آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: معرفی 4 افزونه برای کمک به مدیریت جیمیل

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دوستان در این تاپیک قصد دارم 4 عدد از افزنه هایی که برای مدیریت هر چه بهتر جیمیلتان کمک می کند معرفی کنم.
[hide]1- اولین افزونه ToDoist هست که کمک میکنه ایمیلهایی که دریافت می کنید براشون Task تعریف کنید و دسته بندی کنید. در زمان مقرر به شما نوتیفیکیشن میده و یادآوری میکنه که باید فلان کار انجام بشه و شما یادتون نمیره که قرار بوده جواب ایمیل را بدهید یا کاری برای کسی انجام بدهید.
برای من خیلی این ایمیل کاربردی هست. مثلا گاهی مدیرعامل شرکت طی یک ایمیل از من میخواد که در روزهای آینده کاری انجام دهم و منم عمولا اون ایمیل رو بین انبوهی از ایمیلها گم میکنم و یا کلا صورت مسئله را فراموش میکنم. اما این ToDoist خیلی کمک کرده. می توانید از لینک زیر این افزونه را دریافت کنید:
نکته ای که در مورد این افزونه باید بگم، این افزونه بر روی بیش از 13 سیستم عامل کار میکند و می توانید آن را نصب کنید در کنار مرورگر داشته باشید.

2- این افزنه به شما کمک میکنه که ایمیلها به جای اینکه دونه دونه وارد اینباکس شما بشه، روزی یک بار با هم وارد اینباکس بشن یا ساعتی یکبار و ....
این باعث میشه بتونید منظم تر کار کنید. ولی ممکنه برای کسانی که قصد دارند سریعا ایمیلهاشون رو دریافت کنن ایجاد دردسر کنه. پس با دقت ازش استفاده کنید:
https://www.batchedinbox.com

3- تا حالا شده که چندین بار یک آدرس ایمیل در جیمیل شما ذخیره شده باشه با مشخصات کمی متفاوت؟ من این مشکل رو واقعا داشتم و نمیدونستم چجوری میشه حلش کرد. تا اینکه با این افزونه آشنا شدم و به راحتی همه کانتکتهای تکراری را حذف کردم. همچنین این افزونه به دفترچه کانتک کمک میکنه که همیشه با شبکه های اجتماعیتون سینک بشه. (نمیدونم تو زبان فارسی برای عبارت سینک چه کلمه ای میشه به کار برد ولی همنوا شدن شاید مناسب باشه :) ) به این ترتیب عکس و شماره تلفن و آدرس و عنوان شغلی و ... همه از شبکه های اجتماعی با ایمیل شما همنوا میشه. شما هم می توانید امتحانش کنید:
Sign Up Scrubly | Remove Duplicate Contacts Sync Facebook LinkedIn Twitter
نکته: با زبان فارسی مشکل داره و اگر کانتکتی زبانش فارسی باشه به صورت علامت سوال وارد میشه

4- این افزونه هم کارهای شما را زمان بندی میکنه ، ایمیل ها را به افراد مختلف assign میکنه ، template برای گروه ها و مشتریهای مختلف ایجاد میکنه و کلی امکانات مختلف و جالب دیگر. تنها مشکل این افزونه رایگان و کامل، این است که فقط روی کروم کار میکنه و روی فایرفاکس کار نمیکنه.
من برای مدیریت کارهام خیلی از اون استفاده می کنم. مثلا به جای فروارد کردن یک ایمیل آن را اساین می کنم به فردی که باید پیگیری کند و آن فرد بعد از آنکه آن را انجام داد از حالت pending روی حالت Do it قرار میدهد که به این معنی است کار انجام شده است. می توانم تمام کارهایی که واگذار کردم و انجام نشده و یا شده را به صورت یک لیست ببینم.
Customer Support right from Gmail | Mailflo[/hide]

موفق باشید
نویسنده: آرمین نکویی
7 مهر 93

بالا