آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن در مادربرد Asus مدل P5KPL/1600

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
مادربرد ASUS P5KPL/1600 تصویر نمیده، ولتاژها OK، دمای چیپ ها نرمال، چراغ ریست دیباگر یکسره روشن هست. لطفا راهنمایی کنید.

[hide] دوست عزیز ابتدا مین برد را با سی پی یو دیگری تست کنید و فتها و خازنهای شیمیایی و ایسی pwm را نیز از نظر خرابی چک کنید و نتیجه را اعلام کنید[/hide]

با تشکر

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ممکنه وضعیت بقیه چراغ ها و همچنین ولتاژ قسمتهای مختلف رو هم اعلام بفرمائید .مادربرد رو کاملا شستشو دهید .قطعات رو از نظر ضایعه فیزیکی مثل باد کردن خازن ها یا خال زدگی و همچنین پایه های قطعات رو از نظر سولفاته شدن بررسی بفرمائید .باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض نمائید .کلیر سیموس کنید .از سلامت آی سی بایوس اطمینان حاصل کنید .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
مادربرد ASUS P5KPL/1600 تصویر نمیده، ولتاژها OK، دمای چیپ ها نرمال، چراغ ریست دیباگر یکسره روشن هست. لطفا راهنمایی کنید.
با سلام.
اگه چراغ ریست یکسره روشنه روی چیپ جنوبی فشار بده (نه خیلی زیاد) و بعد سوئیچ کن ببین تصویر میده یا نه.
امروز همین مشکل رو داشتم که با ریسولد چیپ جنوبی حل شد.
البته قبل هرکاری بهتره بایوس بزنی و فرمایشات دیگر اساتید رو اجرا کنی.
منتظر اعلام نتیجه هستیم.

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
من بودم اول یه io میزدم بعد میرفتم دنبال بقیه کارایی که مهندسین محترم فرمودند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
من بودم اول یه io میزدم بعد میرفتم دنبال بقیه کارایی که مهندسین محترم فرمودند

دوست و همکار گرامی،منظورتونو از اول یه io می زدم رو می شه واضح تر بیان کنید ؟هر چند همکار عزیزمون که تاپیک رو ایجاد کردن اصلا پیگیر نیستن و اصلا اعلام نتیجه هم نفرمودن .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
salam hamin aval bebakhshid ke finglish midam ,majboram
manam taghriban hamin moshkele dostemon ro daram va system tasvir nemide
dokme power ro ke mizanam roshan mishe vali dobare ke bara khamosh shodan mizanamesh khamosh nemishe
ama vaghti dokme restart ro ke mizanam baraye 2 sanie khamosh mishe va dobare roshan mishe
power test shode va saleme
mamnon misham az rahnamaiton

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
برای مشکل خودتون یه تاپیک جدا ایجاد کنید .همونطور که مستحضر هستید ،ایجاد کننده تاپیک دیگه پیگیر نشده و این تاپیک رفته جزء بسیاری تاپیک های رها شده دیگه .در مورد ریست کردن هم سیستم خاموش نمی شه ،بلکه فن یه لحظه از کار می ایسته و دوباره شروع به چرخش می کنه .شما برای شروع باتری بکاپ رو تعویض کرده و در تاپیک جدید اعلام نتیجه بفرمائید .لطفا فارسی تایپ کنید .احتمال اینکه مدیران اخطار بدهند ،هست .
موفق باشید .

بالا