوبار تعویض کردم بار دوم که ایسی نو انداختم ایسی بایوس رو هم پروگرام و هم عوض کردم اما استارت نمیزنه ولتاژ ها روی برد در تمام قسمت درسته اما استارت نمیزنه اگه دوستان نظری دارید که بهتر وگرنه باید به فکر تهیه مادر برد برای لب تاب باشم با تشکر

بالا