آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن smd کیلومتر پراید 131

zabtsaz

کاربر vip
کاربر
پاسخ : Re: روشن نشدن smd کیلومتر پراید 131

با عرض سلام
ببخشید اگه اینجا پست گذاشتم ، پشت کیت کیلومتر پراید من یک خازن عدسی (اگه اشتباه نکنم) ابی رنگ هستش که ترکیده ، شماره های روش به ترتیب از بالا به پایین S14 - K14 - AUTO ، نوشته امپرها کار میکنند فقط اون امپری که داغی رو نشون میده کمی دیر حرکت میکنه و قبل از رسیدن به خط اول فن رادیات روشن میشه ، میخام بدونم چی بجاش بزارم چون الان یک پایه شو ازاد کردند . با تشکر
مدل پراید 88 ایسیو زیمنس

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,264
تهران - ساوه
دوستان سلام ، کسی در خصوص سوالم پاسخی نداره ؟ شاید جای بدی طرح کردم ، اخه سالها میشه که وارد انجمن نشدم ، ممنون میشم اگر پاسخ دهید.

سلام و ارادت خالصانه خدمت هموطن زاهدانی عزیز

در صورت امکان عکس واضح از برد و محل قطعه ارسال کنید

اون قطعه واریستور هست

[h=3]S14K14-AUTO = 14 - 18V VARISTOR[/h]

آخرین ویرایش:

zabtsaz

کاربر vip
کاربر
جمشید جان سلام و عرض ادب ، بینهایت سپاسگذارم از پاسخ جنابعالی ، الان با نبودش چه اشکالی بوجود میاد ، و ایا کارش عبور ولتاژه ؟ یعنی با نبودش برق ازون مسیر عبور نمیکنه؟ با تشکر

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,264
تهران - ساوه
جمشید جان سلام و عرض ادب ، بینهایت سپاسگذارم از پاسخ جنابعالی ، الان با نبودش چه اشکالی بوجود میاد ، و ایا کارش عبور ولتاژه ؟ یعنی با نبودش برق ازون مسیر عبور نمیکنه؟ با تشکر

سلام

این قطعه حفاظتی برای ولتاژ ورودی در محدوده کاری 14 تا 18 ولت هست و به صورت موازی در مدار قرار میگیره

بیش از این ولتاژ نامی وارد عمل شده و در مورد بودن و یا نبودن در مدار .....

حتما باید یک نمونه جایگزین کنید ولی نبودش مدار کار میکنه اما بدون حفاظت ولتاژ های ناخواسته در ورودی.... که منجر به خراب شدن واریستور شده است​

آخرین ویرایش:

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,239
4,254
سلام خدمت دوستان عزیز، در مورد خاموش شدن بعضی از لامپها باید عرض کنم که در اکثر موارد هنگام بیرون کشیدن سوکت برق کیلومتر ، پشت پینهای سوکت روی مدار دچار قطعی میشود که باید بررسی کنید با تشکر.

بالا