آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل روشن شدن پاور به همراه ویز ویز

abinttco

کاربر
2014-03-15
208
313
www.abinco.ir
سلام دوستان امروز یک پاور بدستم رسیده که روشن نمیشه و به محض فشردن دکمه on پاور صدای ویز ویز خفیفی به صورت ممتد از داخل پاور میاد خازنهای ورودی سالمند ترانزیستورها سالمند خازن سرامیکی قهوه ای بزرگ نزدیک خازن ورودی را هم تعویض کردم خازنهای مابین 2 هیت هم سالمند خازن آبی رنگ 222 عدسی مانند بخش هیت اول را هم تعویض کردم اما افاقه نکرد نمی دونم این صدا دقیقا از کجاست فکر کنم از ترانس چاپر بزرگ است شما چی فکر می کنید نمی دونم چرا روشن نمیشه....

راستی اگر بخواهیم هریک از 3 ترانس چاپر را با ترانس های پاور اوراقی تعویض کنیم چه مشخصاتی از ترانس ها بایستی با هم یکی باشند تا تعویض شوند ....

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام
دوست عزیز

خازنهای مدار استندبای را عوض کنید (قبل از چوک استندبای )
یعنی تمامی خازنهای اطراف چوک استندبای را عوض کنید بدون تست

بعد از تعویض اعلام کنید
یا حق

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abinttco

abinttco

کاربر
2014-03-15
208
313
www.abinco.ir
بالاخره بعد از کلی کلنجار 5 ساعت کار مداوم و تعویض قطعات عقل جن هم نمیرسید که مشکل از کجاست مشکل از آیسی کمیاب و نادر 8 پین بخش هیت اول بوده که تو کل پاورهای اوراقی همچنین آیسی پیدا نکردم سر آخر تعمیر نکرده به مشتری تحویل دادم....

با تشکر ویژه ...
اینم عکسی از محل آیسی:

پیوست‌ها

• 70.4 کیلوبایت بازدیدها: 95
آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

دوست عزیز این که نشد عیب یابی، حدسی نمیشود ایراد را پیدا کرد تا عملکرد پاور و وظیفه قطعات را ندانی تعمیر بیفایده است در مسیر هم شیر یا خط میندازی و قطعات را تعویض میکنی آخر هم نتیجه میگیری که آی سی 8 پایه 7510 خراب و پیدا نمیشود و تعمیر خاتمه مییابد

بالا