آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد ga-g41mt-s2p روی لوگوی اولیه بایوس گیر میکند

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام
2 تا ز این مادربرد دارم که یکی از اونها روی لوگو اول بایوس گیر میکنه پس از نمایش مشخصات cpu
یکی دیگه هم بالا میاد و ویندوز هم نصب میشه ولی پس از مدتی توی ویندوز بودن ریست میشه
گرما هم ندارند
حالا مهم این سیستم مشتری که رو لوگو میمونه
بایوس رو آپدیت کردم باطری و cpu و ram هم عوض شد با وجود انکه گرافیک آنبرد هست باز من یه گرافیکدیگه گزاشتم اما نشد پل جنوبیشم یه هیت دادم اما هیچ چیز تغیر نکرده
اینم بگم که هیچ کابلی بجز برق بهش وصل نکردم نه هارد نه سی دی رام
اگرم کسی فایل بایوس مطمئا داره بهم بده البته شماره آی سی 2 تا بایوس رو هم بدید شاید نکنه کسی قبلاً بهش دست زده باشه
ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه

mba061

کاربر vip
کاربر
2009-11-03
37
101
سلام دوست عزیز
90% این مشکل که تو صفحه مشکی اول گیر میکنه عیب آن از آسی کدک می باشد وحتما باید از روی برد خارج شود تا مشکل رفع بشود و بعد سیستم دیگر صدا نخواهد داشت
بعد یا باید آسی جایگزین کنی یا در صورت نبود از کارت صدا استفاده کنید
البته با توجه به این که شما برد رو حرارت دادید که در این صورت بستگی به حرارت شما دارد که آیا برد آسیب دیگری دیده یا نه
چک کنید اطلاع دهید.

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز در صورت امکان شما خود ای سی بایاس رو تعویض و مجدد پروگرام کنید و ضمنا تمامی قطعات برد رو از نظر حرارت غیر عادی چک کنید

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پایه های I/O رو از نظر سولفاته شدن بررسی و در صورت نیاز هیت بدید .طبق راهنمائی دوستمون آی سی بایوس رو هم تعویض کنید اگه مشکل پابرجا بود .حین ماندن در صفحه بوت ،پیغام خطای خاصی نشان نمی دهد؟اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون از دوستان اگه ممکنه یه فایل مطمئاً از بایوس بهم میدید ؟
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

mo@

کاربر
2008-01-15
65
112
لطفا بگویید ای سی کدک کجای مین برد است خواهش

آخرین ویرایش:
  • Like

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام به شما دوست گرامی

توصیه دوستان را عمل کنید اگر به نتیجه نرسیدین تجربه به بنده ثابت کرده که این مشکل از دو قسمت است

1 : فایل فریمور درست نیست یعنی فایلی که شما روی بایوس رایت کردین برای این مادر برد نیست
2: چیپ جنوبی سردی لحیم دارد

این مشکلات فقط از این دونقطه می باشد

توضیح

در برخی از مادر بردها کریستال مربوط به چیپ جنوبی و ای سی لن یکی است (مادر بردهای ای ام دی یا تک پل)

اگر به هر غنوان در ای سی لن نیز مشکل بوحود بیاید چیپ جنوبی هم کار نخواهد کرد

بررسی کنید

یا حق

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان من که آی سی کدک رو در آوردم
چیپ رو سردی لحیم گرفتم
کریستال رو عوض کردم
فایل فیرمویر رو که درسته چون تو بوت مدل دستگاه رو کامل مینویسه
حالا اینم جالبه که خودش تو این صفحه که گیر میکنه بعد مدتی ریست میشه و مجدد بوت بعد بوت دوم مرجله رم رو نیز رد میکنه و بعد عمل ریست و بوت مجدد تکرار میشه
یه بار که یادم رفت مین رو خاموش کنم اینقدر ریست و بوت شده بود که صفحه مشکل دار رو گذروند و به صفحه اصلی بوت از هارد رسیده بود و اونجا دیگه کیبرد کار میکرد ولی تا ریست کردم مشکل مجدد پابرجا بود

• Like
با سلام خدمت اساتيد محترم
مشكل از قسمت رم سيستم مي باشد چون در اين سري مادر برد رم آن DDR3 بوده و حتما بايد از cpu 8500 به بالا استفاده شود . در غير اينصورت باس رمي كه 1333 ميباشد را 800 يا 1066 مي شناسد كه در اوايل كار (حتي يكي دو سال ) مشكلي نداشته ولي بر اثر مرور زمان به دليل اينكه گرافيك Onboard داشته و فركانس ها مچ نمي باشد به پل شمالي آسيب زده و باعث داغ كردن هر دو پل مي شود و مدام در صفحه بالا آمادن هنگ كرده يا ريستارت مي كند .
تنها راه حل يا تعويض CPU مي باشد . يا در صورت وجود آپديت بايوس كه با CPU هاي پايينتر هم رم را 1333 بشناسد

بالا