آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شارژ نشدن باطری لپ تاپ ASUS p53sj

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام دوستان مشتری لپ تاپ فوق آورده که قبلا توسط یک تعمیرکار دیگه تعمیر شده مشکلش اینه که باطری شارژ نمیکنه با اینکه توی ویندوز باطری میشناسه ولی شارژ نمیشه باطری هم عوض کردم و آداپتور هم تغییری نکرد ویندوز عوض شد بعد از باز کردن لپ تاپ متوجه شدم سوکت مشکل داشته که با همان در عکس میبینید این قسمت سیم کشیده و یک فت هم اینجا در عکس مشخص کردم کنده شده و مسی برد هم آسیب دیده آیا احتمال دارد از فیت یا سیم کشی برد باشه نظر دوستان در رابطه با تعمیر این برد چیست؟

IMG_640511.jpg
IMG_6405112.jpg

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام
دوست عزیز . عکس واضح نیست و اون قسمت اسیب دیده برد اصلا مشخص نیست. از مدار شارژ باطری هم عکس نزاشتین و ولتاژها رو هم مشخص نکردین . با این حساب که برد سیم کشی شده ، حتما باید ولتاژها رو مشخص کنید

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
عکس با کیفیت گذاشتم توی تصویر بالا همان جا که با فلش مشخص کردم فیت کنده شده و آی سی شارژ که معمولا به اسم ماکسیم هست روی برد ندیدم باطری میشناسه توی ویندوز ولی روی همان صفر میمونه و شارژ نمیکنه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

rostamikola

کاربر vip
کاربر
2010-06-19
85
637
مازندران
سلام
ابتدا سرویس منوال این مدل لپ تاپ رو پیدا بکن بعد از طریق صفحه نقشه شارژر باطری کل سیم کشی های مسیر شارژر تا ای سی شارژ و اداپتور شارژ رو چک کن بعد از این که ماسفت شارژ روی برد رو پیدا کردی باید روی پایه درین و سورس اون یک طرف ولتاژ خود باطری و طرف دیگر ولتاژ بیشتری از باطری رو داشته باشی حدود 12 ولت ... گیت این ماسفت که به ای سی شارژ وصله رو هم چک کن اگه همه اینا اوکی بود المان های اطراف سوکت باطری رو چک کن

Mousavi mm

کاربر vip
کاربر
2011-02-13
60
160
سلام دوست عزیز
ایا روی کانکتور شارژ،روی برد ولتاژ دارید؟
ای سی مکس یا همون ای سی شارژ رو من روی برد میبینم
شما باید ولتاژهارو بگیرید و علام کنید
منتظرم:dast:

بالا