آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
درود
ببخشید اینهمه سوال میکنم.
اگر چهار آنتن پایین نباشه چه مشکلی پیش میاد؟
آیا برد فرستنده کم میشه؟
ممکنه توان برگشتی زیاد بشه؟
باز هم بینهایت متشکرم از راهنماییهاتون
بدرود
سلام
اگه 4 تا آنتن نباشه یعنی شاسی نداره . اگه دقت کرده باشید یکی از سیم های فیش آنتن تلویزیون قطع بشه سیگنال بخوبی دریافت نمیشه و ضعیف وارد تیونر میشه!
بله برد کم میشه
بله
موفق باشید.

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
387
1,539
سلام
اگه 4 تا آنتن نباشه یعنی شاسی نداره . اگه دقت کرده باشید یکی از سیم های فیش آنتن تلویزیون قطع بشه سیگنال بخوبی دریافت نمیشه و ضعیف وارد تیونر میشه!
بله برد کم میشه
بله
موفق باشید.

جدا ازتون متشکرم استاد یه سوالهایی هم دارم ازتون که توی یه وقت دیگه ازتون میپرسم و امید به راهنمایی و کمک شما دارم.
بازم سپاسگذارم

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
جدا ازتون متشکرم استاد یه سوالهایی هم دارم ازتون که توی یه وقت دیگه ازتون میپرسم و امید به راهنمایی و کمک شما دارم.
بازم سپاسگذارم
سلام

بنده در خدمتم .وتا جایی که بتونم کمک می کنم.

walkman

کاربر
2010-01-27
2
3
سلام دوستان،
17.000 کیلو هرتز و 700 هرتز با من به کار از یک مدار گیرنده AM باید تنظیم شود.
شما می توانید کمک کند.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام دوستان،
17.000 کیلو هرتز و 700 هرتز با من به کار از یک مدار گیرنده AM باید تنظیم شود.
شما می توانید کمک کند.

سلام
دوست عزیز واضحتر بگید می خواهید روی این فرکانس دریافت کنید یا ارسال کنید؟
دوم اینکه آیا گیرنده اش رو دارید ؟ چون ردیف mw از 525 کیلوهرتز تا 1600 کیلو رو قادر دریافت کنه !البته بدون دستکاری کادر آنتن.
sw1 هم از 2300 کیلو هرتز شروع میشه . پس در نتیجه فاصله خالی ای دو موج باند آماتوری پایین است.
برای تنظیم این فرکانس حتما از فرکانس متر HF استفاده کنید.

2014-11-22
3
4
ایران
سلام به دوستان گل وزحمتکش.از دوستان کسی مدار فرستنده am با برد متوسط نداره بزاره فقط ثباتش خوب باشه وقابل تنظیم روی باند مورد نظر..اخه بیشتر فرستنده ها مشکل ثبات دارن به جز کریستالی که اونم رو یک باند یونیزه شده...:rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
سلام،خسته نباشید.بنده به یک مدار فرستنده و گیرنده جهت کنترل صدا نیاز دارم برای امپلی فایر.میخوام فقط دو دکمه ی کم و زیاد کردن صدا رو روی فرستنده اش داشته باشه و گیرنده ،با توجه به به فرستنده مقاومت را از ورودی به خروجی کم و یا زیاد کند(همانند ولوم).تا صدای امپلی فایر تنظیم شود.(شبیه کنترل صدای تلوزیون یا ظبط صوت)و مقاومتش هم قابل تنظیم باشد مثلا تا حداکثر 500کیلو اهم.
اگر کنترل باس و تربیل را هم داشت که چه بهتر.اگر هم نداشت اصلا مهم نیست،خودم یجوری براش طراحی خواهم کرد.
فقط به دلیل استفاده اش در محیط افتابی میخواهم که مادون قرمز نباشد،رادیویی باشد.فرکانسش هم فرقی نمیکند ولی اگر از 27تا 40مگاهرتز بود که چه بهتر.سون سگمت و نمایشگر هم برایم مهم نیست.
کسی میتواند کمکم کند،

moghan52

کاربر
2014-03-22
2
2
باسلام خدمت استاد گرامی وبقیه بچه ها،من یک مدارفرستنده وگیرنده تک کانال رادیویی برای بازکردن درحیاط میخوام بانقشهPCBوتوضیحات کامل،خواهشا مدار ساده ای باشه ازدوستان خواهش میکنم اگه کسی ساخته ویا نقششو داره لطف کنه بذاره ممنون ازهمکاریتان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
باسلام خدمت استاد گرامی وبقیه بچه ها،من یک مدارفرستنده وگیرنده تک کانال رادیویی برای بازکردن درحیاط میخوام بانقشهPCBوتوضیحات کامل،خواهشا مدار ساده ای باشه ازدوستان خواهش میکنم اگه کسی ساخته ویا نقششو داره لطف کنه بذاره ممنون ازهمکاریتان

سلام
به این تایپیک مراجعه کنید مدار مد نظرتون را پیدا می کنید.

[hide]http://www.irantk.ir/irantk2727-7/#post111633[/hide]

آخرین ویرایش:

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با عرض سلام
یه مدار فرستنده قوی در موج sw رو مشاهده میکنید
https://sites.google.com/site/ehobbyprojects/low-cost-powerful-am-transmitter

• بهترین آنتن برای این مدار چه شکلی باید داشته باشه؟
  • آیا مداری دارید که اینو به نوع pll تبدیل کنه و دو تا تیونر رو حذف کنیم؟

پیشاپیش سپاسگذارم

آخرین ویرایش:
بالا