آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در پایین بودن ولتاژ در تغذیه 12 ولتی 10 آمپر با ترانزیستور 13009

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
باسلام

حبیب جان شما بهتر است اول قطعات را شناخت کامل داشته باشی سپس طریقه تست آنها را یاد بگیر و بعد عکس قطعه یا خود آن در نقشه شماتیک چگونه است و آنها را باهم مقایسه کنی طریقه خواندن شماتیک هر قطعه در شماتیک چگونه است روش کشیدن شماتیک و طریقه لحیم کاری و جدا کردن قطعات از برد مدار چاپی و .... آشنایی کامل پیدا کنی تا بتوانی اقدام به بررسی مدار بکنی آن نقشه ای هم کی برای استاد غزال کشیدی بررسی کنی خودت هم نمیدانی چکار کردی تا چه برسد به دیگران یک شبه میخواهی راه صد ساله را بگذرانی عجله نکن اول با مدارهای کوچک شروع کن و بررسی کن دیتاشیت و طریقه استفاده از آنرا را یاد بگیر و سپس روی یک مدار کامل کار کن

حاجی رضا از کمک و راهنمایی شما عزیز بسیار سپاسگذارم
دوستان حاظر در این سایت از راهنماییهای شما بهره ها بردن

نمونه خود بنده که که در یک مورد.......... 2تا باطری 12 ولتی اتمی رو با خوندن تجربیات جناب زنده کردم سپاسگذارم ( با باز کردن پلمپ درب و اضافه نمودن آب جوش سرد شده و زیر شارژ بردن باطری طی 2 تا 3 روز متوالی)

ولی رضا جون گاها حتی بنده تازه کار و مبتدی تجربه ای دارم که شاید یه استاد دانشگاه و ماهرترین تعمیرکاران نداشته باشن
و دلیلی نیست که همه همه چی رو بدونن و اطلاع داشته باشن

blacknaki

کاربر
2013-12-06
228
486
تهران
دوست عزیز خوشحالم که ایراد بر طرف شد
راستش من هم این مشگل را دارم
لطف کن با یک عکس وبا علامت زدن ان قطعه معیوب را مشخص کن

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دوست عزیز خوشحالم که ایراد بر طرف شد
راستش من هم این مشگل را دارم
لطف کن با یک عکس وبا علامت زدن ان قطعه معیوب را مشخص کن
خواهش میکنم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

انشاا... فردا واست آپ میکنم
ولی دوست گرامی به مدار پاورت با دقت نیگاه کنی ترانزیستورهای کوچک و سه پایه ای رو میبینی
(واحتمال قوی (99 درصد) شماره ترانزیستورهای تغذیه شما با تغذیه بنده فرق داره )

در کلیت هر دو ویا سه ترانزیستور رو خارج و تست کن " روش تست رو هم میتونی سرچ کنی همه جا هست منجمله خود سایت
اگر هم نه ترانزیستورها قیمتی ندارن (حدودا 500 تومانه) دو یا سه تا بگیر و هر سه رو عوض کن اگه مشکل پاور شما هم مثل بنده از اهمی شدن ترانزیستور باشه
انشاا... حل خواهد شد

ودر نهایت تو همین بخش پست بزن دوستان توانمندی هستند که کمکت خواهند کرد

موفق باشی

آخرین ویرایش:

blacknaki

کاربر
2013-12-06
228
486
تهران
دوست عزیز پاور من 12V_ 20A هستش وبرای من 4.5 ولت بیشتر خروجی نمیده
دیروز که تایپیک شما رو دیدم سریع ترانزیستور ها رو چک کردم