آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای انتخاب مولتی متر

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
با سلام جناب زارع با حساسیت زیادی میخوام مولتی متر بگیرم که کم نیاره بشه همه چی باهاش تست کرد قیمتش هم مناسب باشه برای تعمیر کامپیوتر میخواهم پیشنهاد شما چیه ؟
البته قیمت کمتر و کیفیت بیشتر رو لحاظ کنید
متاسفانه کسی توضیح نداده مولتی متر 20 تومنی فرقش با 700 تومنی چیه بیست تومنی چه کاری انجام نمیده که گرونها انجام میدن بنده تعمیرکارم تا حالا با مولتی مترهای زیادی کار کردم ولی نفهمیدم فرقشون چیه جز این که دقت نشون دادن اهم فرق داشته و در خرابی چیز دیگه ای غیر از این نمیدونم

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
با سلام خدمت شما دوست عزیز مولتی مترهای گراقیمت تر مثل فلوک دارای دقت بالاتر ، زمان پاسخدهی خیلی کمتر ، رزولیشن بیشتر ( مثلا مولتی متر 5 رقمی یا بالاتر) و همچنین در صورت خطا در اتصال پرابها به ولتاژهای بالا دارای محافظت بیشتری هستند و همچنین دارای رنج اندازه گیری بیشتری هستند مثلا اندازه گیری فرکانس و ظرفیت خازنی رو شامل میشه که شما بسته به اینکه کارتون چیه میتونید انتخاب کنید

آخرین ویرایش:

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
698
ایران
با سلام
بنظر من در شروع کار اگر از مولتی مترهای شرکت صا ایران استفاده کنید هم به صرفه است و هم قیمت مناسب. همانطور که دوست عزیزمان فرمودند اگر از مولتی مترهای حرفه ای مثل فلوکی و هیوکی استفاده کنید یک اندازه گیری و عیب یابی مطمئنی خواهید داشت و علاوه بر آن عمر باطری آن طولانی تر و در صورت افت باطری علائم هشدار دهنده ای مبنی بر تعویض باطری صادر خواهد شد تا در اندازه گیری دچار شتباه نشوید که مولتی مترهای ارزان در چنین مواقعی چنان تعمیرکار را دچار اشتباه می اندازد که گاهاٌ منجر به تعویض قطعات سالم می انجامد
با تشکر

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
کاملاً شخصیه شما چه مقدار میتونی هزینه کنی این هم تصویر دو مدل فلوک Fluke_179_Digital_Multimeter_Sept2012.jpgPress-Shot.jpg

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
دوست عزیز مولتی متر victor 86 d قیمتش هم باید طرفای 100 تومن باشه برای کار شما مناسبه در مورد اسیلوسکوپ هم حتماً آنالوگ استفاده کنید خودم یه هیتاچی ژاپنی استفاده میکنم خیلی عالی کار میکنه victor86bcs.jpg

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
اسیلوسکوپهای دیجیتال از موج نمونه برداری میکنن و شکل موج رو به صورت پیوسته به شما نشون نمیدن واسه همین اگه بخوای دیجیتال بگیری باید نمونه ای بگیری که سرعت نمونه برداری ( سمپلینگ ) بالایی داشته باشه ولی اسیلوسکوپهای آنالوگ موج رو کاملاً پیوسته به شما نشون میدن و شکل موج رو تیکه تیکه نمیکنن واسه همین حتی ارزان ترین نمونه ها از نمونه های هم قیمت دیجیتال کارایی خیلی بیشتری دارند

بالا