آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر برد لباسشویی lg

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام دوستان
من جدیدا قصد ورود به تعمیرات برد لباسشویی را دارم.الان یک برد لباسشویی lg به دستم رسیده که خاموش بود. ترانس قرمز رنگی که روی برد مشخصه یک اورلود داشت که قطع شده بود که با اتصال دادن آن برد روشن شد.الان این برد فقط روشنه و هیچ فرمانی نمیده و قفل درب رو هم وصل نمیکنه و دوتا رله 12 ولت بزرگ هم که دوطرف ترانس هستند هم وصل نمیشوند. البته 7805 و 7812 ولتاژ خروجی 5 و 12 ولت را دارند.دوستان راهنمایی کنند باید از کجا شروع کنم برای تعمیر برد.با تشکر 20140918551.jpg20140918552.jpg20140918553.jpg20140918565.jpg20140918566.jpg20140918567.jpg

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام
برای تست کامل برد احتیاج به سیم کشی و سوئیچ درب -هیدروستات و موتور و ... دارید گاهی وصل نبودن مثلا هیدروستات باعث عدم کارکرد و ارور دستگاه میشود
بردی که در آن ای سی اصلی قرار گرفته در جاهایی از مدار و مخصوصا پایه های آی سی ها سولفاته شده آنها را با دقت تمیز و سرویس دهید
و یک نکته را بخاطر بسپارید معمولا بردی که با ایراد خاموشی کامل میاد ایرادش همان خاموشیه مگر اینکه برد را نزد کسی قبل شما برده و طرف دستکاری کرده باشه و ایراد دیگه ای هم اضافه شده باشد....

یا علـــــــــــی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

دوست عزیز برای راهنمایی بهتر شما لازم است یا عکسهای وا ضح با قطعات خوانا قرار بدهی و یا روی قطعات مهم با کدی علامتگذاری کرده و آن کدها را در تاپیک نوشته و جلوی آن شماره کامل فنی آن قطعات مهم را یادداشت کن

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
سلام دوستان
من جدیدا قصد ورود به تعمیرات برد لباسشویی را دارم.الان یک برد لباسشویی lg به دستم رسیده که خاموش بود. ترانس قرمز رنگی که روی برد مشخصه یک اورلود داشت که قطع شده بود که با اتصال دادن آن برد روشن شد.الان این برد فقط روشنه و هیچ فرمانی نمیده و قفل درب رو هم وصل نمیکنه و دوتا رله 12 ولت بزرگ هم که دوطرف ترانس هستند هم وصل نمیشوند. البته 7805 و 7812 ولتاژ خروجی 5 و 12 ولت را دارند.دوستان راهنمایی کنند باید از کجا شروع کنم برای تعمیر برد.با تشکرمشاهده فایل‌پیوست 99474مشاهده فایل‌پیوست 99475مشاهده فایل‌پیوست 99476مشاهده فایل‌پیوست 99477مشاهده فایل‌پیوست 99478مشاهده فایل‌پیوست 99479
سلام عکس بردلباسشوی پاکشوما هستش . با سیم کشی تست کردی یا برد خالی اکه برد خالی زدی باید تا به برق زدی سریع دکمه پاور رو بزنی رله عمل کنه درسته وکر نه ارور میده دکمه ها هیچ کدام عمل نمیکنند موفق باشی در ضمن برد رو به این صورت اوراق نکن تا خسارت ندادی برد رو از پشت قطعاتی که مشکوکی با چاقو داغ قسمت پلاستیکی رو جدا کن

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام عکس بردلباسشوی پاکشوما هستش . با سیم کشی تست کردی یا برد خالی اکه برد خالی زدی باید تا به برق زدی سریع دکمه پاور رو بزنی رله عمل کنه درسته وکر نه ارور میده دکمه ها هیچ کدام عمل نمیکنند موفق باشی در ضمن برد رو به این صورت اوراق نکن تا خسارت ندادی برد رو از پشت قطعاتی که مشکوکی با چاقو داغ قسمت پلاستیکی رو جدا کن
سلام
با تشکر از لطف شما
برد را با نصب روی یک مدل دیگر lg تست کردم که البته الان ماشین لباسشویی هم برای تست در دسترس ندارم.البته این برد صاحبش بی خیالش شده و دلیل اوراق کردن اینطوری هم کسب تجربه است جهت یادگیری.از نوشته شما متوجه شدم که میشود بدون سیم کشی و قطعات هم میشود برد را تست کرد اگر امکان دارد لطف کنید و توضیح بیشتری عنایت فرمایید.
مورد دیگر اینکه شما از روی نوع ارور متوجه میشوید که کدام قسمت برد ایراد دارد یا روش دیگری دارید.
متاسفانه من هنوز درک کلی از قسمت های مختلف این نوع برد ها پیدا نکرده ام
در مورد نحوه تست آی سی های برد میتونید کمکم کنید
باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: majid..

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

با توجه به شماره فنی آی سی دیتاشیتش را دانلود کرده و از روی آن کاربرد و عملکردش را متوجه میشود ولتاژ تغذیه اش را چک میکنی قطعات تغذیه آنرا را چک میکنی و ...

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
سلام
با تشکر از لطف شما
برد را با نصب روی یک مدل دیگر lg تست کردم که البته الان ماشین لباسشویی هم برای تست در دسترس ندارم.البته این برد صاحبش بی خیالش شده و دلیل اوراق کردن اینطوری هم کسب تجربه است جهت یادگیری.از نوشته شما متوجه شدم که میشود بدون سیم کشی و قطعات هم میشود برد را تست کرد اگر امکان دارد لطف کنید و توضیح بیشتری عنایت فرمایید.
مورد دیگر اینکه شما از روی نوع ارور متوجه میشوید که کدام قسمت برد ایراد دارد یا روش دیگری دارید.
متاسفانه من هنوز درک کلی از قسمت های مختلف این نوع برد ها پیدا نکرده ام
در مورد نحوه تست آی سی های برد میتونید کمکم کنید
باتشکر

سلام دوست عزیز بدون سیم کشی موتور و قطعات نمی توانید تست کنید مگر در موارد تغذیه......باید الکترونیک بلد باشی کار کنی تجربه کسب کنی مشکلی بود درخدمتم با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: darabi81

فرهاد ولتاژ

کاربر vip
کاربر
2022-05-08
11
12
35
سلام دوست عزیز.
پایه های قفل درب و هیدرو استارت رو پیدا کن و لامپ ۱۰۰‌وصل کن .
یا میتونی جای قطعات لباسشویی لامپ وصل کنی البته اونایی که با ۲۲۰ کار میکنن . شاید دو قطعه از خود لباسشویی بخوای و اینجوریه که میتونی شروع کنی و برنامه ها رو یکی یکی تست کنی

بالا