آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور VIERA مدل VI-600

احمد رستمی

کاربر
2013-11-09
39
84
با سلام
پاور قسمت ابتدایش یا اولیه تمام ترازیستورهاش که عبارتند از 1307 و C945 و 3866S بود همراه مقاومت های 1 اهم و 27کیلو اهم و 5 اهم سوخته بود عوض کردم ولی باز روشن نشد
در قسمت ثانویه هم دو تا ای سی داره به نام های KA7500 و LM339 و یه قطعه مثل ترازیستور قدرت فکر کنم ماسفت باشه به شماره
B2045 که روی برد به نام HS2 نوشته شده .
البته این قطعه را با اهمتر چک کردم و از هیچ طرف راه نمیده و اهمی نداره بنظر شما مشکل ایا از ای سی ها هست یا این قطعه ؟:66000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

عکسهای باکیفیت و خوانا از زیر و روی برد مدارچاپی آن قرار بده و روی آن عکسها کارهایی که کردی علامتگذاری کن تا راحت تر راهنمایی شوی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

B2045 یک دیود شاتکی دوبل سدکننده 45 ولت 20 آمپر است بشرح دیتا شیت زیر:

2045.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بعد از تعویض قطعات قسمت هست سینک اول ،ولتازگیری کنید ببینید تا کجا ولتاژ دارید .اصلا تو همون ورودی ولتاژ برقرار هست یا خیر؟ اگه تعمیر این پاور رو بعنوان تجربه دارید انجام می دید که اون بحثش جداست ولی اگه برا مشتریه ،با توجه به سوختن اکثر قطعات فکر نکنم براتون صرف کنه .بهرحال اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

دوست عزیز پاسخ تاپیک 2 من را ندادی چون اینجوری که شما میگی ما در آنجا حضور نداریم که عملا مدارت را ببینیم
حتما فیوز سوخته بود آنرا اعلام نکردی

احمد رستمی

کاربر
2013-11-09
39
84
باسلام

دوست عزیز پاسخ تاپیک 2 من را ندادی چون اینجوری که شما میگی ما در آنجا حضور نداریم که عملا مدارت را ببینیم
حتما فیوز سوخته بود آنرا اعلام نکردی
سلام به همگی استادان و دوستان عزیز که بهم چواب دادن
شرمنده من صبح ها سر کارم و بعداز ظهر تو مغازه هستم واینم مال یه بنده خداست . برا تعمیر
نه استاد فیوزش نسوخته بود عرض کردم که بیشتر قطعات ابتدایی و اولیه سوخته بود چک کردم از فیوز بگیر تا مقاومت هاش و بیشتر قطعات .
واتفاقا همون تایپیک را که ایجاد کرده بودیت را هم خوندم عالی بود ولی تو تعمیرات . تجربه تعمیر کارایی بیشتری داره
البته فعلا چیزی دم دست ندارم که عکس با کیفیت خوب بگیرم . ولی همین را عرض کنم که قسمت اولیه کامل شده ولی هنوز ولتاز ندارم

احمد رستمی

کاربر
2013-11-09
39
84
دوست خوبم
بعد از تعویض قطعات قسمت هست سینک اول ،ولتازگیری کنید ببینید تا کجا ولتاژ دارید .اصلا تو همون ورودی ولتاژ برقرار هست یا خیر؟ اگه تعمیر این پاور رو بعنوان تجربه دارید انجام می دید که اون بحثش جداست ولی اگه برا مشتریه ،با توجه به سوختن اکثر قطعات فکر نکنم براتون صرف کنه .بهرحال اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .
بله تو قسمت اولیه حتی تا پایه چوک ها برق دارم .

بالا