آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بهترین راه برای تست میتر اهمتر انالوگ هایوکی چی هستش؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
و نکته مهمتر اینکه اهم مترهای چنگکی یا کلمپ کارایی خوبی برای تعمیرات دقیق الکترونیک ندارند و فقط همون کلمپشون واسه کار صنعتی خوبه.

بدرود

ایوای!بیدقتی کردم پست مکرر زدم!!!!!کاش میشد با هم یکیشون کنم!

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

حدود 20 سال پیش، من یک مولتی متر عقربه ای هیوکی مدل OL-64D دارم که حدود 40 سال پیش بصورت دست دوم و تمیز از یک دوستم حدود 300 تومان خریدم و الان هم دارم و قبل از آن زمان یکبار برمدش به همان آدرس بالا که اشاره کردم یک قسمت از کنتاکت سلکتور روی آن قرار میگرفت سوخته بود من همانجا یک بردسالم فایریکش را خریدم و درست شد یکبار هم قبل از آنزمان یکی از کنتاکتهای سلکتور قطع شده بود سلکتور کامل با کنتاکتش خریدم و انداختم الان هم کار میکند اگر میترت کامل سوخته باشد اگر تعمیر پذیر باشد تعمیر میکند و احتمالا سالمش هم داشته باشد تعویض میکنی

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
7.png
نوشته اصلی توسط sovietiran
8.png

آقا این واژه فندول به چه معنی است و آیا کلمه انگلیسی است؟

من واژه فنتور!!فنتول!!!ونتور!!!!!!! هم شنید واسه همین موضوع اما ریشه اش را نمیدانم!
بدرود

این فندول در اصل یک فنر دایره ای نازک است که عقربه وقتی حرکت میکند و عملی را نشان میدهد پس از رها کردن پراپ میتر موجب برگشت عقربه به سرجایش میشود تمام ساعتهای قدیمی کوکی هم مشابه چنین سیستمی دارند
حالا این دوستمان نگفت که منظور از گیر کردن عقربه روی صفر این صفر ولت است یا صفر اهم چون دونوع صفر داریم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
آقا این واژه فندول به چه معنی است و آیا کلمه انگلیسی است؟
من واژه فنتور!!فنتول!!!ونتور!!!!!!! هم شنید واسه همین موضوع اما ریشه اش را نمیدانم!
بدرود

سلام

فنتال کلمه لاتینه و بمعنی حالت چتری است
ولذا در ساعت سازی فنری که بصورت چتر و مارپیچ بسمت مرکز پیچیده میشه با این اسم معرفی و با لهجه فارسی فنتول - فندول - فن... شده

سپاس

بالا