آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راهنمایی جهت خرید دامنه ir و هاست

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,905
تهران
سلام جناب نکویی و دیگر اساتید.

یه سایت با دامنه ir میخوام بسازم.اگه ممکنه راهنمایی کنید که چگونه و از کجا شروع کنم.از کجا دامنه و هاست بخرم و چه مراحلی داره.ممنون

sedora

کاربر
2014-01-08
15
48
با سلام
دوست گرامی دامین ir رو از اکثر سایت های فروش دامین میتونی بگیری اول باید از سایت nic.ir شناسه بگیری ، البته از همین سایت nic هم میتونی بخری ولی سایت های دیگه رو هم بگردی بهتره چون بعضی ها شون ارزون هم میدن هاست هم با توجه به نوع کارت متفاوت باید با توجه به کارت هاست تهیه کنی

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دامنه .ir همه جا قیمتش در حال حاضر 6000 تومان هست. ولی ابتدا همانطور که دوستمان گفتند باید در سایت nic یک شناسه ایجاد کنید و سپس در سایت های فروشنده مشخصات آنها را در تنظیمات پروفایلتان تنظیم کنید تا آنها باقی کار را برای شما انجام دهند. اگر مستقیم از سایت nic بخواین دامین را بخرید به شما فکر کنم 15000 تومان می فروشند و دلیل این گرونی قیمت این هست که شما تشویق بشید از نماینده های آنها دامین بخرید و آنها درگیر این مسئله نشوند.
برای هاست بستگی به نیاز شما داره ولی برای شروع کار یک هاست 200 مگابایت یا 500 مگابایت براتون کفایت میکنه. بستگی داره چقدر فایل داشته باشید.
از هر جایی هم میتونید خرید کنید ولی کیفیت ها ، پشتیبانی و .... با هم متفاوت هست. و قیمت ها هم به همین ترتیب. یعنی شما ممکنه از جایی دو برابر قیمت جای دیگه بخرید ولی قطعا کیفیت و پشتیبانی خیلی فرق میکنه.
موفق باشید

ramcom

کاربر
2012-08-14
19
12
سلام با تشکر از توضیحاتتان در پیام خصوصی , من نام دامنه را در irnic ثبت کردم , تایید شده و تصمیم دارم که طراحی سایت را هم انجام دهم ولی نمی دانم برای ادامه کار چکار باید بکنم و تا مرحله تبدیل کاربر محدود به حقیقی انجام داده ام
تشکر از راهنمائیتان

بالا