آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لحیم کاری خوب در نمی آید

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
سلام
لحیم کاری سیم موس و کیبرد نمی چسبد و برد می سوزد و رگه فلزی آن سیاه می شود.
چه کار کنم تا لحیم خوب بچسبد ؟
سیم لحیم 200 گرمی 35000 تومانی آلمانی تحت لیسانس آمریکا ، روغن لحیم ژاپنی ، هویه 60 ایرانی است .
یک چیز عجیب که وقتی سیم لحیم را ذوب می کنم روی هویه سریعا سیاه می شود .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز .
به نظر بنده مشکل از هویه شما می باشد ، از هویه 40 وات استفاده نمایید .
بعد از اینکه سر سیم را ل خ ت کردید ، آن را آغشته به روغن لحیم نمایید و مقداری سیم لحیم به نوک هویه بزنید و سپس به سرسیم بزنید .
با این کار سیم را قلع اندود کرده اید و سپس سیم را روی برد گذاشته و لحیم کاری را انجام دهید .
کار تمام است .
این کار را امتحان نمایید و نتیجه را اعلام نمایید .
با تشکر.

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
سلام و درود
شنبه صبح شرکت میروم و این روش را تست می کنم .
البته ، احتمال اینکه هویه قوی است ، هم مد نظر می گیرم .
می خواهم بدانم خمیر لحیم بزنم جواب خواهد داد ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شاید سیم لحیم شما جنس خوبی ندارد با درصد سرب و قلع آن مناسب نیست .البته نوک هویه هم می تونه در لحیم کاری خوب تاثیر گذار باشه .اگه مقدور هست نوک هویه نسوز بگیرید .سیم لحیم هم می تونید مارک آساهی تهیه کنید .
موفق باشید .

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
درود
سیم لحیم آساهی را هم امتحان کرده ام ولی مثل اینکه لحیم به روی برد نمی چسبد و من را کلافه می کند .
سیم آساهی اصلی بوده .
یک همکار غیر مسئول بدون اجازه بنده به کارگاه رفته و از سر کنجکاوی به قول خودش خواسته کمکم کند ولی زده ، محل لحیمکاری سیم کی برد را سوزانده ، هم برد قسمتی سوخته و هم مس آن بلند شده و من لاک روی خط مسی را تراشیدم و حالا لحیم به آنجا هم نمی گیرد .
اینجا من مشکل دارم.

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود
سیم لحیم آساهی را هم امتحان کرده ام ولی مثل اینکه لحیم به روی برد نمی چسبد و من را کلافه می کند .
سیم آساهی اصلی بوده .
یک همکار غیر مسئول بدون اجازه بنده به کارگاه رفته و از سر کنجکاوی به قول خودش خواسته کمکم کند ولی زده ، محل لحیمکاری سیم کی برد را سوزانده ، هم برد قسمتی سوخته و هم مس آن بلند شده و من لاک روی خط مسی را تراشیدم و حالا لحیم به آنجا هم نمی گیرد .
اینجا من مشکل دارم.
اول با تینر قشنگ محل رو بشور ... دقت کن محلی هم که میخوای لحیم کنی باید گرم شده باشه (خیلی مهمه) . ینی همون بردی که میخوای لحیم روش بشینه

دوم به نوک سیمت روغن لحیم بزن

سوم هویه وات پایین 30 وات حداکثر 40 وات و نوکش حتمن تمیز باشه . این روش که میگم غلطه ولی تستش ایراد نداره ( نوک هویتو تند فرو کن تو روغن لحیم و دربیار و تمیزش کن )

چهارم اول رو برد یکم لحیم بزن وقتی گرفت سریع سیمو بهش نزدیک کن و تمام .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

دوست عزیز نوک هویه مرغوب بگیر اشکال از نوک هویه است اگر جنسش خوب باشد همیشه قلع روش میماند سیاه نمی شود برای تمیز کردن نوک هویه من از دستمال کاغذی سالهاست استفاده میکنم در حالی که هویه گرم است ضمن کشیدن دستمال کاغذی بر روی نوک هویه بسرعت میچرخانی برق میزند تمیز میشود

anti114

کاربر
2010-12-20
78
294
روبروی مانیتور
با سلام و احترام
من برای تمیز کردن هویه از سیم ظرفشویی استفاده می کنم
ضمنا نیازی نبوده که لاک را خراش بدین ، مسیر را روی برد دنبال می کردین ،سیم را به اولین محل قابل لحیم ،لحیم می کردین

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
درود
محل قرار گرفتن فیبر روی برد خیلی نازک است و اینکه مستقیما به ic وصل است که رویش را قیر گونی کرده اند ، یعنی اینکه هیچ جای لحیم کاری باقی نگذاشته اند .
در مورد این موضوع است که من لاک روی سیم مسی را خراشیده ام تا محلی برای لحیم کاری سیم به برد پیدا کنم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw
بالا