آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: ارور f1 ,h1در یخچال فریزر اسنوا مدل combi

shetaabco

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
2011-06-04
606
8,695
بهارستان
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید وهمکاران گرامی . یک یخچال فریزر اسنوا داریم مدلش را نمی دانم ولی در پشت یخچال نوشته combi حدود 7ماه پیش سوخت . هر دو برد یعنی برد فرمان که ایسی میکرو داخلش است و در بالای یخچال قرار دارد و برد دیسپلی که به درب یخچال چسپانده شده سوخته بودند خروجی 5ولت شده بود 12به بالا و هردو سوخته بود یارو تعمیر کاره گفته بود از اتوماتیک دستی یا معمولی برای یخچال شما استفاده میکنم ویخچال را دستی کرد ولی به درد نخورد بدون استفاده مونده توی خونه تا یک هفته پیش که بعد از هفت ماه هر دو برد از نمایندگی ارسال شد برد ها را انداختم ولی یارو تعمیر کاره تمام سیمهای المت وفن وفیوز وکلید شستی درب را قطع کرده وسیم کشی را در اورده با هزار مکافات سیم ها را وصل کردم و یخچال کار میکند ولی می بینی بعد از 2 ساعت ارورf7میده وپنل قرمز میشه از برق در میاری و دوباره میزنی بعد از مدتی ارور h1میزنه {داخل محفظه فریزر سیم المنت که دوتا است یکی شیشه ای ودیگری مثل المنت ابگرمکن که هردو را باهم موازی بستم } { دو تا سنسور هم داخل رادیات فریزر است که نمیدانم به کجا بچسپانم وهمانطور ازاد مونده } اساتید وهمکارانی که در تعمیر یخچال مهارت دارند لطفا راهنمایی کنند سپاسگزارم

پیوست‌ها

• 37.4 کیلوبایت بازدیدها: 278
  • 34.9 کیلوبایت بازدیدها: 396
  • 19.5 کیلوبایت بازدیدها: 357
آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید وهمکاران گرامی . یک یخچال فریزر اسنوا داریم مدلش را نمی دانم ولی در پشت یخچال نوشته combi حدود 7ماه پیش سوخت . هر دو برد یعنی برد فرمان که ایسی میکرو داخلش است و در بالای یخچال قرار دارد و برد دیسپلی که به درب یخچال چسپانده شده سوخته بودند خروجی 5ولت شده بود 12به بالا و هردو سوخته بود یارو تعمیر کاره گفته بود از اتوماتیک دستی یا معمولی برای یخچال شما استفاده میکنم ویخچال را دستی کرد ولی به درد نخورد بدون استفاده مونده توی خونه تا یک هفته پیش که بعد از هفت ماه هر دو برد از نمایندگی ارسال شد برد ها را انداختم ولی یارو تعمیر کاره تمام سیمهای المت وفن وفیوز وکلید شستی درب را قطع کرده وسیم کشی را در اورده با هزار مکافات سیم ها را وصل کردم و یخچال کار میکند ولی می بینی بعد از 2 ساعت ارورf7میده وپنل قرمز میشه از برق در میاری و دوباره میزنی بعد از مدتی ارور h1میزنه {داخل محفظه فریزر سیم المنت که دوتا است یکی شیشه ای ودیگری مثل المنت ابگرمکن که هردو را باهم موازی بستم } { دو تا سنسور هم داخل رادیات فریزر است که نمیدانم به کجا بچسپانم وهمانطور ازاد مونده } اساتید وهمکارانی که در تعمیر یخچال مهارت دارند لطفا راهنمایی کنند سپاسگزارم

ارور f7 مربوط به موتور فن داخل یخچال هستش
h1 هم مربوط به گرم بودن فضای داخل یخچال و یا فریزر " بستگی داره ارور کدوم سمت بزنه " احتمال قوی داخل یخچال باشه
دو تا سنسور داریم یکیش دمای محیط هستش و دیگزی سنسور لوله ای اواپراتور
سنسور محیط رو باید از سوراخ روی صفحه پلاستیکی مقابل اواپراتور رد کنی و سنسور اواپراتور رو باید بزاری دقیقا 10-12 سانت قبل از خروجی لوله برگشت اواپراتور روی لوله با چسب فویلی بچسبونی
یه ترموفیوز هم هست که معمولا یک مکعب مشکی رنگه که باید 5-6 سانت قبل از خروجی لوله برگشت اواپراتور قرار بدی
دو سر سیم المنت ها که بصورت موازی به هم وصلش کردی باید بصورت سری به یک سر سیم ترموفیوز وصل بشه
توجه داشته باش که سرسیم موتور فن های فریزر و یخچال رو درست بسته باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shetaabco

shetaabco

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
2011-06-04
606
8,695
بهارستان
با سلام و خسته نباشید نقشه سیم کشی قسمت هیتر فریزر را برایتان کشیدم که چطوری وصل کردم 2تا المت دارد یکی لوله شیشه ای که داخلش یک المنت دارد و دومی یک لوله مارپیچ است که دور رادیات یخچال بسته شده است ارور ها هم در قسمت فریزر است من جای دوتا سنسورها را نمیدانم کجا باید ببندم فقط فکر کنم مشکل از محل نصب 2تا سنسور است برا ی همین ارور میدهد فنها راهم بررسی کردم ومشکلی نداشت F7--H1--F1سه تا ارور دارم ممنون میشوم برای نصب سنسورها راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

پیوست‌ها

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
337
Fars.Iran
سلام به شما یکی از سنسور های فریزر محیطی و دیگر مخصوص اوپراتوره چیز دیگه ای نداره.

HAMIDreza487

کاربر
2021-09-15
24
7
سلام واقعا خسته نباشی که اجازه دادی با دستگاهت همچین کاری کنن. دوست من یخچال اسنوا مول کومبی از ساده ترین نوع از چیدمان قطعات داره . تو فریزر و یخچال دو اواپراتور داره که به اواپراتور یه سنسور اتصال پیدا میکنه تقریبا انتهای سمت چپ . سیم های المنت و سنسور محیط و فن و فریزر هم همینطور .

این کارها رو که کردی . برو بالای دستگاه ببین برد رنگ روش چیه اگه زرد بود قطعا باید عوض بشه چون خوده شرکت اعلام کرده که ایراد داشت و اصلاحشو داد بیرون که روش سفید رنگ که چند تا کیت اضافه کرده . این کارهارو بکن اگه سوال داشتی در خدمتم‌

حسن براتی

کاربر vip
کاربر
2020-12-24
35
20
39

ارور f7 مربوط به موتور فن داخل یخچال هستش
h1 هم مربوط به گرم بودن فضای داخل یخچال و یا فریزر " بستگی داره ارور کدوم سمت بزنه " احتمال قوی داخل یخچال باشه
دو تا سنسور داریم یکیش دمای محیط هستش و دیگزی سنسور لوله ای اواپراتور
سنسور محیط رو باید از سوراخ روی صفحه پلاستیکی مقابل اواپراتور رد کنی و سنسور اواپراتور رو باید بزاری دقیقا 10-12 سانت قبل از خروجی لوله برگشت اواپراتور روی لوله با چسب فویلی بچسبونی
یه ترموفیوز هم هست که معمولا یک مکعب مشکی رنگه که باید 5-6 سانت قبل از خروجی لوله برگشت اواپراتور قرار بدی
دو سر سیم المنت ها که بصورت موازی به هم وصلش کردی باید بصورت سری به یک سر سیم ترموفیوز وصل بشه
توجه داشته باش که سرسیم موتور فن های فریزر و یخچال رو درست بسته باشی

سلام دوست گرامی میشه نقشه پشت یخچالو برام ارسال کنی اخه منم همچین مشکلی دارم نقشه پشت یخچالمو کندن مرسی

بالا