آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نداشتن بوق سلامت مادر برد GA_EP41T-UD3L

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
با سلام خدمت دوستان. این مادر برد بوق سلامت نمیزنه. ولتاژها درست هستن. سی پی یو گرم میشه، چیپ ها گرم میشن. راحت روشن و خاموش میشه. آی سی بایوس رو بر میداری هم همون شرایط رو داره. ابتدا خواستم بایوس بزنم. دو تا بایوس داریم M_BIOS و B-bios ، یک برنامه تو سایت گیگا موجوده. برنامه داخل آی سی ها رو سیو کردم. برنامه سایت شبیه B_bios میباشد و برنامه M-bios کلا متفاوت میباشد. بنده B رو برنامه ریزی کردم نشد. هر دو رو با همون برنامه سایت برنامه ریزی کردم جواب نداد.الان موندم که اصلا بایوس تو چه حالتی درسته و کدوم برنامه باید تو کدوم آی سی ریخته بشه. تا مطمئن بشم بایوس درسته بعد برم جای دیگه رو چک کنم. برنامه های قبلی که روی آی سی ها بود رو گذاشتم ببینید. اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

پیوست‌ها

• 460.2 کیلوبایت بازدیدها: 36

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

دوست من امکان داره در مورد مشکل مین برد درست توضیح بدی اینکه با بایوس و بدون اون همونطور کار میکنه یعنی چی سیستم بدون بایوس چجور بوت میشه
یا اصلا اگه دوتا بایوس داری به غیر از اپدیت تعویض ای سی هم انجام دادی
ایا تصویر داری یا نه ؟
ایا از دیباگر استفاده میکنی یا نه ؟
اینکه گفتین دوتا ای سی با هم متفاوت هستند منظورم برنامه هاشون ایا به وب خود مادربرد رفتی تا ببینی ای سی ها قبلا تعویض نشده و الان که یکی ایراد
پیدا کرده منجر به مشخص شدن ایراد دومی نشده ؟
موفق باشی

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست گرامی ابتدا ببینید rev مادر برد رو درست انتخاب کرده اید یا نه(گوشه مادر برد).شما 2 بایوس دارید یکی اصلی یا main bios و دیگری b bios یا back up bios که هر دو محتویاتش باید شبیه هم و موقع پروگرام نیز هردو یکسان پروگرام شود.حتما بعد از پروگرام چندین بار دوباره خواندن رو از ای سی بزنید تا از صحت فایل داخل ای سی مطمئن باشید .بعد از دانلود از سایت اصلی اول اون رو اکسترکت کنیدو فایلی رو که پسوند مثلا f6,.... دارد رو به bin تغییر نام بدید.

آخرین ویرایش:

mba061

کاربر vip
کاربر
2009-11-03
37
101
جهت شروع بیانات جناب mosaffa کامل هستش این نکات را لحاض بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
با تشکر. مادر برد سوئیچ میشود. سی پی یو گرم میشود چیپ ها گرم میشوند. جایی مشکلی دیده نمیشود. فقط بوق سلامت نداریم و تصویر هم نداریم. حالت خرابی بایوس داره. من آی سی های بایوس هم برداشتم شرایط مثل قبل بود. حالا خواستم بایوس بزنم. برنامه ای که قبلا داخل بایوس ها بود با هم متفاوت بود. یعنی اینکه به گفته دوستان باید شبیه به هم باشه نبود. بنده هم فایل جدید رو از تو سایت گرفتم ریختم رو هر دو آی سی بایوس. یعنی الان دو تا آی سی حاوی برنامه مشابه هستن. آی سی ها بدون مشکل برنامه رو قبول میکنن و داخل خودشون نگهداری میکنن. الان که آی سی ها رو گذاشتم باز هم مادر برد همان شرایط را دارد( نداشتن بوق سلامت و تصویر) در صورتی که ولتاژهای pwm و ولتاژ های 5 ، 3 و بقیه موجود میباشد. مادر برد در سوئیچ شدن مشکلی ندارد.

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
وقتی پایه های کلیر سیموس رو به هم وصل میکنم. چهارتا چراغ رو مادر برد روشن میشن بر میدارم خاموش میشن....

• Like

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
کسی نظری نداره . این ایرادات تو سایت زیاد بوده ولی خیلی هاش به جواب نرسیده . اساتید وارد بشن این مسائل رو حل کنن تا دیگران هم بدون تاپیک زدن با خوندن این تاپیک ها مسائلشون حل بشه. با تشکر

• Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز no boot بودن سیستم تنها مربوط به بایاس نمی باشد میتونه مربوط به خیلی از قطعات باشه مثل چیپ ها و ای سی های دیگه

شما سعی کنید با یکسری ورژن مطمئن دیگه بایاس رو پروگرام کنید و همین طور تک تک قطعات بورد رو از نظر حرارت غیر عادی و سولفاته شدن بررسی فرمایید
سو کت سی پی یو رو از نظر کج بودن پایه ها چک کنید
با پاور و رم و گرافیک و سی پی یو دیگه سیستم رو راه اندازی کنید

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
با تشکر. پاور و سی پی یو عوض شده. قطعات دیگه هم اصلا روش نیست. من آخرین ورژن رو از سایت گیگا گرفتم با ورژن مادر برد هم همخوانی داره. ولی یک فایل میباشد که دوستان گفتن باید هر دو تا آی سی بایوس را با همون فایل پر کنی.منم انجام دادم. اگه این حالت درست باشه ( هر دو آی سی با یک فایل مشابه) بایوس الان سالمه. بنده چک کردم گرمای آی سی ها نرمال می باشد.چیپ ها نیز نرمال گرم میشود. سی پیو هم اگه فن رو برداری خیلی داغ میشه اگه بزاری گرمای نرمال داره.جای سولفاته یا سوختگی یا بادکردگی خازن هم نداریم. ولتاژ ها هم اطراف چیپ، مدار PWM و ... درست می باشد. اگه جای خاصی مد نظر دارید بگید من چک میکنم...

• Like
بالا