آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: انواع آرایش ترانزیستور ها

atmega88

کاربر
2014-02-06
110
244
اساتید گرامی خوهشا انواع آرایش ترانزیستور ها هم مثبت و هم منفی رو توضیح بدید مثلا من اگه بخواهم فقط جریان تقویت کنم چطوره یا فقط ولتاژ یا هر دو!!!
مثلا در یه مداری که خروجیش به صورت پالس هستش من اگه بخوام این مدار هم از نظر ولتاژ و هم از نظر جریان تقویت کنم چه نوع آرایشی به کار ببرم
اساتید گرامی pdf خیلی دان کردم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم
یک سوال دیگر چرا هر چی آرایش دیده بودم با ترانزیستور های npnبوده؟؟؟
دوست عزیز عموما 3 نوع آرایش داریم که عبارتند از بیس مشترک - کالکتور مشترگ و امیتر مشترک
برای تقویت جریان از کالکتور مشترک و برای تقویت ولتاژ از امیتر مشترک استفاده میگردد
علت خاصی برای استفاده از ترانزیستورهای npnنیست اما چون عمومیت بیشتری دارند از آنها استفاده میگردد
البته نظر دیگر دوستان حتما کاملتر است

ضمنا برادر -اخوی - عزیز دل - جان براذر گذاشتن شماره تلفن چه توی امضا باشه و چه توی لوگوی زیبای شما ممنوعه و مسئولین سایت به این مورد خفن گیر میدن

آخرین ویرایش:

atmega88

کاربر
2014-02-06
110
244
تشکرadel_s51
خوب برای تقویت جریان و ولتاژ چطور؟؟؟
اگه میشه مدار آرایش ها رو ارسال کنید
در ضمن اگه بخوام شکل موج ورودی در یک تقویت کننده و خروجی یکسانی داشته باشیم و هم ولتاژ و هم جریان رو تقویت کنیم چطور؟؟؟
رشته من تجهیزات پزشکی هستش زیر گروه الکترونیک زیاد بحث ترانزیستور ها رو یاد نگرفتم
مثلا منظور از تقویت کننده های عملیاتی یا تفاضلی چیست؟؟؟؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
اساتید گرامی خوهشا انواع آرایش ترانزیستور ها هم مثبت و هم منفی رو توضیح بدید مثلا من اگه بخواهم فقط جریان تقویت کنم چطوره یا فقط ولتاژ یا هر دو!!!
مثلا در یه مداری که خروجیش به صورت پالس هستش من اگه بخوام این مدار هم از نظر ولتاژ و هم از نظر جریان تقویت کنم چه نوع آرایشی به کار ببرم
سلام

عزیزم یک جزوه هم برای پاسخ سوالات شما کافی نیست و همانطور که دوستان عزیز فرمودند اینترنت مملو از مطالب مفیدی است که موجب ارضاء علمی شما میشه

اگر مطلب خاصی را درک نکردید و ابهامی دارید که نیاز به تدوین کتاب نباشه درخدمتم
اما پاسخ به سوالات کلی مستلزم تلاش مقدماتی حضرتعالی است و لذا اینکه من pdf فراوانی دانلود کردم گویای مطالعه و تلاش نیست

شما یک قدم بردار و دو قدم توقع کن

اما احتراز طراحان از ترانزیستور تیپ مثبت به این دلیله که تیپ مثبت بیشتر داغ میکنه و زودتر میسوزه و لذا حتی المقدور از تیپ مثبت احتراز میشه.

سپاس

atmega88

کاربر
2014-02-06
110
244
آیا کتاب خاصی در این مورد سراغ دارید کتاب واقعی منظورم هست نه pdf

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

atmega88

کاربر
2014-02-06
110
244
آقا حداقل لینک چندتا pdfبدید!من گشتم همچین چیزی پیدا نکردم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
آقا حداقل لینک چندتا pdfبدید!من گشتم همچین چیزی پیدا نکردم

سلام

دوست خوبم قطعا همون PDFهای مورد تاکید پست 1 را بعد از پیدا کردن دانلود فرمودید اما بنظر میرسه مطالعه نکردید

درغیراینصورت عبارت آرایش ترانزیستورها و یا الکترونیک 1 و 2 و 3 را جستجو کنید اطلاعات علمی الی ماشاء ا.. در مورد ترانزیستور دراختیار شما قرار میگیره دانلود و استفاده کنید

سپاس

بالا