آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تصویر ندادن لپ تاپ Dell Vostro 1015

somen1

کاربر
2013-12-03
48
64
تهران
با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان عزیز

امروز یک لپتاپ دل مدل Dell Vostro 1015 اوردن واسه تعمیر که اولش تصویر نمی داد گفتم شاید ازLCD یا فلت باشه با تعویض انها مشکل حل نشد و بعد رفتم سراغ بایوس اما بازم مشکل حل نشد

اخرش وقتی مانیتور رو به پرت VGA وصل کردم تصویر داد و مشکلی نداشت و دیدم از LCD خود لپتاپ هم تصویر بالا اومد.

دوباره همه چیز رو از اول شروع کردم و لپتاپ رو روشن کردم اما تصویر نداد ولی همینطور گذاشتم بمونه تا ویندوز بالا بیاد متوجه شدم وقتی ویندوز بالا میاد تصویر میده.

مشکل از چی میتونه باشه.

baharnarenj

کاربر vip
کاربر
2014-07-05
51
86

امروز یک لپتاپ دل مدل Dell Vostro 1015 اوردن واسه تعمیر که اولش تصویر نمی داد گفتم شاید ازLCD یا فلت باشه با تعویض انها مشکل حل نشد و بعد رفتم سراغ بایوس اما بازم مشکل حل نشد

اخرش وقتی مانیتور رو به پرت VGA وصل کردم تصویر داد و مشکلی نداشت و دیدم از LCD خود لپتاپ هم تصویر بالا اومد.

دوباره همه چیز رو از اول شروع کردم و لپتاپ رو روشن کردم اما تصویر نداد ولی همینطور گذاشتم بمونه تا ویندوز بالا بیاد متوجه شدم وقتی ویندوز بالا میاد تصویر میده.

مشکل از چی میتونه باشه.

سلام
بنظر من اول باید از لحاظ نرم افزاری مطمئن بشیم شما هارد لپ تاپتو در بیار ببر به سیستم دیگه نصب ویندوز کن بعد دوباره به لپ تاپ بزن ببین مشکل حل میشه یا نه ؟ اگه نشد با اسپری خشک اسلات رم رو تمیز کن ترجیحا با رم دیگه هم تست کن . من بعید میدونم از صفحه ال سی دی باشه چون گفتین که به پورت vga میزنین تصویر دارین . پیشنهاد منو انجام بدین اعلام نتیجه کنین تا دوستان و همکاران دیگه راهنمایی کنن .

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوستان دقیقن منم الان به این مشکل بر خوردم. خواهشمندم راهنمایی کنید

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
راهنمایی دوستمون در پست 2 خیلی جالب بود!!!
این مدل گرافیک یا به قول خودشون gpu نداره!!!
با چه خونسردی فرمودن معمولا gpu این مدل خراب میشه که باید عوض بشه :|
شما بایوس رو اگر پروگرام کردید یه ولتاژ گیری روی برد انجام بدین
هم وقتی تصویر میده هم وقتی تصویر نمیده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
راهنمایی دوستمون در پست 2 خیلی جالب بود!!!
این مدل گرافیک یا به قول خودشون gpu نداره!!!
با چه خونسردی فرمودن معمولا gpu این مدل خراب میشه که باید عوض بشه :|

همکار گرامی
جسارتا ،حتی اگه راهنمائی دوستمون درست هم نباشه ،لزومی به استفاده از چنین جملاتی در پست های عمومی نیست .
تجربه ها و مهمتر از اون شخصیت همه دوستان ،با ارزش و محترم هست .

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوستان ما داریم به حاشیه میریم . بله شخصیت و ادب خیلی مهمه.
باتری بایوس رو قطع کردم تنظیماتش برگشت به حالت اول. فعلا که خوب شده خداروشگر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز مشکل در چیپ گرافیک شما میباشد معمولا مدل 630 nvidia هستش که باید تعویض شود البته با reball یا resold ممکن است برای مدتی تصویر بدهد که پیشنهاد نمی کنم چون برد این مدل از لحاظ pcb ضعیف است با این عمل احتمال جدا شدن pad پایه ها زیاده که مین از بین میره پس بهتره چیپ کلا تعویض بشه بهمراه پد سیلیکون روی هیت سینک
یا حق یا علی

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل

مشکل از چی میتونه باشه.

با سلام.
همکار عزیز فرمایش دوستمون تو پست دوم به نظرم صحیح بود و ایشون مطمئنن از تجربه بالایی تو تعمیرات لپ تاپ برخوردارن.
لپ تاپ های 1510 , 1520 چیپ گرافیک ضعیفی دارن و معمولا به همین مشکل بر میخورن، در ابتدا من هم فکر کردم 1510 فرمودید!! تجربه تعمیر لپ تاپ 1015 تا حالا نداشتم ولی اگه گرافیک داشته باشه احتمال دیسکانکتی هم وجود داره.
ولی اول از همه طبق فرمایش دیگر دوستان شما باطری بک آپ رو هم تعویض کنید و اسلات رم رو شست و شو بدین و اسلات ها رو نوبتی امتحان کنید و اگه جواب نگرفتین مشکل شما باید از بایوس باشه.
حتی اگه مشکل شما فعلآ رفع شده باشه موقتیه!
اگه دوباره مشکل ایجاد شد از بایوس خودش بک آپ بگیر و با فایل های موجود در انجمن یه بار بایوس بزن
(در پروسه در آوردن آی سی بایوس و جا زدن آی سی، باطری بک آپ رو خارج کنید)

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
همکار گرامی
جسارتا ،حتی اگه راهنمائی دوستمون درست هم نباشه ،لزومی به استفاده از چنین جملاتی در پست های عمومی نیست .
تجربه ها و مهمتر از اون شخصیت همه دوستان ،با ارزش و محترم هست .

بله محترمه....منم به کسی توهین نکردم
ولی وقتی یه نفر میاد یه مشکلی رو مطرح می کنه درخواستش کمک هستش نه این که تازه گیج بشه!!!
وقتی دوستان به خودشون زحمت نمیدن با دقت عنوان تاپیک رو بخونن و 1015 رو با 1510 اشتباه میگیرن اون بنده خدایی هم که درخواست کمک کرده خودش هم گیج میشه!!!
قرار نیست همه جواب همه مشکلات رو داشته باشن...بنابراین جوابی که به پست ها داده میشه باید اصولی و حساب شده باشه...

سلام دوست عزیز مشکل در چیپ گرافیک شما میباشد معمولا مدل 630 nvidia هستش که باید تعویض شود البته با reball یا resold ممکن است برای مدتی تصویر بدهد که پیشنهاد نمی کنم چون برد این مدل از لحاظ pcb ضعیف است با این عمل احتمال جدا شدن pad پایه ها زیاده که مین از بین میره پس بهتره چیپ کلا تعویض بشه بهمراه پد سیلیکون روی هیت سینک
یا حق یا علی

:| :| :|

بالا