آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پیغام عدم شناسایی باتری لپ تاپ SONY vpccw21fx

با عرض سلام خدمت اساتید محترم ..
یه لپ تاپ sony vpccw21fx واسه تعمیر آوردن که زمانی باتری رو میزارم و روشنش می کنم بعد اینکه کامل ویندوز میاد بالا بعد از چند ثانیه پیغام زیر رو میده :
the installed battery may not be properly connected to the computer or may not be compatible with the computer.
click "ok" to enter hibernate mode and remove and reinsert the battery.
see the electronic VAIO user guide for more information about using the battery.
که فکر کنم معنیش میشه : باتری نصب شده به دستگاه مشکل دارد و یا با سیستم سازگار نیست ، با زدن کلید OK به حالت hibernate بروید و سپس باتری را خارج و دوباره جا بزنید . برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای الکترونیکی باتری وایو سر بزنید .

این پیغام زمانی که باتری به تنهایی متصل هست و یا باتری و شارژر با هم متصل هستند هم نمایش داده میشود ولی زمانی که باتری خارج شده و شارژر به تنهایی وصل است نمایان نمی شود .بعد از زدن گزینه OK لپت تاپ به حالت هایبرنت رفته و خاموش می شود و عملا هیچ کاری نمی توان کرد.

بایوس لپ تاپ را پروگرم کردم و قسمت کانکتور باتری و شارژر و IC شارژ را هم هیت و شستشو دادم ولی تغییری نکرد . چندتا باتری دیگرو هم تست کردم.
جالبه باتری شارژ هم میشه و چراغش هم روشن میشه و ظاهرا همه چیز عملکرد درستی داره ولی بعد از ظاهر شدن پیغام فوق هیچ کاری نمی توان انجام داد .

لطفا راهنمایی کنید .. با تشکر

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست عزیز لپ تاپ رو خاموش کنید باطری رو بردارید فقط با آداپتور لپ تاپ را روشن کنید

گزینه start رو بزنید سپس run رو باز کنید

تایپ کنید msconfig اینتر کرده

در پنجره مربوطه برید در تب startup و گزینه ISB utility رو تیکش رو بردارید سپس ok رو بزنید و سیستم رو ریستارت کنید

لپ تاپ رو خاموش و باطری رو جابزنید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
Bat1.jpg
Bat2.jpg

موفق باشید

farzad1337

کاربر
2020-05-09
31
13
سلام دوست عزیز ببخشید
باتری لبتاب من وقتی سیستم میامد بالا ، 3بار ایکون باتری علامت شارژشدن را نشان میداد و بعد باتری خالی را نشان میداد. من فکر کردم باتری های ان خراب شده و برد را از باتریعا جدا کردم و دیدم باتریها سالمندو بعد که دوباره باتری را گذاشتم اصلا ایکون باتری را نشان نمیدهد. به نظر شما چیکار کنم؟

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
سلام دوست عزیز ببخشید
باتری لبتاب من وقتی سیستم میامد بالا ، 3بار ایکون باتری علامت شارژشدن را نشان میداد و بعد باتری خالی را نشان میداد. من فکر کردم باتری های ان خراب شده و برد را از باتریعا جدا کردم و دیدم باتریها سالمندو بعد که دوباره باتری را گذاشتم اصلا ایکون باتری را نشان نمیدهد. به نظر شما چیکار کنم؟

سلام
اشتباه کردی برد از باتریها جدا کردی
توی باتریهای سری جدید اگر باتری از کنترلر جدا بشه کنترلر اونو به معنای ایراد در باتریها میدونه و برای جلوگیری از انفجار و یا آتش سوزی باتری دیگه اجازه شارژ و دشارژ باتری رو نمیده در واقع به حالت لاک میره که برای انلاک کردنش نیاز به پروگرام دوباره ایسی روی برد کنترل هست یا استفاده از دستگاه EV2300 که مخصوص تعمیر باتری لبتاپه
متاسفانه پروگرامی برای برد کنترل لبتاپ وجود نداره در واقع انحصاری هست دلیلشم اینه که مصرف کننده نتونه باتری رو تعمیر کنه و مجبور به خرید باتری جدید بشه و براشون درامد زایی داشته باشه
مثال واضحشو اگه بخوای باتری لبتاپهای لنوو یک بار اپدیت دادن برای رفع خرابی و ایراد فریمور باتری ولی اپدیتشم مشکل داشت
یجورایی برنامه ریزی شده بود تا بعد از تعداد سیکل خاصی از شارژ باتری از کار بیوفته

بالا