آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ایا روش هست برای روشن کردن دستگاه جوش اینورتر سه فاز با برق تک فاز

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام من برق سه فاز نداشتم برای اینکه بتونم دستگاه های سه فازو تست کنم از مغازه های بغلی سیم کشیدم ( البته تنها از فاز شون به شرطی که ولتاژ دو فاز 380 ولت بشه ) البته فیوز سه فاز هم گذاشتم (یعنی شستی سه تا فیوز 10 امپرو به هم وصل کردم سیمی هم که استفاده کردم شماره 1 هست البته از سر بی پولی ) یعنی در حد اینکه دستگاه روشن بشه و بتونه جوش با امپر پایین بزنه همینو بس با 50 تومن صاحب برق 3 فاز شدم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
دستگاه جوش اینورتر صبا 500 برای تعمیر اواردن بانک خازنی خراب بود تعویض کردم برای تست برق تک فاز دارم چطور تست کنم ؟؟؟
سلام
ولتاژ کاری این دستگاه ها بیشتر از تک فاز ها است و با یک فاز و نول نمیشود به این ولتاژ دست یافت
درضمن نمونه ای از این دستگاه ها را که من روی آن کار کردم ,بدون نول بود و فقط سه فاز وارد آن میشد و برای مصرف داخلی دستگاه هم ترانس 380 به 24 ولت داشت که این رو نمیشه با تک فاز راه انداخت.البته برای تست مدارات فرمان و ولتاژ پایین میتوانی با منبع تغذیه 24 ولت را به قبل از رگلاتور های دستگاه وصل کنی

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
میخوام از سلامت بودن برد مین آگاه بشوم
ببخشید سوال میکنم به چه صورت میخوایین از سلامت برد مین اگاه بشین ؟
ایا اسکوپ دارین ؟
در ضمن من تا جایی که یادم میاد اگر دستگاه شما همونی که من میگم باشه شما به سه تا ولتاژ احتیاج دارید
اگر اشتبه نکنم :+12 ولت زمین -12 ولت و +15 ولت

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
من زیاد اطلاعات چندانی از دستگاه سه فاز ندارم .وقتی بانک خازنی ترکید بود حرارت واشتعال خازنها و vdr باعث اتصال یه سری از سیم های متصل به برد شده بود که انها را جدا کردم وترمبم کردم .اره دادش اسکوپ دارم .
دوست خوب اگه اطلاعات در مورد دستگاه جوش سه فاز گام و صبا داری ممنون از راهنمائی شما میشم .باتشکر فراوان از شما

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
اگر از این فرغونیا باشه اطلاعات کمی دارم چون یک بار بانک خازنی یک دستگاهی ترکیده بود یک بار هم قسمت lm317 , ماسفت 9530 سوخته بود که تعویض شد و دستگاه درست شد

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
سلام
اره استاد از این فرغونیاست .من با لامپ تست به خروجی پل دیود زدم فن و چراغ پاور روشن وچراغ حفاظت دستگاه روشن میشم .

بالا