آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: حل مشکل افزایش زمان PG در پاور گرین 380

HoJjAt108

کاربر
2016-11-28
2
1
سلام
یه پاور 530وات گرین دارم که روی تسترپاور pgبالای500نشون میده و ورودی رو هم که به لامپ تست وصل کردم اتصالی ضعیفی نشون میده که مدام اتصالیش قطعو وصل میشه روی یه فرکانس مرتب
اگه کسی میدونه چجوری میشه مشکلشو رفع کرد لطفا کمک کنه
ممنون

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
سلام
یه پاور 530وات گرین دارم که روی تسترپاور pgبالای500نشون میده و ورودی رو هم که به لامپ تست وصل کردم اتصالی ضعیفی نشون میده که مدام اتصالیش قطعو وصل میشه روی یه فرکانس مرتب
اگه کسی میدونه چجوری میشه مشکلشو رفع کرد لطفا کمک کنه
ممنون

درود

1- مدل پاور دقیقاً چی هست؟ 380 یا 530؟؟؟ چون تو عنوان 380 ذکر کردین توی متن 530 !!!!

2- پاور از سری pfc اکتیو هست یا قدیمی؟؟ (مدل دقیقش رو اعلام کنید)

ببخشید الآن متوجه قدیمی بودن این تاپیک شدم

لطفاً یک تاپیک جداگانه درست کنید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aliz63
حل شدن مشکل5VSB برای همیشه
در اولیه پاور یک خازن با ظرفیت 4.7 یا 10 میکرو 50 ولت قرارگرفته که اولاً تک بوده و در کنار چاپر ولتاژ استندبای است ثانیاً در زیر مدار یکی از پایه‌های خازن به مقاومتی که به اپتوکوپلر وصل است متصل و پایه دیگرش به پایه همین چاپر استندبای بدون واسطه متصل است.
در تست خازن ممکن است مقدار نزدیکی به ارقام ذکرشده نشان دهد گولش را نخورید و بی‌معطلی عوضش کنید البته در اکثر موارد من مقدار خازن را بسیار پایین‌تر از مقدار نامی خوندم اما دریکی مورد مقدار درست نشان می‌داد.
در بعضی پاورها هنگام استارت پاور مقدار 5VSB به‌شدت بالاست حدود 10 ولت و بالاتر و پاور سوت می‌کشد.در این مواقع با تست خازن متوجه می‌شوید که این خازن به مقدار صفرش بسیار نزدیک شده است. البته بدون توجه به بالا بودن 5VSB که با این خازن مرتفع می‌شود ممکن است سوت کشیدن پاور دلایل دیگری داشته باشد که باید بعد از تعویض خازن آن را هم عیب یابی کرد.
نکته آخر اینکه درصورتی‌که خازن مقدارش از نصف کمتر شده باشد به علت بالا رفتن ولتاژ و به طبع بالاتر رفتن جریان عبوری از مقاومت‌های کنار سیم بنفش (معمولاً نزدیک پایه‌های ثانویه اپتوکوپلر) آن‌ها سوخته و یا تغییر رنگ می‌دهند تعویض آن‌ها فراموش نشود

انشالله که مفید واقع بشه.

بالا