آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد ga-945pl-s3

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
سلام
این مادربرد ga-945pl-s3 با اتصال پایه - و+ pw مادربرد روشن نمیشه با اتصال سیم سبز با مشکی بدون هیچ مشکلی روشن میشه

1:پایه +pw 5v رو داره
2: بایوس آپدیت شد
3:باطری تعویض شد
4:کریستال هم 0.45v وپایه دیگش 0:6v درموقع روشن بودن داره
5: 4پین cpu هم جدا کردم فرقی نکرد
6:روی چیپ هم فشار آوردم باز فرقی نمکنه

چی کار کنم دوستان

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
موقعی که روشن می شود ،تصویر دارید یا خیر ؟اگه تصویر دارید بعد از اطمینان از معیوب نبودن قطعات مسیر پین سوئیچ و یا مشکل قطع بودن پایه ها و همچنین شورت نبودن پورت USB ،پایه های I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز با هیت دادن ،نسبت به رفع آن اقدام و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
دوست خوبم
موقعی که روشن می شود ،تصویر دارید یا خیر ؟اگه تصویر دارید بعد از اطمینان از معیوب نبودن قطعات مسیر پین سوئیچ و یا مشکل قطع بودن پایه ها و همچنین شورت نبودن پورت USB ،پایه های I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز با هیت دادن ،نسبت به رفع آن اقدام و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .
متشکر
وقتی سیم سبز با مشکی بهم اتصال میدم بدون هیچ مشکلی روشن میشه تو ویندوز هم میره تصویر هم دارم
همه قطعات در مسیر سویچ رو نمیدونم کدومه اونائی که میدونستم چک کردم مشکلی نداشتن
پورت usb اتصال کوتاه نداره
پایه i/o سولفاته نبود ولی کلا با تینر تمیزش کردم یه هیت ملایم هم روش گرفتم
DSC01791.jpg
اگه میشه از رو تصویر بگید کدوم قطعات سویچ امکان داره خراب شده باشه
ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ممنون از اطلاع رسانیتون .منظورم از قطعات مسیر پین سوئیچ ،قطعاتی هست که مستقیما با پین در ارتباط هستند یعنی فت ها و دیودهای قسمت بالای برد از سمت چپ و بالا .البته قبلش شما چیپ صدا و LAN رو از نظر داغ کردن غیر طبیعی و همچنین شورت نبودن رگولاتور کنار آنها( سمت راست تصویر از پائین .قطعات 3 پایه بین چیپ صدا و LAN ) بررسی بفرمائید .معیوب بودن چیپ صدا هم می تونه باعث روشن نشدن سیستم بشه .
موفق باشید .

بالا