آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بهم ریختن تنظیمات ساعت وتاریخ بعد از قطع برق ...با وجود تعویض باطری

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
سلام 1 مین asus amd دارم
همه چیزش درسته ها
ولی وقتی برق به هردلیلی از قطع میشه ساعت وتاریخ بهم میریزه
باطریش هم عوض کردم درس نشد....
اساتید الان دارم باهاش کار میکنم اگه لازم دونستید بگید که ادرس دقیق مین رو بزارم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ممکنه عنوان رو طبق قوانین ایجاد تاپیک ،بصورت کامل بنویسید .با یک پاور دیگه که از سلامت اون مطمئن هستید ،تست کنید .مادربرد رو کاملا شستشو داده و پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .آی سی بایوس رو تعویض و پروگرام و تست کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
من هم همین مشکل را داشتم ، با پروگرامر مجدد که توسط دستگاه پروگرامر انجام شد درست می شود .
همچنین خرج زیادی ندارد .
اگر گارانتی دارد ببر برای گارانتی و اگر ندارد ببر جای دیگر پروگرامر شود .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
من چندین بار این مشکل رو داشتم به یک باطری اکتفا نکنید دو سه تار باطری بزارید نو هم باشه بهتر سوکت باطری رو هم حتما عوض کنید اگه این کارا رو کردید و مشکل هنوز بود میتونه از شاتکی باشه اونم عوض کنید بعد از اون میتونه اتصال درون سوکت سی پی یو باشه بعد از اون میتونه از چیپ جنوبی باشه چون تراشه کلیر سیموس تو چیپ جنوبیه در صورت حل مشکل اعلام لفرمایید ایراد از کجا بوده

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
من هم همین مشکل را داشتم ، با پروگرامر مجدد که توسط دستگاه پروگرامر انجام شد درست می شود .
همچنین خرج زیادی ندارد .
اگر گارانتی دارد ببر برای گارانتی و اگر ندارد ببر جای دیگر پروگرامر شود .
مهندس پروگرامر ندارم....
با نرم افزار خود ایسوس اب دیت کنم بایوس رو مشکل حل میشه؟ یافرق داره با بایوس فیزیکی

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
دوست خوبم
اگه ممکنه عنوان رو طبق قوانین ایجاد تاپیک ،بصورت کامل بنویسید .با یک پاور دیگه که از سلامت اون مطمئن هستید ،تست کنید .مادربرد رو کاملا شستشو داده و پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .آی سی بایوس رو تعویض و پروگرام و تست کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .
اقا حذف نکنید...تاپیکو ها...اسمشو میزارم....وقت بدید باید کسو باز کنم...کیس سروره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده جسارت نکردم ،شما تاج سری و بنده اصلا در حدی نیستم که تاپیکی رو حذف کنم.من باب اطلاع بود و بس .احتمال زیاد مشکل شما با آپدیت نسخه جدیدتر بایوس حل بشه ،منتهی بقیه موارد رو هم مد نظر داشته باشید .البته از اونجا که کیس سرور هست و شاید از کار افتادنش برای مدت طولانی مشکلی براتون پیش بیاره ،بهتره با توجه به مدل آی سی بایوس ،اقدام به تهیه یه آی سی بایوس به همراه نسخه مطمئن بایوس مربوط به مادربردتون کرده و از طریق همکاران آی سی جدید رو پروگرام کنید و سپس بایوس خود مادربرد رو آپدیت کنید تا اگه به هر دلیلی مشکلی با نسخه آپدیت شده پیدا کردید و سیستم روشن نشد ،حداقل بتونید سیستم رو با تعویض آی سی بایوس روشن کنید .قبل از آپدیت بایوس ،گرفتن بکاپ از بایوس فراموش نشه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
بالا