آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ dell 5010 بعد از زمین خوردن

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
لپ تاپ dell5010 که بعد از خوردن زمین روشن نمیشه . از لحاظ ظاهری جایش نشکسته . البته بعد از خوردن زمین یک بار روشن شده و بعد از چند دقیقه خاموش شده و دیگه روشن نشده . ولتاژ دکمه پاور بدون شارژر صفر است ولی بعد از وصل کردن شارژر ولتاژ 4.4 ولت است . (بنا به گفته صاحب لپ تاپ باطری خراب است و با شارژر استفاده میکرده ) اگه باطری را خارج کنی با شارژر باز ولتاژ پاور همون 4.4 ولت است . با زدن دکمه پاور چراغ روی دکمه پاور روشن نمیشه و هیچ یک از سه چراغ جلویی روشن نمیشه . فقط با وصل کردن باطری و شارژر چراغ باطری جلو اول قرمز بعد سفید میشه . فن سی پی یو هم روشن نمیشه . هیچ قطعه ای هم گرم یا داغ نمشه . یک بار قطعاطی که جدا میشه را جدا و دوباره وصل کردم . تغییری نکرد. با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
لطقا راهنمایی کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوست گرامی احتمال زیاد پین های درب رم دستگاه کنده شده و روی برد افتاده و شرتی ایجاد کرده دستگاه را باز کنید و چک کنید و ببندید

mirihasan

کاربر
2014-09-16
4
13
سلام
ایا باطری را تست کرده ای؟سالم است یا خراب ؟

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دوست گرامی احتمال زیاد پین های درب رم دستگاه کنده شده و روی برد افتاده و شرتی ایجاد کرده دستگاه را باز کنید و چک کنید و ببندید

سلام
دستگاه را باز کردم و بنا به گفته شما پین درب کنده شده بود . ولی باز با تمیز کردن برد و گرفتن پین درب ها بازم روشن نمیشه . اگه قبلا شرتی ایجاد کرده باشه امکان خرابی کدوم قسمت بیشتره ؟ با تشکر

• Like

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
وقتی لپ تاب روشن شد شارژ داشت یا ضعیف؟

سلام
موقعی که دستگاه پیش من آوردند اصلا روشن نشد . خودشونم که نمیدونند . راستی اگه باطری رو خارج کنی و شارژر رو وصل کنی بازم دستگاه روشن باید بشه یا نه ؟ با تشکر

• Like

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
یه نکته دیگه برای همکاران عزیز این اولین لپ تابی که دارم درست میکنم . کارم بیشتر سرویس کامپیوتر های pc است . و از کلمات اختصاصی زیاد اطلاعی ندارم .
الان سیستم را باز کردم و یک بار هم cpu را باز و بعد از تمیز کاری دوباره سر جاش گذاشتم . وقتی دکمه پاور رو میزنی ولتاژ 4.4 به صفر میاد . با تشکر

• Like

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
یه نکته دیگه که این اولین لپ تاپی که دارم درست میکنم . وزیاد اطلاعی از تخصص لپ تاب ندارم وبیشتر سیستم های pc را کار کردم .
وقتی دکمه پاور رو میزنی ولتاژ 4.4 به صفر میاد . ولی فن روشن نمیشه .
روشن نشدن فن دلیل بر چی است ؟ با تشکر

• Like
بالا