آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: علت دیر روشن شدن dvd پلیر خانگی

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
dvd پلیر lumax مدل ds40 که اگر چند ساعت از برق جدا باشه و بعد از وصل کردن و زدن دکمه پاور در زمان عادی روشن و ال سی دی جلو روشن میشه . ولی . وقتی که به برق وصل باشه و دکمه پاور خاموش باشه و بعد از چند دقیقه دکمه پاور رو بزنی دستگاه دیر روشن میشه ( منظورم از حالت عادی دیرتر روشن میشه ) . وقتی خروجی منبع تغذیه را ولتاژ گیری کردم . بعد از زدن دکمه پاور ولتاژی نداره ولی بعد از حدود 15 ثانیه ولتاژ ها میاد . از روی ظاهر خازنی نشتی یا باد کرده نیست . مقاومتی هم نسوخته . سوال اینه که ایا قطعه ای خراب است یا مشکلی ایجاد نمیکنه با تشکر.

msagroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-12-23
90
271
ایران
با سلام
دوست عزیز معمولا این مشکل بیشتر به علت وجود خازن معیوب می باشد که در اکثر مواقع خازن های 1000 میکرو هستند.
در قسمت پاور خود خازن های قسمت ولتاژهای خروجی را تعویض کنید شاید از لحاظ ظاهری معیوب نباشند اما با خازن سنج میتوانید ژی به خرابی آنها ببرید و در صورت نداشتن خازن سنج آنها را تعویض نمایید.
موفق باشید

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
دوست عزیز معمولا این مشکل بیشتر به علت وجود خازن معیوب می باشد که در اکثر مواقع خازن های 1000 میکرو هستند.
در قسمت پاور خود خازن های قسمت ولتاژهای خروجی را تعویض کنید شاید از لحاظ ظاهری معیوب نباشند اما با خازن سنج میتوانید ژی به خرابی آنها ببرید و در صورت نداشتن خازن سنج آنها را تعویض نمایید.
موفق باشید

با سلام
خازن 10 ولت 1000 میکرو فاراد بود که با تعویض کردن ان زمان روشن شدن ان کمتر شد . شاید به حالت عادی امده باشه . ولی هنگام روشن ال سی دی جلو اول چند تیکه از ال سی دی روشن میشه بعد از 3 تا 4 ثانیه نوشته عادی مثل open یا 00:01 نشان میده .
این حالت عادی است یا خیر . با تشکر فراوان

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
حدود نیم ساعت دستگاه روشن بود که به علت سیاه و سفید نشان دادن به قسمت تنظیمات رفتم که تصویر ثابت شد . مجبور شدم با کلید پاور خاموش کنم . دوباره که کلید رو زدم روشن نشد حدود 10 دقیقه منتظر روشن شدن بودم که باز روشن نشد . این دستگاه روی برد تغذیه خروجی اسپیکر هم داره . که نمیشه تغذیه را تعویض کرد . آی سی بکار رفته SD4842P - 67K65 است . با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
عکس برد و تغذیه

تصویر0172.jpgتصویر0173.jpg

msagroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-12-23
90
271
ایران
سلام مجدد
دوست عزیز کلیه خازن هایی که در شکل مشخص شده را عوض کنید مشکل برطرف میشود به همراه یک عدد دیود بزرگ.
موفق باشیتصویر0172.jpg

msagroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-12-23
90
271
ایران
سلام
حدود نیم ساعت دستگاه روشن بود که به علت سیاه و سفید نشان دادن به قسمت تنظیمات رفتم که تصویر ثابت شد . مجبور شدم با کلید پاور خاموش کنم . دوباره که کلید رو زدم روشن نشد حدود 10 دقیقه منتظر روشن شدن بودم که باز روشن نشد . این دستگاه روی برد تغذیه خروجی اسپیکر هم داره . که نمیشه تغذیه را تعویض کرد . آی سی بکار رفته SD4842P - 67K65 است . با تشکر
با سلام دوست عزیز اگر هنگام ورود به منو دستگاه قفل میکند باید فریمور دستگاه رو هم عوض کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
با سلام ، آیا وقتی روشن نمیشه ولتاژهای خروجی برد پاور رو اندازه گیری کردید ؟
لطفاً ولتاژهای خروجی برد پاور رو برای زمانی که روشن نمیشه اندازه گیری و اعلام کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
روی دیود نوشته بود N04 و این دیود را از بازار پیدا نکردم آیا دیود زنر است ؟
البته یک دیود به همین اندازه پیدا کردم که روش نوشته IN5408 میشه جایگزین کرد یا نه ؟ با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام ، آیا وقتی روشن نمیشه ولتاژهای خروجی برد پاور رو اندازه گیری کردید ؟
لطفاً ولتاژهای خروجی برد پاور رو برای زمانی که روشن نمیشه اندازه گیری و اعلام کنید

سلام
خروجی همه صفر است ؟

بالا