آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

محسن hp

کاربر
2015-11-15
2
2
سلام مهندسان عزیز
دوستان من یه هیتر هویه دست دوم از یکی خریدم هیترش کار نمیکنه المنتش داغ میشه یکسره هست ولوم تغیر دما کار نمیکنه و دما رو هم نشون نمیده راستش قبل از این بگم بتا رو عوض کردم ولی چیز خواصی نشد
مارکش یاکسون مدل۷۰۱هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
سلام مهندسان عزیز
دوستان من یه هیتر هویه دست دوم از یکی خریدم هیترش کار نمیکنه المنتش داغ میشه یکسره هست ولوم تغیر دما کار نمیکنه و دما رو هم نشون نمیده راستش قبل از این بگم بتا رو عوض کردم ولی چیز خواصی نشد
مارکش یاکسون مدل۷۰۱هست

درود

از عیب یابی که تقدیم شده استفاده کن.
گزارش کامل هم ارسال کن.
بتا چیه ؟
اگه نمایشگر هیچ عددی نشون نمیده خروجی رگلاتورها رو تست کن.

سپاس

محسن hp

کاربر
2015-11-15
2
2
درود

از عیب یابی که تقدیم شده استفاده کن.
گزارش کامل هم ارسال کن.
بتا چیه ؟
اگه نمایشگر هیچ عددی نشون نمیده خروجی رگلاتورها رو تست کن.

سپاس

سلام
ممنون از راهنماییتون
بتا منظورم تریاک BTA12هست و منظورتان کدوم ریگلاتور ها هست اون دوتا ریگلاتوری که در قسمت سوکت المنت هیتر و سوکت دمنده هیتر هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
سلام
ممنون از راهنماییتون
بتا منظورم تریاک BTA12هست و منظورتان کدوم ریگلاتور ها هست اون دوتا ریگلاتوری که در قسمت سوکت المنت هیتر و سوکت دمنده هیتر هست

درود

این شیوه که بدلیل بی توجهی و قصور در تنظیم گزارش ، شماره bta12 رو با بتا اعلام کنید روش شخصی شماست و کسی متوجه نمیشه و ثابت میکنه برای مشکلات خود حاضری یک ثانیه کمتر زحمت بکشی تا راهنما ، چند ساعت بیشتر بزحمت بیافته .

دراینصورت چنین شیوه ای رغبت راهنمایی پاسخگو رو سلب میکنه.

برای اینکه مخاطب را تشویق به مشارکت و راهنمایی کنید باید ثابت کنید که حاضرید چند ساعت بیشتر زحمت بکشید تا اوقات کمتری از پاسخگو تلف بشه .

برای اینکه مشخص کنم دقیقا ولتاژ کدوم رگلاتور را تست کنید با توجه به تاخیر پاسخ شما باید پست های قبلی را مطالعه کنم تا عیب دستگاه یادآوری بشه و سپس نقشه را بررسی و مطالعه کنم تا قادر به معرفی یک رگلاتور باشم .
اما قبل از اینکه مشخص کنم کدوم رگلاتور مربوط به بخش معیوبه شما میتونستی هزار بار همه رگلاتورها رو تست کنی.
مگه چند رگلاتور داره ؟ حداکثر ۳ رگلاتور
کافیه ولتاژ پایه سوم رگلاتورها را تست کنی که برابر با ولتاژ مورد انتظار هست یا نه ؟
تا هم شما زودتر به توفیق برسی و هم وقت کمتری از پاسخگو تلف بشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

reza3544

کاربر
2013-04-25
5
6
سلام وقت شما بخیر
استاد غزال در اکثر کامنت و پاسخ ها ممکنه تند و قاطع حرف بزنن ولی من به عنوان یک تازه وارد و برای کسب راهنمایی متوجه این موضوع شدم که شما تعمیرکار گرامی وقت میزاری و کاری که استاد خواسته رو انجام میدی و دقیق و با توضیح و اسم خود قطعه و من تازه وارد که توضیحات رو میخونم راحت متوجه میشم سوال چی بود و جوای چی شد ولی اگر جواب کوتاه میدید و میگید بتا ۱۲ و رد میشید ولی بعد یکی میاد که مشکلشو حل بکنه شاید اصلا با بتا ۱۲ اشنا نباشه ولی اگر بگید ترایاک میدونه چی شد و توضیح اصولی و کتابی و توضیح خود زبان الکترونیکی باعث شفافیت موضوع میشه و جواب دقیق دادن باعث یاد اوری فرد راهنما کننده میشه که چه موضوعی درحال تعمیر بوده و چون استاد توی تمامیه تاپیک ها داره راهنمایی میکنه براش سخته ۹ صفحه رو از اول بخونه یادش بیاد و پس جواب دادن سریع و دقیق کمک بخودتونه نه استاد و افرادی که در آینده از این موضعات استفاده میکنن

reza3544

کاربر
2013-04-25
5
6
پاسخ : Re: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

سلام دوست عزیز میشه بگید دقیقا چیکار شد فقط ترایاک بتا۱۲ رو عوض کردید؟و از پشت برد هیچ عکسی نزاشتید امکانش هست از پشت برد عکس بدید بهم از قسمت اتصال ترایاک هت سینک دار و از و از قسمت پایین سمت چپ برد که دوتا سوکت اتصال سیم ۳پایه داره

arash136611

کاربر vip
کاربر
2012-02-17
48
32
عرض سلام و ادب خدمت دوستان ، تعدادی مدار برای کنترل دما و شدت باد برای هیتر های از کار افتاده از نو طراحی کردم با توجه به این که نتیجه مطلوب بوده ولی نبود نمایشگر دما به نوعی کیفیت کار میاره پایین و عملا دستگاه حالت آنالوگی داره که تنظیم دما به صورت تجربی انجام میشه ، قصد دارم کنترل دمای دیجیتالی به مجموعه اضافه کنم ، عزیزانی که میتونن در مورد نمایشگر دما و نحوه ارتباط گیری با مجموعه انالیز و توضیحاتی ارایه بدن کمال سپاس و تشکر دارم
توضیحات میتونه در مورد همون خود گرداک باشه چون بیس طراحی از داخل خود گرداک برداشته شده

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
عرض سلام و ادب خدمت دوستان ، تعدادی مدار برای کنترل دما و شدت باد برای هیتر های از کار افتاده از نو طراحی کردم با توجه به این که نتیجه مطلوب بوده ولی نبود نمایشگر دما به نوعی کیفیت کار میاره پایین و عملا دستگاه حالت آنالوگی داره که تنظیم دما به صورت تجربی انجام میشه ، قصد دارم کنترل دمای دیجیتالی به مجموعه اضافه کنم ، عزیزانی که میتونن در مورد نمایشگر دما و نحوه ارتباط گیری با مجموعه انالیز و توضیحاتی ارایه بدن کمال سپاس و تشکر دارم
توضیحات میتونه در مورد همون خود گرداک باشه چون بیس طراحی از داخل خود گرداک برداشته شده
از ماژول های XH-B310 هم میشود استفاده کرد برای سنسور K هست

پیوست‌ها

• 52.7 کیلوبایت بازدیدها: 125

arash136611

کاربر vip
کاربر
2012-02-17
48
32
از ماژول های XH-B310 هم میشود استفاده کرد برای سنسور K هست

ممنون از بابت توجه و راهنمایی شما دوست عزیز ، بنده دو دستگاه هیتر نیمه دیجیتال لوکی دارم که قسمت هیتر دارای نمایشگر دما و قسمت هویه فاقد نمایشگر هستش ، هر دو دستگاه فقط قسمت پمپش به طور کامل کار میکنه ، هیتر و نمایش دما از کار افتاده ، هیتر روشن نمیشه و دما هم روی ۲۵ الی ۳۰ در حال نوسانه ! از اونجایی که برد ساده و جم جوری داری میخام تعدادی از برد طراحی کنم و روی دستگاه های خراب اعمال کنم ! سوالی که اینجا مطرحه با این که سنسور دما از بیرون به برد وصل کردم و بهش حرارت دادم دما تغیری نمیکنه ، با تغییر جهت منفی مثبت سنسور کا و کالیبره هم اتفاقی نیفتاد ! اگر تمایل داشتین برای ارایه راهنمایی به بنده من نقشه برد براتون ارسال کنم ، گرچه باعث دردسر هستش براتون . سپاس فراوان

mahdialavi20

کاربر vip
کاربر
2017-08-10
4
0
سلام خسته نباشید من یک هیتر هویه GORDAK 952 دارم وقتی روشن مکنم دمای هیتر هوای کرم ان خیلی بالا وقتی خاموش مکنم پپ هوا هم خاموش می‌شود

بالا