آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربورد گیگابایت مدل ga81865p

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
سلام.یه مادربورد گیگابایت مدل ga81865p دارم که اصلا روشن نمیشه! استارت که میزنم فن پاور و cpu و کارت گرافیک یه لحظه میچرخن ولی بعد می ایستن.ولتاژ خازنهای اطراف cpu رو چگ کردم1.4 ولت بودن و قسمت تغذیه هم 12 ولت بود.موقعی که سیم سبز رو به سیاه اتصال میدم پاور روشن میشه ولی مادربورد هیچ تصویری نمیده .همه خازنها رو نگاه کردم سالم بودن.کسی میدونه مشکل چیه؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد عزیزمون عمل کرده و در ادامه از قرارگیری جامپر کلیر سیموس در جای درست مطمئن شوید .از شورت نبودن پورت های USB اطمینان حاصل کنید .باتری بکاپ رو چک و در صورت نیاز تعویض نمائید .با کارت گرافیک و رم و CPU و پاور دیگه هم تست کنید .پل شمالی و جنوبی رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .چیپ های صدا و LAN رو هم همینطور.پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .ولتاژ پین سوئیچ و پایه های کریستال پل جنوبی و اطراف I/O رو هم اعلام بفرمائید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
اگه منظورتون اینه که فت ها ولتاژ داشته باشن باید بگم که ندارن سلفها هم ولتاژ ندارن

• Like

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
باتری رو عوض کردم هر دو پل گرمای طبیعی دارن.باید بگم که فت های اطراف cpu و سلفها ولتاژی ندارن.
یه سوال I/O دقیقا کجای مادربورد میشه نمیدونم؟؟
با این وضعیت ارزش داره بدم تعمیر کنن(از نظر اقتصادی و کارکردنش)

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا عکس واضح و با کیفیت از برد قرار دهید تا محل قرار گیری I/O و همچنین قطعاتی که احتمال معیوب بودنشون هست رو بشه روش نشون داد .اگه خودتون تعمیرکار هستید از نظر اقتصادی صرف هم نداشته باشه ،از نظر تجربه براتون مفید هست ولی اگه نمی خواین روش کار کنید و برای یادگیری زحمت بکشید ،اون بحثش جداست .
موفق باشید .

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
چرا نمیشه اینجا عکس گذاشت؟؟ ارور میده!! عکسهارو جای دیگه آپلود کردم میخوام بزارم اینجا قبول نمیکنه

بالا