آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پرشدن درایو سی ویندوز 7لپ تاپ

مهمان1

کاربر
2014-08-28
13
16
سلام؛

من زیاد برنامه ندارم رو لپ تاپم (توی درایو سی) بعضی برنامه ها رو هم حذف کردم . الان درایو سی خیلی پره یعنی از 58 گیگ فقط یک گیگ فضا مونده آیا راهی هست که بتونم فضا رو باز کنم. در ضمن دو تا درایو بیشتر ندارم. اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه . ممنونم.
:apologetic:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام؛

من زیاد برنامه ندارم رو لپ تاپم (توی درایو سی) بعضی برنامه ها رو هم حذف کردم . الان درایو سی خیلی پره یعنی از 58 گیگ فقط یک گیگ فضا مونده آیا راهی هست که بتونم فضا رو باز کنم. در ضمن دو تا درایو بیشتر ندارم. اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه . ممنونم.
:apologetic:

[hide] دوست عزیز امکان دارد درایو شما ویروسی شده باشد حتما درایو سی را با انتی ویروس اسکن کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
به نظر من احتمال ویروس داشتن کمتر هست شما ابتدا از داخل تنظیمات folder and option تیک بزنید که فایلهای مخفی را نشان دهد همچنین فایلهای سیستمی را هم نشان دهد سپس چک کنید ببینید حجم کدام پوشه از سایر پوشها بیشتر است و به سمت فایل های حجیم پیش برید تا پیداشون کنید.

یکی از احتمالا این هست که پوشه Temp شما پر شده باشه و اگر اینطور باشه با نصب برنامه ccleaner pro راحت می توانید تمام فایلهای زائد را حذف کنید یا به صورت دستی به پوشه user خودتون رفته و داخل پوشه AppData و Local دنبال پوشه Temp بگردید و تمام فایلهای داخل آن را حذف کنید. البته چندتا فایل حذف نمی شوند که skip بزنید.

اگر همچنان حجم پر بود سایر پوشه هایی که حجیم هستند را نیز ببینید. می توانید فایلها و پوشه ها را بر اساس حجمشان sort کنید تا سریعتر فایلها و پوشه های حجیم را پیدا کنید.

موفق باشید

مهمان1

کاربر
2014-08-28
13
16
سلام؛ با تشکر از دوستانی که پاسخ دادند.
پوشه temp خالیه ، دانلود هم خالیه Appdata و local هم خالیه! ویروس یابی هم انجام دادم ویروس نداره. فقط ازهمون وقتی که خریدمش یه علامت (قفل نما) روی پوشه یوزرم هست نمی دونم ربطی داره یا نه اگه قفل باشه چطور می تونم بازش کنم؟من همه برنامه ها مو حذف کردم فقط فتوشاپ و ادیوس رو دارم که توی درایو d نصب کردم. لطفا اگه می تونید راهنمایی کنید. ممنونم:narahat:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اون علامت قفل رو بعضی پوشه ها چیز خاصی نیست .ویندوز 7 رو بعضی پوشه های که مربوط به سیستم عامل هست، این علامت رو می ذاره .احتمال زیاد داخل فولدر ادیوس ،یه سری فایل های temp که کار کردین پاک نشده و هنوز موجوده و شاید فولدر temp برنامه روی پارتیشن C هست .بخاطر حجم بالای فایل های ویدئویی متعدد،محتمل هست پر شدن پارتیشن بخاطر همین برنامه ادیوس باشه که می تونید حجم فولدر رو چک کرده و مطمئن شوید .اگه حجم بالایی داشت می تونید برنامه رو روی یه پارتیشن دیگه نصب کنید .گزینه آپدیت ویندوز رو هم که دوستمون فرمودن چک کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام با اجازه اساتید.برسی کنید ویندوزتون به طور خودکار آپدیت میشه؟اگر جواب مثبته باید بگم ویندوز به صورت اتوماتیک فایلهایی رو از سایت مایکروسافت دانلود میکنه و نصب میکنه که با گذشت زمان حجم این فایلها بسیار زیاد میشود و بخش بزرگی از درایو رو اشغال میکند. و در ویندوز سون در مسیر زیر ذخیره میشوند برسی کنید چقدر حجمشون هست.؟
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

بالا